فهرست
خاطره‌ای از بیت‌سعید و رفقا: جایگاه حسادت / قهرمان قهرمانان!
خاطره‌ای از بیت‌سعید و رفقا: جایگاه حسادت / قهرمان قهرمانان!

خاطره‌ای از بیت‌سعید و رفقا: جایگاه حسادت / قهرمان قهرمانان!

آی‌اسپورت- یک سال و یک ماه و چند روز قبل بود. روزی که بچه‌های سوسنگردی را هنوز کسی نمی‌شناخت. بیت‌سعید و بچه‌های فولاد نوین این فرصت را پیدا کرده بودند که دیده شوند. آن‌ها در حساس‌ترین بازی لیگ یک به قائمشهر رفته بودند. دیداری که برنده‌اش شانس لیگ برتری شدنش را نزدیک به صد می‌رساند. ورزشگاه وطنی پر شده بود. آن هم نه یکی-دو دقیقه‎؛ بلکه یک ساعت پیش از شروع بازی. فولادنوینی‌ها سلفی گرفتن با هواداران را به گرم‌کردن پیش از بازی ترجیح داده بودند. آن‌ها سعی می‌کردند با ذوقٍ سلفی، جهنم وطنی را حس نکنند. می‌خواستند برای اولین بار هم که شده برای دل خودشان بازی کنند. این بازی برای بیت سعید و جان‌فزا و بقیه بازیکنان فراتز از سه امتیاز بود. می‌توانستند بعد از قهرمانی در لیگ دو‏، تازه در این روز چشم‌ها را به خود خیره کنند. 

همین کار را هم کردند. در روزی که فوتبال مازندران در آرزوی بازگشت به لیگ برتر بود، سه گل به این تیم زدند. ساق بچه‌های جنوبی جان تازه‌ای گرفته بود. دل ده هزار هوادار ورزشگاه را به دست آورده بودند. تا آن روز همه منتظر پایین آمدن تیم تازه لیگ یکی شده بودند. ولی اتفاقی را رقم زدند که این فصل در استقلال خوزستان به ثبت رساندند. در روزهایی قهرمانی لیگ را به دست آوردند که همه منتظر لغزش‌شان بودند. نه یکی دو هفته، نه یک نیم‌فصل. بلکه یک فصل کامل را صبر کردند اما این تیم پایین‌بیا نبود. در آخر هم قهرمان شد. 

حالا جایگاه بیت‌سعید و جان‌فزا و زبیدی مکانی است برای حسرت خوردن. آن‌ها در قهرمانی هت‌تریک کردند. دو سال قبل قهرمان لیگ دو شدند، سال قبل قهرمان لیگ یک. و حالا هم جام لیگ برتر را به خانه بردند. آمار سه فصل سه قهرمانی یک کم فراتر از لیاقت هر شخصی است. حتی اگر آن شخص مسی یا رونالدو باشد.حسام محسنیان
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-17 16:25:54
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۰۲
مرسی ، متن قشنگی بود
س
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۱۹
حال کردم. ماشاالله به نویسنده مقاله
عابد زینتی
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۵۳
هی
اندر خم یک کوچه ایم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر