فهرست
یادداشت: تیم زیدان را فصل آینده ببینید
یادداشت: تیم زیدان را فصل آینده ببینید

یادداشت: تیم زیدان را فصل آینده ببینید

بن هیوارد

شاید در پایان کافی نباشد. زیدان باعث پیشرفت رئال مادرید شد و فصل از دست رفته آن ها را دوباره زنده کرد. حالا آن ها هم شانس قهرمانی دارند. هرچند شاگردان انریکه سرنوشتشان را خودشان در دست گرفته اند و همه چیز به خودشان بستگی دارد. به هر حال، اوضاع در نیمه دوم فصل برای سفیدپوشان به مراتب بهتر از نیمه اول فصل بوده.

زیدان در ژانویه تیم را از رافا بنیتس تحویل گرفت، بعد از تساوی 2 – 2 مادرید مقابل والنسیا. در آن زمان رئال تنها 2 امتیاز با کورس قهرمانی فاصله داشت. اما در واقع 5 امتیاز بود چون بارسلونا یک بازی عقب افتاده داشت. همچنین با مربی گری بنیتس، روند طوری بود که انتظار نمی رفت رئال در پایان یکی از مدعیان قهرمانی باشد.

اگرچه در اواخر لیگ حالا زیدان در دو جبهه می جنگد. یکی لالیگا و دیگری لیگ قهرمانان اروپا که در آن به فینال رسیده است. در حالی که در قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا شانس کمی با او یار بود، تغییر و پیشرفت خود تیم هم بسیار قابل توجه بود.

در لالیگا زیدان رئال را به 16 برد در 19 بازی رسانده است. در حالی که دقیقا یک نیم فصل در این تیم روی کار است، او 50 امتیاز از 57 امتیاز ممکن را کسب کرده است. این هدف و خواسته اولیه باشگاه را برآورده می کند. هدف رئال در ابتدای فصل رسیدن به امتیاز 100 در پایان فصل بوده است. رکوردی که مورینیو از رئال و ویلانوا از بارسلونا در اختیار دارند.

زیدان همه را شکست داد. حتی بارسلونا را. فقط از پس 3 تیم برنیامد: بتیس، مالاگا و اتلتیکومادرید. در دیدارهای خارج از خانه مقابل دو تیم آندولوسی یک – یک کرد و در خانه اتلتیکو مادرید هم یک بر صفر مغلوب شاگردان سیمئونه شد. حالا سفیدپوشان باید دوباره در فینال لیگ قهرمانان در میلان به مصاف همشهری شان بروند.

در راه رسیدن به این رکورد برای زیدان، تیم او 61 گل زده و 16 گل خورده است. آن هم در 19 بازی در لالیگا.

این یعنی یک بازگشت ناباورانه به کورس قهرمانی. حالا فقط یک بازی از لالیگا مانده و بازی ها تا دقایقی دیگر شروع می شوند. تیم زیدان تنها یک امتیاز کمتر از بارسلونا دارد و منتظر لغزش آبی و اناری ها در بازی مقابل گرانادا است. امروز رئال در جایگاهی قرار دارد که کمتر کسی ت چند هفته قبل فکرش را می کرد.

مادرید باید در خانه دپورتیوو به مصاف این تیم برود، در دیداری که انتظار می رود برنده شود. اما بارسا، با وجود شکست یک بر صفر مقابل گرانادا در فصل 14-2013، هنوز هم شانس اصلی قهرمانی است. اگر بارسا بتواند قهرمان شود به ششمین قهرمانی در 8 فصل اخیر لیگ اسپانیا دست یافته.

تنها چند هفته پیش لالیگا تبدیل به لیگی تک قطبی شده بود. در آستانه ال کلاسیکو در نیوکمپ در تاریخ 2 آوریل، بارسلونا 10 امتیاز با رئال و 9 امتیاز با اتلتیکو فاصله داشت. اما مقابل رقیب دیرینه شکست خورد وهمه چیز از همان زمان تغییر کرد. در واقع تیم انریکه به دو رقیب اصلی اش اجازه بازگشت داد. زیدان هفته گذشته گفت خوشحال است که تیم انقدر تغییر کرده، اما این هدیه بازیکنان است. او همچنین گفت که از همه کارکنان باشگاه و هواداران هم راضی و خوشحال است.

هواداران هم خوشحالند. چون در زمستان فصل برای مادرید کاملا از دست رفته بود. اما حالا این تیم مدعی در دو تورنمنت اصلی و بزرگ است و در راه رسیدن به هدف و خواسته اول فصلش قرار دارد. پس حتی اگر مادرید در لالیگا دوم هم بشود چیزی از ارزش های زیدان کم نمی شود و حتی این اتفاقات زمینه ای مثبت برای ادامه کار با این مربی برای فصل آینده است. شاید خیلی زود باشد که تیمش قهرمان لالیگا شود، اما با چنین شروع پرقدرتی نشان داده که برای رسیدن به آن زیاد نیاز به زمان نیست. شاید رقابت های فصل 17-2016 خیلی جذاب تر باشد.  کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-05-14 17:15:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر