فهرست
همه افتخارات سال؛ هدایای پاپا لیونل
همه افتخارات سال؛ هدایای پاپا لیونل

همه افتخارات سال؛ هدایای پاپا لیونل

آی‌اسپورت- لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسا این روزها همچنان به رکوردشکنی ادامه می‌دهد و لحظات فراموش‌نشدنی‌ای را برای آبی‌واناری‌ها رقم می‌زند. او با زدن 54 گل، برترین گلزن سال 2017 میلادی است و قصه‌های موفقیت او همچنان ادامه‌دار است.

داستان عشق لیونل و فوتبال، همچنان فاز به فاز با زدن گل‌های فراوان، دادن پاس گل‌های متعدد، رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی و موفقیت‌ها و شادی‌های هواداران بارسلونا پیش می‌رود. ستاره آرژانتینی بارسا پرونده سال 2017 میلادی را در شرایطی می‌بندد که اوضاع به کامش است. در صورتی که هری کین در بازی روز سه‌شنبه تیمش با گلزنی، مسی را پشت ‌سر نگذارد، لئو می‌تواند پرونده سال 2017 میلادی را به عنوان برترین گلزن دنیا در سال 2017 با زدن 54 گل ببندد. او در طول این سال هر نوع گلی زده‌؛ از دبل و هت‌تریک در یک بازی گرفته تا زدن 4 گل در یک مسابقه. این 54 گل باعث شده تا او با یک گل بیشتر از کاوانی، کریس رونالدو و لواندوفسکی، شانس اول فتح عنوان آقای گلی سال 2017 باشد.

بی‌نظیر: برای اولین بار در طول تاریخ است که یک بازیکن توانسته در مجموع هفت سال میلادی متوالی، به پنجاه گل یا بیشتر برسد. از سال 2010 که او توانست سال را با 60 گل به پایان ببرد، تنها در سال 2013 بود که مسی با افت در آمارش سال را با 43 گل به پایان برد. دوازده دبل و دو هت‌تریک (یکی برای تیم ملی آرژانتین) و یک پوکر بخشی از لیست بلندبالای گل‌های مسی در سال جاری میلادی هستند.

همان دروازه، همان بازی؛ از کارهای ویژه مسی در سال 2017 میلادی، می‌توان به درخشش او در یک صحنه و مقابل یک دروازه در فاصله زمانی 8 ماه اشاره کرد. یکی روز 23 آوریل بود که مسی در دقایق پایانی بازی توانست با باز کردن دروازه رئال در برنابئو، برد دلنشینی را برای تیمش کسب کند و هشت ماه بعد هم او روز شنبه همین هفته در برنابئو توانست دوباره حریف دیرینه را به زانو دربیاورد و با گل کردن ضربه پنالتی تیمش، بارسا را از رئال پیش بیندازد و همه این اتفاقات مقابل دیدگان کریس رونالدو رخ داد.

برترین: گل او در بازی شنبه برنابئو باعث شد تا او با 25 گل، برترین گلزن تاریخ بازی‌های ال‌کلاسیکو لقب بگیرد و دی‌استفانو با 18 گل و کریس رونالدو با 17 گل در رده‌های بعدی هستند. در عین حال لئو بازیکنی است که در طول تاریخ بیشترین گل‌ها را به رئال‌مادرید زده. زمانی بود که پیروزی در خانه رئال کار خیلی سختی برای هواداران بارسا بود ولی اقتدار و بزرگی لئو به اندازه‌ای است که در 10 حضور اخیرش در ورزشگاه برنابئو، در 7 بازی با پیروزی از زمین خارج شده.

سبقت از گرد مولر: ضربه پنالتی مسی که وارد دروازه کیلور ناواس شد، باعث شد تا تعداد گل‌های او با پیراهن بارسا به عدد 526 برسد و این یکی بیشتر از گل‌های گرد مولر با پیراهن بایرن است و حالا مسی برترین گلزن تاریخ با پیراهن یک تیم عنوان گرفته. البته درخشش مسی در ال‌کلاسیکو به اینجا ختم نشد و او با دادن پاس گل به ویدال، آن هم در شرایطی که کفش پایش نبود، توانست تعداد پاس‌های گلش در کارنامه ورزشی‌‌اش را به عدد 220 برساند که دستیابی به آن برای هر بازیکنی ساده نیست.

هر سال بهتر از پارسال: مسی یک بازیکن کامل است و سال به سال، آمارش را بهبود می‌بخشد. حالا او 14 سال است که بازیکن بارساست و با زدن 15 گل تا به اینجای رقابت‌های لالیگا نشان داده که هنوز کار او در دنیای فوتبال به پایان نرسیده است. او تنها بازیکن در تاریخ رقابت‌های لالیگاست که در طول 10 فصل متوالی، هر فصل 15 گل یا بیشتر زده و آنچه لئو را خاص و ویژه کرده، این است که بازی به بازی جوری پیش می‌رود که گویی بازی بعد جدال فینال است و هر دقیقه، دقیقه پایانی بازی است. او با وجود فتح افتخارات بیشمار و زدن گل‌های فراوان برای بازیابی توپ در دقیقه 85 یک بازی، 60 متر می‌دود و این تلا‌‌ش‌های او برای تیمش قیمتی ندارد.

داستان یک عشق: مسی چند هفته پیش ‌قراردادش را با بارسا تمدید کرد تا داستان عشق او با پیراهن آبی‌واناری بارسا جاویدان شود. وقتی مسی بازی کند، هر چیز ممکن است. حتی اگر این بازی در برنابئو باشد!

 غزال زیاری، خبرورزشی

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-12-26 19:12:00
نظر دهید

۱ نظر
فروبی
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
کدوم افتخار؟ کوپا رمضون؟ :))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر