فهرست
ابومسلم افتاد، بس که صاحب ندارد!
ابومسلم افتاد، بس که صاحب ندارد!

ابومسلم افتاد، بس که صاحب ندارد!

آی اسپورت- سقوط... سرانجام بی سر و سامانی های تیم سیاه پوش و سیاه بخت مشهدی. ابومسلم از لیگ دسته یک هم سقوط کرد.
پایان یافتن لیگ دسته یک فصل 93-92 فوتبال کشور، با پایان یافتن تیمی همراه شد که پس از این دیگر هیچ ردی از او در سطح اول فوتبال کشورمان نخواهد بود، هرچند در گذشته سهم بزرگی در این ورزش ایفا کرده باشد.
شرح پریشانی ها و قصه بی سر و سامانی ابومسلم مشهد اگر گریه دار نباشد که دارد، آه و افسوس فراوان خواهد داشت. تیمی که می رفت با شکست صبا(ی آن زمان قم) آسیایی شود سقوط پشت سقوط را تجربه کرد تا به نابودی کامل بیانجامد. در لیگ برتر و دسته یک هیچ حمایتی از تیم با سابقه شرق کشور نشد، در دسته پائین تر که اسمی را سر زبان ها نمی اندازد و چهره ای را معروف نمی کند...
مشهد و خراسان امروز آنقدر که از سقوط ابومسلم ناراحت است، برای صعود پدیده شاد نیست چرا که طرح از ریشه زدن، امروز به خانه سبز آنها رسیده و پس از برق، شموشک، پاس بزرگ تهران و ... حالا نوبت نابودی تیم ریشه داری به نام ابومسلم رسیده است. ابومسلمی که یکی از شاخه هایش همزمان با سقوط او لیگ برتری شد و دیگر شاخه اش به پلی آف راه یافت.
باید اعتراف کرد، کار ابومسلم تمام است. مالکان مدعی و پرشمار این تیم که هزینه کردن در دسته پائین تر معروفشان نمی کند محال است با این وضعیت خرج ترمیم این تیم کنند و از آن بدتر، اگر ابو بخواهد دوباره جان بگیرد به طور قطع، باز به جانش خواهند افتاد و شاید این سقوط فرصتی باشد برای دور کردن عوامل این نزول.
امروز، 19 فروردین 1393، ابومسلم با برجای گذاشتن آن همه یادگار در فوتبال کشور از لیگ یک هم سقوط کرد و دیری نیست که از آن فقط یادگاری بماند. درست مانند زاری و بر سر زدن پسرکی هوادار، که با سقوط ابومسلم از لیگ برتر در ورزشگاه ثامن به یاد داریم. راستی حال و روز او امروز چیست؟! یا از غُصه این درد دق کرده، یا از نامهربانی ها و عشق تلوزیون های مسبب این وضع، قدر فوتبال را زده و چه اهمیت که به چه چیزی روی آورده باشد وقتی در همین مشهد ریش سفیدها بدون توجه به اینکه این یک تیم فوتبال قدیمی و با اصالت است، با نام با سابقه اش مشکل داشته باشند! انتظاری بیشتر از این هم نیست که هر سال، چند گروه و پشت سر آنها چندین نفر ادعای مالکیت بکنند و به وقتش برای زمین زدن رقیب دست به هرکاری بزنند.
     
آی اسپورت
2014-04-09 10:50:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر