فهرست
خوش‌بینی کی‌روش: حالا رسیدن به جام‌جهانی آسان‌تر خواهد بود
خوش‌بینی کی‌روش: حالا رسیدن به جام‌جهانی آسان‌تر خواهد بود

خوش‌بینی کی‌روش: حالا رسیدن به جام‌جهانی آسان‌تر خواهد بود

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش دقایقی پیش اولین نشست خبری‌اش پس از انتخابات فدراسیون فوتبال را برگزار کرد. او با ابراز خوش بینی نسبت به بهتر شدن اوضاع تیم ملی باز هم هشدار داد که رقبای ما در مرحله آماده سازی از جلوتر هستند. گزیده صحبت‌های سرمربی تیم ملی را بخوانید:
*همانطور که مطلع هستید در تاریخ 13 فوریه میلادی (25 بهمن 94) امسال، درخواست استعفا دادم که از ابتدای ماه می (اردیبهشت 95)، در تیم ملی نباشم.  پس از آن هم یک جلسه‌ای داشتیم که در تاریخ 9 آوریل (21 فروردین) بود و در آنجا مسائل مختلفی مطرح شد. تمام دغدغه ها و مشکلات مختلف را با اعضای هیات رئیسه مطرح کردیم. بعد از ریاست آقای تاج هم جلسات مختلفی با ایشان درباره مشکلات تیم ملی داشتیم. ما به دو نتیجه رسیدیم. اول اینکه تاج به هیچ وجه عنوان استعفا و موافق دو طرفه برای رفتن من نیست.
*دغدغه دوم، دغدغه اصلی در ذهن من بود. به این توافق با تاج رسیدیم که جام جهانی روسیه برای تیم ملی ایران سال 2018 نیست و جام جهانی روسیه برای تیم ملی ایران از امروز و سال 2016 آغاز می شود. به این برداشت واحد رسیدیم که جام جهانی برای ایران از خرداد ماه سال جاری آغاز می شود. به خاطر اینکه به این توافق واحد رسیدیم، ما در شهریور امسال اولین بازی را داریم و مطمئنا با این صحبت هایی که با تاج داشته ایم، رسیدن به هدف و جام جهانی برای ما آسان تر می شود.
*این توافق ما به این معنا است که این حس فوریت باید جاری باشد تا بتوانیم در یکسال آینده موفقیت تیم ملی را تضمین کنیم و به هدف‌مان یعنی صعود به جام جهانی برسیم. در پنج ماه آینده، پنج بازی خود را پشت سر می گذاریم و پانزده امتیاز را پشت سر می گذاریم و در هشت ماه آینده 21 امتیاز را پشت سر می گذاریم و در سال آینده تکلیف تیم ملی روشن می شود.
*ایفمارک در حال حاضر اهمیت چندانی ندارد. مطلبی که الان حائز اهمیت است، اینکه ما نیاز به منابع کافی و حمایت باید داشته باشیم. در چند ماه آینده ما باید برابر رقبایی مثل کره جنوبی که از حمایت مالی زیادی برخوردار است و هواداران و گذشته قدیمی دارد به میدان برویم. کره جنوبی یک سری از حامیان اصلی جام جهانی 2018 بوده است و این درحالی است که شرکت های ایرانی حامی این رقابت ها نیستند. چین هم از منابع بزرگی برخوردار است و در گروه ما قرار دارد. دیروز رسما اعلام شد که برای آماده سازی خود، 50 میلیون دلار بودجه در نظر گرفته اند. اگر این پول برای تیم ملی ایران بیاید، یک جایزه بزرگ برای تیم ملی است که می تواند با کمک آن پیشرفت کند. در یکی دو سال آینده 50 هزار آکادمی فوتبال در چین ایجاد می شود.  این آکادمی ها برای بازیکنان جوان است. دیگر احتیاجی ندارد راجع به قطر با شما صحبت کنم. شما می دانید که آنها میزبان جام جهانی 2022 هستند و منابع لازم را دارند. من به سوال شما می‌خواهم هوشمندانه جواب دهم. وقتی برای از دست دادن نداریم و فراموش نکنیم که منابع مالی ما محدود است. هر شخصی که منابع مالی ایران را هدر بدهد مطمئنا در راستای منافع ملی این کشور عمل نکرده است.
*وظیفه من این است که ضمانت کنم که تمام منابع مالی لازمه به سمت تیم ملی برود و فکر می کنم که متوجه منظورم شده باشید. بار دیگر می گویم که همه باید از هم حمایت کنیم چون یک مسئولیت بزرگ در مقابل این غول های فوتبال آسیا داریم. بعد از قرعه کشی هم رسما گفتم که دو تیم کره و قطر از ما مدعی تر هستند. بعد از آنها رقبای دیگری به نام ازبکستان و چین را داریم. خصوصا چین که برای جایگاه دوم می جنگدد و البته ما هم تلاش خود را می کنیم. این تلاش را با استفاده از منابع محدود، شور و اشتیاق هواداران انجام می دهیم.
*اگر اعتقاد و اعتماد نداشتم که تاج به قول هایش نمی‌تواند عمل کند، الان اینجا نبودم. اگر این اعتقاد و اطمینان را نداشتم که قول ها عملی نمی شود به اینجا نمی آمدم. خوب به یاد دارم که چندین بار در کنفرانس ها اعلام کردم که الان زمان وعده و وعیدها نیست. هفته آینده یک اردویی خواهیم داشت و با تیم ملی مقدونیه یک بازی را انجام می‌دهیم. بازهم با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد. به این دلیل که برنامه تیم ملی که ماه ها قبل برنامه‌ریزی شده با باشگاه ها و فینال جام حذفی در تضاد قرار می گیرد. این برنامه ای نبود که ما داشته باشیم و قطعا در تیم ملی تاثیر می‌گذارد. به این دلیل که ما نمی توانیم برخی بازیکنان را در اختیار داشته باشیم و این بازیکنان فرصت حضور در تیم ملی را نخواهند داشت و هم بازیکنان و هم تیم ملی ضرر می کنند. این اتفاق قبل جام جهانی هم رخ داد ولی من اطمینان دارم که با مدیریت تاج و اتحاد خانواده بزرگ فوتبال ایران، دیگر نباید اشتباهات قبلی را مرتکب شد.
*تاکنون 67 ساعت جلسه با تاج برگزار کرده‌ام. واقعا منطقی و منصفانه نیست که این‌گونه فکر کنیم که با این جلسات و با یک قدم جادویی مشکلات را حل کنیم. حداقل این است که الان مطمئن هستیم که از مشکلات آگاهی داریم و تاج تا سر حد توان تلاش می‌کند تا راه حل برای مشکلات پیدا کنند. وقتی شما با مشکلاتی مواجه هستید، دو گزینه دارید. گزینه اول اینکه اگر مشکل را حل نکنید با مشکلات بعدی رو به رو می شوید. گزینه دوم این است که مشکل را حل کنید و گره ها را باز کنید.  الان با یکدیگر همکاری می کنیم و به دنبال بهترین راه برای آماده سازی تیم ملی هستیم. خیلی ساده بگویم که صحبت هایی که ما با آنها مواجه هستیم این است که رقبای ما زمین و منابع بهتری دارند و تا اینجا دو هیچ به نفع آنها است. چین و قطر در لیگ‌شان بازیکنان خارجی خوبی گرفته‌اند که این به آنها کمک می‌کند و پس شد 3 بر صفر. آنها فضای مربی گری خوبی دارند که باعث ارتقا آنها می شود، پس شد 4 بر صفر. پرواز چارتر، هتل و امکانات خوب هم هست که شد 5 بر صفر ولی ما بهترین آماده سازی را خواهیم داشت که 6 گل می‌شود و نتیجتا ما 6 بر 5 پیروز می‌شویم.
 
کد خبر:9402
 
به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 
     
آی اسپورت
2016-05-18 11:30:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر