فهرست
یادداشت: روی تلخ قهرمانی
یادداشت: روی تلخ قهرمانی

یادداشت: روی تلخ قهرمانی

آی اسپورت - درام امسال فوتبال ایران را پرسپولیس شکل داد. تیمی که دوست داشته شدن اش در دو قطبی ظالم – مظلوم اول لیگ کلید خورد تا آنها از پس اتفاقات داوری ، میلیون ها هواخواه تازه بیابند که حالا به تیم حساس شده بودند . بعد از این نوبت بازی های رو به جلو، فرصت های از دست رفته و بدشانسی ها رسید و از همه مهمتر، مرگ یک کاپیتان جوان که آنها را دوست داشتنی تر کرد. شاید هم سبب اش تعدد آدم های طلبکار و تهاجمی در این فوتبال بود؛ تضادی که در قیاس با شرایط کلی این پرسپولیس، مردم را به میدان علاقه عمومی کشاند. آنها تا روز آخر به امید قهرمانی پای برانکو و شاگردان اش ایستادند اما امروز همان روزی است که باید اشتباهات را شمرد؛ چیزهایی از جمله دو گل خورده در بازی های آخر که آن روزها خیلی هم مهم به نظر نمی آمدند اما در ثانیه های آخر لیگ ارزش جزییات را به رخ کشیدند تا پرسپولیس قافیه را به یک تیم شایسته ببازد.
فوتبال توی تاریخ شکل گرفتن اش هزاران هزار اتفاق مشابه داشته است . از دست رفتن قهرمانی ها و سقوط های بزرگ. تلخ کامی هایی با شمه های آخر زمانی ؛ اما امید خیلی زود بر می گردد کما اینکه این نهمین سال دوری پرسپولیس از قهرمانی بود ، تیمی که امید های ذره به ذره هرساله و دلخوشی های ریزریزحیاتش را شکل داده است.
دیروز، سپیدرود رشت با 20 هزار هوادارش را در عضدی فصل دیگری از این داستان بود. آنهایی که بین فنس زنگ زده و فشار طرفداران پشت سری فشرده می شدند ، همان چیزی هستند که فوتبال را شکل داده اند. حساب کنید بعد از دو دهه غیبت در فوتبال ایران چگونه همه چیز از یاد رفته تا تاریخ جدیدی شکل بگیرد. یک چیزی که سال ها بعد بشود تعریفش کرد. البته اگر استقلال خوزستانی مانده باشد ؛ قهرمان امسال که کاش همیشه این همه هواخواه و علاقه مند داشته باشد نه فقط این هایی که شب قهرمانی ورزشگاه را پرمی کنند و می روند پی کارشان. اگرچه ممکن است با این قهرمانی آنها حالا رسما جای استقلال اهواز را در دل مردم جنوب گرفته باشنداما اگر غیر از این باشد، به قهرمانی تیمی که میانگین هوادارش زیر 1000 نفر بوده نباید زیاد دل بست که ما در فوتبال به پیوستگی نیاز داریم وهویت و سبک و مکتب؛ چیزهایی که هنوز در فوتبال ایران عمومی نیستند.


پژمان راهبر
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-16 14:09:32
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۰:۱۸
good
-
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۳۹
با ذهن محدود نوشتی
پرسپولیس هم سه سال اولش هواداری نداشت ، استقلال خوزستان سالیان اینده هواداران بیشتری پیدا میکنه
یک تیم با نتیجه گرفتن هوادار پیدا میکنه نه با هوادار نتیجه
این مسئله در مورد پرسپولیس هم صدق میکنه ، زمانی که ته جدوله هیچ کس واسش ورزشگاه نمیره
-
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۴:۵۵
خوبه که یه مطلب واقع بینانه و بدور از هیجان تو این روزها نوشته شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر