فهرست
در نقد حمله به یحیی: «فیرپلی» این است نه آن!
در نقد حمله به یحیی: «فیرپلی» این است نه آن!

در نقد حمله به یحیی: «فیرپلی» این است نه آن!

آی‌اسپورت- فیرپلی قانونی نیست که در فیفا یا جای دیگری نوشته باشند. یک تیم یا متخلف است و ملزم به تنبیه است و یا هیچی. همین حالا هم کامنت‌ها برای باشگاهی مثل اتلتیکو و مربی‌ای مانند دیگو سیمونه متفاوت است. این که فوتبال جنگجویانه این تیم مطابق فیرپلی است یا نه. همین‌طور دعواهای چند سال قبل سوشا و علی دایی. این که برای بازیکن مصدوم باید بازی را قطع کرد و توپ را به بیرون زد یا نه. حالا هم در جدیدترین سوژه فیر‌پلی‌ای نام یحیی گل‌محمدی به میان آمده است. این که یحیی باید روز قبل تبریزی و رجب‌زاده را به بازی می‌گرفت یا نه. 

هر قانون جوانمردانه‌ای در گام اول تایید می‌کند که وظیفه‌ات را درست عمل کنی. این که به قراردادت پایند باشی. یحیی هم همین‌ راه را در پیش گرفت. اول به فکر تیم خودش بود. باید این موضوع را مرور کتیم که سرمربی ذوب‌آهن باید در اولین گام به فکر تیم خودش باشد. باید به تیمی فکر کند که دو بازی حساس در آسیا دارد. باید به فکر تیمی باشد که در فینال جام حذفی حضور دارد. آن هم در همین چند روز پیش رو.

هر فیرپلی‌ای باید در ابتدا در تیم خودش اجرا شود. یحیی با ذوب‌آهن قرارداد بسته. به این تیم قول داده که بهترین نتایج را بگیرد. ولی در آن سمت چشمش به نیمکت پرسپولیس است. یحیی می‌توانست در بازی روز قبل تمام زورش را بزند. تا این که در آینده به نیمکت پرسپولیس برسد. دل پرسپولیسی‌ها را به دست آورد. اتفاقی که از هر قهرمانی و صعودِ آسیایی‌ای، آینده کاری بهتری برای او می‌سازد. ولی او به خوبی «فیرپلی» را می‌دانست. با آینده کاری‌اش معامله کرد تا به قولش پایند باشد. فیرپلی این بود که او به فکر سه بازی آینده تیمش باشد نه نیمکت پرسپولیس.
نازلی امیری
  ۸  
آی اسپورت
2016-05-14 17:22:56
نظر دهید

۸ نظر
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۳۴
حرف شما درست ولی ی سوال چرا در مورد رفتار زننده ای که یحیی هنگام تعویض بازیکن ذوب انجام داد هیچ رسانه ای پوشش نداد اگر هر مربی دیگر این کار رو انجام میداد تمام خبرگزاربها ورود میکردن ب نظر تیم رسانه ای پشت یحیی اجازه پوشش هیچ خبری ضد ایشان رو نمیدن. مثل این موضوع که ذوب تنها تیمی بود که چ در لیگ و چ حذفی بیشترین سود از داوری برد و همه در نود ثابت شد .لطفا چاپ کنید
ارتش قرمز پوش
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۳۶
یک سوال؟اگر یححیی روبروی پرسپولیس اینکارو میکرد باز هم این متن رو می نوشتی؟یا دم از تبانی میزدی.به هر حال در آشتفه بازار و هیاهوی ناشی از کری خوانی قرمز و ابی این اس خوزستان بود که با تبانی اشکار با پدیده و اس اهواز و تیم دوم ذوب اهن قهرمان شد.خطاب به استقلالیا.بیایید برای کری خواندن و کینه جویی حد و مرز قایل باشیم باور کنید اگر تیمی از این کری خوانی ها سود برد اس خوزستان بود باور کنید اگر تیمی تبانی کرد اون اس خوزستان بود.یا علی
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۷:۴۷
پرسپولیسین دیگه
امیررضا
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
عالی نوشتی. این وصله ها به یحیی نمیچسبه
-
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۴۵
Doroste
جلیل
يكشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۳:۴۲
هر کدام از دوستان خودشون را جای مربی تیمی بگذارن که طی 10 روز آینده 3 بازی حساس در مرحله ی حذفی آسیا و فینال حذفی دارن و تو لیگ هم ششم خواهند شد و بازی کاملا تشریفاتیه واسشون.خداییش بازیکنای تیمتون را خسته می کنید؟ قلعه نوعی هم هفته ی پیش همین کار را کرد.تو آسیا که بازیش تسریفاتی بود ذخیره ها را گذاشت و تو لیگ که واسه سهمیه می جنگید اصبیها را.این طبیعیه
صفایی
يكشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۳:۴۷
دوستان پرسپولیسی اگه با برد یا مساوی یحیی قهرمان شده بودین آیا مرتب می نوشتید یحیی ما را قهرمان کرد ؟ نخیر، همه جا می گفتید معجزه ی 24 و جمعه 24 اردیبهشت و جام 24 و تعبیر خواب و این حرفها را عامل قهرمانیتون می دونستید. پس حالا هم لطفا اعتراض نکنید. یک فصل تمام همه ی بردهاتون را به خاطر عدد 24 می دونستید و خواب این و اون.حالا هم لطفا برید و به همون تعبیرکننده های خواب اعتراض کنید!
مهرداد
يكشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۷:۵۱
من نمیدونم مگه یحیی از پرسپولیس پول میگیره که به خواست پرسپولیس تن بده! پرسپولیسی ها اگه عرضه داشتند باید خودشون به هدفشون برسن، نه اینکه یکی بیاد زیر بقلشونو بگیره لنگ لنگون برسونتشون به خط پایان. اگه عرضه داشتن تو طوله فصل کمتر گل میخوردند. وقتی کادر فنی خودسون از خط دفاعی و دروازه بانشون حمایت میکنه پس باید جور همه چی رو بکشه و مسئولیت اون قبول کنه نه اینکه انتظار داشته باشه از دیگران براشون نتیجه رو دربیارن! اصلا هرکی اون روز بازی میکرده باید از سوت شروع بازی این تصور رو میکرده که حریفش نتیجه کامل رو گرفته و اون باید سعی کنه که بهتر از اون نتیجه بگیره. نه اینکه براشون لقه بگیرن بذاره تو دهنشون. همون بهتر که پرسپولیس قهرمان نشد. ""چون خودش نخواست بلکه از دیگران خواست""

مهرداد- تهران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر