فهرست
اتلتیکو مادرید- بارسلونا؛ پنجمین دوئل
اتلتیکو مادرید- بارسلونا؛ پنجمین دوئل

اتلتیکو مادرید- بارسلونا؛ پنجمین دوئل

آی اسپورت- این پنجمین رویارویی اتلتیکو و بارسا در رقابت های این فصل است. دو تیم دو بار در سوپرکاپ اسپانیا، یک بار در لالیگا و یک بار در لیگ قهرمانان با هم روبرو شدند و جالب اینکه در همه آنها نتیجه تساوی رقم خورد.

در دو دیدار سوپرکاپ، این در نهایت بارسا بود که با لطف گل زده در خانه حریف، عنوان قهرمانی را به دست آورد و اکنون اتلتیکو این فرصت را دارد که با همین قانون، راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان شود.

اتلتیکو مادرید؛ یک قدم تا تبدیل رویا به واقعیت

در ابتدای فصل و با جدایی رادامل فالکائو از اتلتیکو، کمتر کسی فکر می کرد آنها بتوانند درخشش یکی دو فصل اخیر را تکرار کنند. جدایی مهاجمی که هر فصل بیش از 25 گل برای سفید و قرمزها زده بود، می توانست تیم دیه گو سیمئونه را حداقل برای مدتی کوتاه دچار افت کند. اما نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه آنها در این فصل نه تنها به یکی از مدعیان جدی قهرمانی در لالیگا تبدیل شدند، بلکه در لیگ قهرمانان هم از شانس زیادی برای قرار گرفتن در جمع چهار تیم پایان برخوردارند. این در حالی است که آخرین باری که اتلتیکو توانسته به جمع چهار تیم پایانی رقابت های اروپایی راه پیدا کند، سال 1974 بود.

البته آنچه باعث نگرانی سیمئونه برای دیدار امشب شده، آسیب دیدگی دیه گو کاستاست. بهترین گلزن اتلتیکو، در دیدار رفت از ناحیه همسترینگ آسیب دید و بعید است در دیدار امشب هم بتواند به میدان برود. هرچند جانشین کاستا در دیدار رفت، دیه گوی برزیلی، تک گل اتلتیکو را در نوکمپ به ثمر رساند و شاید در این دیدار هم سرنوشت ساز شود.

بارسلونا؛ به دنبال هفتمین حضور در نیمه نهایی

هرچند بارسا در 4 دیدار قبلی این فصل نتوانسته اتلتیکو را شکست بدهد اما آنها چهار سال است که در ورزشگاه خانگی حریف مادریدی شکست نخورده اند و اگر این روند در دیدار امشب هم ادامه پیدا کند، شانس زیادی برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی خواهند داشت. آبی و اناری ها در 6 سال گذشته همواره در نیمه نهایی این رقابت ها حضور داشتند و مارتینو می تواند هفتمین حضور پیاپی را به نام خود رقم بزند.

البته بارسا برای بسته نگه داشتن دروازه اش در دیدار امشب کار بسیار دشواری در پیش دارد. آنها در شرایطی پای به این دیدار می گذارند که باز هم والدس را در اختیار ندارند و حضور پینتو، باعث نگرانی خیلی از هواداران بارساست. از سوی دیگر، جرارد پیکه هم در دیدار رفت آسیب دید و نمی تواند امشب به میدان برود. در غیاب او، بارترا در کنار ماسچرانو در قلب خط دفاعی بارسا قرار می گیرد؛ اتفاقی که می تواند امیدهای اتلتیکو برای پیروزی و صعود به مرحله بعد را افزایش بدهد.

     
آی اسپورت
2014-04-09 09:37:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر