فهرست
گزارش: اهدافِ هجومیِ لیگِ برتر در تابستان
گزارش: اهدافِ هجومیِ لیگِ برتر در تابستان

گزارش: اهدافِ هجومیِ لیگِ برتر در تابستان

میچی باشوایی
 
مهاجمِ 22 ساله‌یِ تیمِ ملی بلژیک بعد از جدا شدن از استاندارد لیژ و پیوستن به مارسی فصلی عالی را در لیگِ یک سپری کرد و در تورنمنت‌هایِ مختلف کلا 21 گل برایِ تیمش (17 گل در لیگ) زد. استیون فلچر، مهاجمِ سابقِ ساندرلند و هم‌بازیِ فعلیِ باشوایی در مارسی اعتقاد دارد او هیچ چیزی برایِ درخشیدن در لیگِ برتر کم ندارد. فرانک پاسی، مربیِ موفقتِ مارسی هم اعتراف کرده که همه می‌دانند باشوایی تابستان فرانسه را ترک خواهد کرد و به انگلیس خواهد رفت. به گزارشِ اسکای اسپورتس، میچی باشوایی گزینه‌یِ اولِ لیستِ ترنسفرِ تابستانیِ وستهم یونایتد است.
 
الکساندر لاکازت
 
لاکازت فصلِ پیش آقایِ گلِ لیگِ یکِ فرانسه شد، افتخاری که با حضورِ زلاتان به دست آوردنش خیلی سخت است. مهاجمِ لیون اما در ابتدایِ این فصل به شدت فرمش افت کرد، افتی که همراه با نتایجِ بدِ تیمش هم بود. اما لاکازت در ادامه کم کم به فرمِ فصلِ پیش‌اش برگشت و عاملِ اصلیِ رسیدنِ لیون به رده‌یِ دومِ جدول و کسبِ سهمیه‌یِ مستقیمِ چمپیونز لیگ شد. لاکازت در 10 بازیِ آخرش برایِ لیون 11 گل زد تا فصل را با 21 گل و تنها پشتِ سرِ زلاتانِ 38 گله به پایان ببرد. با اینکه این نمایش‌ها و گل‌ها در نهایت دیدیه دشان را مجاب نکرد که لاکازت را با خودش به یورو ببرد، اما قطعا او یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برایِ لیگِ برترِ فصلِ آینده خواهد بود.
 
گونزالو هیگوایین
 
آرسنال وقتی هیگوایین قصدِ جدایی از رئال را داشت علاقه‎یِ زیادی به خریدش نشان داد. حالا که هیگوایین با 36 گل در 35 بازی آقایِ گلِ سریِ آ شده و بهترین فصلِ فوتبالش را سپری کرده و آرسنال همچنان با مشکلِ نداشتنِ یک مهاجمِ کامل دست به گریبان است، یک بارِ دیگر حرف از احتمالِ نقلِ مکانِ او به لندن زده می‌شود. البته آرسنال تنها تیمِ لندنی نیست که دنبالِ مهاجمِ 28 ساله‌یِ آرژانتینی است. چلسی هم گویا هیگوایین را به عنوانِ یکی از اهدافِ اصلیِ خودش برایِ تابستان انتخاب کرده است. اما آیا هیگوایین چمپیونز لیگ با ناپولی را رها می‌کند و راهیِ چلسی، البته با حقوقی احتمالا سه برابر می‌شود؟
 
وینسنت یانسن
 
یانسنِ 21 ساله که اولین فصلِ حضورش در اردیویزه را تجربه کرد، به شکلی باورنکردنی با زدنِ 27 گل برایِ آ زد آلکمار، آقایِ گلِ لیگِ هلند شد. پیشرفتِ چشمگیرِ وینسنت یانسن که 21 گل از گل‌هایش را در 17 بازیِ بعد از ژانویه زد، باعث شده تا نگاه‌هایِ زیادی بهش خیره شود. یانسن برایِ تیمِ ملیِ هلند هم بازی کرده و از رویِ نقطه‌یِ پنالتی دروازه‌یِ انگلیس را در ومبلی باز کرده است. با توجه به نوعِ بازیِ یانسن که سخت‌کوش و درگیر است، شایعه‌یِ علاقه‌یِ یورگن کلوپ به او بسیار بالا رفته است و اصلا بعید نیست فصلِ آینده پدیده‌یِ این فصلِ فوتبالِ هلند را در لیگِ برتر ببینیم.
 
آلوارو موراتا
 
موراتا فصلِ پیش از کلیدی‌ترین مهره‌هایِ مکس آلگری بود. موراتا در هر دو بازیِ رفت و برگشتِ نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ، به رئال مادرید، تیمِ سابقش، گل زد و در فینال هم دروازه‌یِ بارسا را باز کرد. با اینکه موراتا این فصل هم در بازی‌هایِ بزرگ نمایش‌هایِ خوبی برایِ یوونتوس داشته، مثلا مقابلِ بایرن مونیخ، اما زمانِ کمتری که برایِ بازی بهش رسیده و بدل شدنِ مانزوکیچ و دیبالا به عنوانِ زوجِ اصلیِ خطِ حمله‌یِ بیانکونری، باعث شده تا او به ترکِ تورین فکر کند. موراتا پیش از این خودش اعتراف کرده بود که لیگِ برتر برایِ مهاجمین جذاب‌تر از سریِ آ است. آرسنال و لیورپول می‌توانند گزینه‌هایِ محتملِ آلوارو موراتا در انگلیس باشند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-17 10:01:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر