فهرست
مشکلاتِ سه‌گانه‌یِ یونایتدِ ون گال
مشکلاتِ سه‌گانه‌یِ یونایتدِ ون گال

مشکلاتِ سه‌گانه‌یِ یونایتدِ ون گال

برایِ سومین سالِ پیاپی یونایتد کمتر از فصلِ گذشته‌اش در لیگ گل زده است. یونایتد با یک بازی باقیمانده، تا اینجا 46 گل زده که 16 گل کمتر از فصلِ اولِ ون گال است. تیمِ ون گال هم در فصل پیش 2 گل کمتر از فصلِ دیوید مویز و رایان گیگز گل زد. این روند حتی به دورانِ سر الکس هم می‌رسد. یونایتدِ سر الکس در فصلِ آخرش 84 گل زد، در حالیکه یک فصل پیش‌اش 89 گل زده بود. کمبودِ گل نمادِ اصلیِ این فصلِ ناامیدکننده از منچستر یونایتد و یکی از مشکلاتِ سه‌گانه‌یِ تیم است.
ساندرلندی که یک هفته به پایان لیگ مانده از سقوط نجات پیدا کرد 2 گل بیشتر از یونایتد زده است و نوریچ که سقوط کرده در خانه بیشتر از یونایتد دروازه‌یِ مهمانانش را باز کرده است. این فصل 14 بار نیمه‌یِ اولِ بازی‌هایِ اولدترافورد بدونِ گل به پایان رسید. واقعا وحشتناک است! یونایتد این فصل تنها یک گلزنِ دو رقمی دارد: آنتونی مارسیال با 11 گل در لیگ. نزدیک‌ترین بازیکن به مارسیال، رونی است با 7 گل. بقیه‌یِ بازیکنان هم خیلی فرصتی برایِ گل زدن نداشته‌اند، چون برایِ گل زدن باید شوت زد، باید موقعیتِ گل ایجاد کرد.
آنتونی مارسیال در جدولِ گلزنانِ لیگ به صورتِ مشترک سیزدهم است. هودارانِ یونایتد در این شرایط با حسرت به مهاجمینِ تیم‌هایِ دیگر نگاه می‌کنند. هری کین که یونایتد عاشقِ خریدنش است و تاتنهام عاشقِ نفروختنش به یونایتد، 25 گل زده است. جیمی واردی و سرخیو آگوئرو هر دو 24 گله هستند. حتی واتفورد هم دو گلزن بینِ 10 گلزنِ اولِ لیگ دارد: تروی دینی و اودیون ایگالو. بعد هوادارانِ یونایتد به مهاجمینِ اروپایی نگاه می‌کنند. لوئیس سوارز 40 گل زده است. گونزالو هیگوایین 36 گل، کریستیانو رونالدو 35 گل، رابرت لواندوفسکی 30 گل. هیگوایین که سال‌هاست خودش را به عنوانِ گلزنی درجه یک به فوتبالِ اروپا ثابت کرده است تنها یک سومِ حقوقِ وین رونی را می‌گیرد. در ضمن خارج از خانه یونایتد تفاضلِ گلِ منفیِ 4 دارد. هیچ تیمِ دیگری از 8 تیمِ اولِ لیگ تفاضلِ منفی خارج از خانه ندارد. یونایتد این فصل خارج از خانه 8 بار شکست خورده و 7 بار پیروز شده است. واقعا هیچ راهی برایِ دفاع از این آمار نیست.
اما مشکلِ دوم نوعِ فوتبالِ تیم است. هودارانِ یونایتد از تیمشان انتظار دارند حداقل برایِ جذاب بازی کردن تلاش کنند. اما فوتبالِ یونایتد این فصل در وسواس در مالیکتِ توپ و پاس‌هایِ عرضی و امن در میانه‌یِ زمین خلاصه شد. درسته که این فصل هم لحظاتِ جذابی با خودش داشت، اکثرشان در اف.ای کاپ، اما نه به اندازه‌یِ کافی.
و مشکلِ سوم: خریدهایِ لویی ون گال. ون گال از زمانِ پیوستنش به منچستر یونایتد رادامل فالکائو، آنخل دی ماریا، مارکوس روخو، دیلی بلیند، آندر هررا، آنتونی مارسیال، ممفیس دپای، مورگان اشنایدرلین، باستین شواین‌اشتایگر، متئو دارمیان، سرخیو رومرو و ویکتور والدز را به تیم اضافه کرده‌اند. واقعا چندتا از این ترنسفرها موفق بوده‌اند؟ آنتونی مارسیال فوق‌العاده است و دیلی بلیند فصلِ خیلی خوبی را پشتِ سر گذاشته است. اما باقی هیچکدام انتظاری که ازشان می‌رفت را نشان ندادند. و البته این را هم در نظر بگیریم که احتمالا هیچکدامشان از این فوتبالی که ون گال ازشان می‌خواهد چندان دلِ خوشی نداشتند و ندارند. تنها نکته‌یِ مثبتِ ون گال اضافه کردنِ جوان‌هایِ باشگاه به تیمِ اول بوده که آن هم از رویِ اجبار بود.
رتبه‌یِ نهاییِ یونایتد در جدول امشب مشخص می‌شود. برد یا مساوی مقامِ پنجم را قطعی می‌کند. اما شکست یونایتد را به رده‌یِ ششم می‌برد. اگر یونایتد امشب ببازد و شنبه هم مقابلِ کریستال پالاس، در اولین فینالِ اف.ای کاپ بعد از 9 سال شکست بخورد، نمی‌تواند به شکلِ مستقیم به دورِ گروهیِ یوروپا لیگ راه پیدا کند و باید در بازی‌هایِ مقدماتی شرکت کند. این بازی‌ها از 28 جولای شروع می‌شود، یعنی تنها 3 روز بعد از بازیِ دوستانه‌ای که با منچستر سیتی در چین تدارک دیده شده است. بازیِ امشب برایِ بورنموس هم اهمیت دارد. اگر بورنموس پیروز شود تا رده‌یِ چهاردهم بالا می‌آید و 2.5 میلیون پوند بیشتر از لیگ می‌گیرد. تساوی برایِ بورنموس هم 1.25 میلیون پوند ارزش دارد.
بازیِ عقب مانده‌یِ امشب، بعد از افتضاحِ یکشنبه، برایِ تماشاگران مجانی است، تماشاگرانی که این فصل با وجودِ تمامِ مشکلاتِ تیمشان و پیشرفتی که عملا وجود نداشته، خیلی کم اعتراض کردند و همچنان پشتِ سرِ لویی ون گال ایستادند. بیشترین تعدادِ سکوهایِ خالیِ این فصلِ اولدترافورد، ماهِ پیش در بازی مقابلِ کریستال پالاس بود. این تعداد صندلیِ خالی از سالِ 1992 بدین سو بی‌سابقه بوده است. اما واقعا می‌شود از تماشاگران ایراد گرفت که چرا به تماشایِ پاس‌هایِ عرضی یونایتد در وسطِ زمین نرفتند؟
لویی ون گال از پل اسکولز ایراد گرفته که چرا اینقدر در مطبوعات از او انتقاد می‌کند. اما فکر می‌کنم تمامِ هودارانِ یونایتد با کلیتِ حرف‌هایِ هافبکِ سابقشان موافق باشند. چیزی که ون گال از آن به نامِ "پیشرفت" یاد می‌کند به هیچ وجه قابلِ قبول نیست. حتی بردنِ کاپ، که حکمِ اولین افتخارِ ون گال در انگلیس و اولین جامِ یونایتد بعد از 3 سال را خواهد داشت، کافی نیست.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-17 15:25:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر