فهرست
استتوس موافق بیرانوند: پسر جنگ
استتوس موافق بیرانوند: پسر جنگ

استتوس موافق بیرانوند: پسر جنگ

آی اسپورت - همه ما در زندگی، به چیزهایی که در آن نقشی نداشتیم افتخار کردیم یا بخاطر آن سرزنش شدیم. به محل تولدمان بالیدیم، بخاطر وضعیت مالی خانواده غصه خوردیم و برای تیمی که در کودکی و بر اساس شانس و اتفاقات طرفدارش بودیم دعوا کردیم. بزرگ شدن، مسیر آدم‌ها را جدا می‌کند. آن‌هایی که موفق می‌شوند، به خودشان افتخار می‌کنند و بقیه، یاد می‌گیرند حامی ابدی تعصب‌های کودکی باقی بمانند.

بیرانوند از بچگی استقلالی بود. همان موقع که پای دربی، برای موفقیت استقلال دعا می‌کرد و ناراحت بود که چرا بخاطر فاصله دور از تهران، نمی‌تواند تیم محبوبش را از نزدیک تشویق کند. آن زمان، بیرانوند چیزی برای افتخار کردن نداشت. پسری که در سن نوجوانی، تصمیم گرفت به تهران بیاید تا افتخار بدست بیاورد. مبارزه کرد، شانس هم آورد. به تیم امید رسید، گلر اول نفت شد و دل کی‌روش را برد. بعد از آن نوبت بازی در تیمی بزرگتر بود. 6 ماه تلاش کرد به پیراهن پرسپولیس برسد و زیر نظر یک مربی بزرگ بازی کند. 6 ماه هر کاری می‌توانست کرد. از طرفداران تیم محبوب دوران کودکی فحش خورد، تحقیر شنید و باز هم پای کارش ماند تا بالاخره دیروز به پرسپولیس رسید. بیرانوند بیشتر از هر بازیکن دیگری قدر پیراهن پرسپولیس را می‌داند، چون برای آن زحمت کشیده است. دوران کودکی کری شش‌تایی‌ها نخوانده، اما جارو کشیده و ظرف شسته تا به روزهای بزرگ برسد. برای رسیدن به پرسپولیس هم جنگید. بیشتر از همه آن‌هایی که امروز، بخاطر شانس و تقدیر قرمز می‌پوشند و عدد نشان می‌دهند.

استقبال با کله خوک از فیگو، تصویر قشنگی نبود اما کسی طرفداران بارسا را سرزنش نمی‌کرد. ستاره به آن‌ها خیانت کرده بود. کسی هم انتظار نداشت هاشمی‌نسب و نیکبخت بعد تیم عوض کردن تشویق شوند. هیچکس «بی معرفت‌ها» را دوست ندارند. بازیکنانی که نمک می‌خورند و نمکدان می‌شکنند. در یک تیم می‌درخشند و بزرگ می‌شوند و با پیراهن رقیبش عکس یادگاری می‌گیرند. پشت کردن به تیمی که برای یک بازیکن هزینه کرده و زحمت کشیده، خیانت است اما از نظر هیچ میلانی، مالدینی بخاطر علاقه کودکی به یوونتوس محکوم نیست. محکوم که هیچ، اسطوره است. چشمانش را باز کرد، علایق کودکی را کنار گذاشت و بزرگ شد.

پرسپولیس برای فصل بعد دو انتخاب بیشتر نداشت. بیرانوند و خسوس. مظاهری دو سال قرارداد دارد و اخباری هم با یک سال دیگر سرباز است. مدیران باشگاه قبل از اینکه قیمت بیرانوند سر به فلک بکشد و وارد بازی نقل و انتقالات شود، دروازه‌بان دوم تیم ملی را خریدند. اگر معیار کسی شش نشان دادن دوران کودکی است، باید خوشحال بود که مثل فتح‌الله زاده و رویانیان سمتی در باشگاه ندارد.


سورنا سعیدی‌پور
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-17 17:34:36
نظر دهید

۲ نظر
میلاد۶&۴
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۴۸
چند روز دیگه استقلال فینال جام حذفی بازی داره ولی اکثرخبرها مربوط به پرسپولیس هستش و این نشونه ی بزرگی این تیمه.
شما همین سایت ونگاه کنید،انقدر که در مورد بیرانوند دروازبان پرسپولیس مطلب گذاشتن در مورد کل تیم استقلال مطلب نذاشتن
-
چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۴۸
قبول ولی بیرانوند نشان داده اهل حاشیه است
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر