فهرست
گزارش ویژه/ رحمتی به فینال می رسد یا نمی رسد؟
گزارش ویژه/ رحمتی به فینال می رسد یا نمی رسد؟

گزارش ویژه/ رحمتی به فینال می رسد یا نمی رسد؟

محرومیت 2 جلسه ای مهدی رحمتی بابت اتفاقات بازی استقلال و تراکتورسازی چند روزی می شود که در کشوی جادویی دبیر کل خاک می خورد. با توجه به فاصله موجود تا روز بازی که احتمالا 9 خرداد است، اسدی بالاخره مجبور می شود این حکم را برای اجرایی شدن امضا کرده و مهدی رحمتی رسما محروم شود.
 
نظر استقلالی ها
بهرام افشارزاده، مدیرعامل استقلال معتقد است که حتی با محرومیت رحمتی هم او می تواند در فینال جام حذفی برابر ذوب آهن درون دروازه استقلال بایستد چون رحمتی در لیگ برتر محروم شده و این ربطی به جام حذفی ندارد.
 
نظر ذوب آهنی ها
یحیی گل محمدی و مدیران ذوب آهن اما فدراسیون نشینان را زیر فشار گذاشته اند تا هر چه سریع تر حکم محرومیت رحمتی ابلاغ شود. آنها می گویند این محرومیت برای رحمتی است و شامل فینال جام حذفی هم می شود پس استقلال برای این بازی کلیدی جز شهباززاده و حیدری، رحمتی را هم ندارد.
 
قانون چه می گوید؟
در آیین نامه به روشنی درباره این موضوع صحبت نشده که محرومیت یک بازیکن از یک تورنمنت به تورنمنت دیگر منتقل می شود یا خیر؟ مثلا امسال این قانون تصویب شد که وقتی یک بازیکن در لیگ برتر از تیمی به تیم دیگر می رود، اخطارهایش با او منتقل نمی شود. مهدی کیانی با این قانون بود که توانست برابر استقلال بازی کند.
 
منتقل می شود
با مرور اتفاقی که برای ایمان صادقی افتاد به این نتیجه می رسیم که محرومیت یک بازیکن از تورنمنتی به تورنمنت دیگر منتقل می شود پس رحمتی فینال جام حذفی را از دست می دهد. سازمان لیگ در اعلام نام محرومان هفته دوازدهم لیگ برتر نوشت:«ایمان صادقی به دلیل اخراج در بازی جام حذفی برابر ذوب آهن».
 
منتقل نمی شود
با مرور اتفاقی که برای اسماعیل شریفات افتاد به این نتیجه می رسیم که محرومیت یک بازیکن از تورنمنتی به تورنمنت دیگر منتقل نمی شود پس مهدی رحمتی در فینال جام حذفی می تواند بازی کند. شریفات به دلیل درگیری با محسن قهرمانی در هفته هشتم، یک جلسه محروم شد. این حکم 3 روز مانده به بازی برابر استقلال در جام حذفی اعلام و این بازیکن از حضور برابر استقلال محروم شد. صبح بازی اما اعلام شد محرومیت شریفات چون در لیگ برتر بوده در همان بازیها اعمال می شود. او برابر استقلال در جام حذفی بازی کرد و گل هم زد.
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-16 20:20:08
نظر دهید
۳ نظر
-
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۳۶
صادقی چون لنگ حذف شده بود محروم شد
-
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۰:۵۰
اگه رحمتی رو از حدفی محروم کنن، واقعا ظلمه به استقلال
آبی دل
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۴۱
رحمتی با 35 سال سنش از یه بچه 15 ساله هم کمتر میفهمه و نمیدونه حرمت شاگردی و استادی چیه! بهتره یادش بیاره که قلعه نویی بود که توی مس و سپاهان و استقلال آدمش کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر