فهرست
پیش بازی آی‌اسپورت؛ العین امارات- ذوب آهن/ رقیب همیشگی نباز!
پیش بازی آی‌اسپورت؛ العین امارات- ذوب آهن/ رقیب همیشگی نباز!

پیش بازی آی‌اسپورت؛ العین امارات- ذوب آهن/ رقیب همیشگی نباز!

4شنبه، ساعت 20:10، ورزشگاه بن زاید، العین اماراتداور: کیم سانگ وو (کره جنوبی)* اوضاع: ذوب آهن به عنوان صدرنشین گروه دوم به این مرحله رسید. بهترین تیم مرحله گروهی لیگ قهرمانان 14 امتیاز گرفت و هرگز شکست نخورد. ذوبی ها در بازیهای بیرون خانه صاحب 7 امتیاز حاصل از 2 برد یک بر صفر برابر لخویای طقر و 3 بر صفر برابر النصر عربستان شدند و یک تساوی بدون گل در ازبکستان. العین در گروهش 10 امتیاز گرفت و بعد از الجیش دوم شد. آنها در خانه 6 امتیاز گرفتند حاصل از 2 برد یک بر صفر و 2 بر صفر و یک باخت 2 بر یک.

* تاریخچه: ذوب آهن هرگز برابر العین قرار نگرفته است. البته آنها سابقه 4 بازی با تیمهای اماراتی در لیگ قهرمانان را دارند با بیلان 3 برد و یک باخت شامل الوحده (یک برد و یک باخت) و الامارات (2 برد). ذوب آهن در امارات صاحب یک برد و یک باخت شده است.

* سابقه: العین سابقه زیادی از دوئل با تیمهای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا دارد. آنها 6 بار برده اند، 4 بار باخته اند و 8 بازی هم برنده نداشته است. العین با استقلال (یک برد و 3 باخت)، پاس (2 مساوی)، پرسپولیس (یک باخت و یک مساوی)، تراکتورسازی (یک برد و یک مساوی)، سپاهان (3 برد و 3 مساوی) و نفت (یک برد و یک مساوی) سابقه بازی دارد. العین در خانه اش فقط یک بار به تیمی ایرانی باخته؛ به استقلال در شب تاریخی مهدی رحمتی با ثبت 5 سیو.

* درباره حریف: با 57 امتیازی که گرفته اند بعد از الاهلی 66 امتیاز روی پله دوم جدول قرار دارند. العین صاحب دومین خط حمله و دفاع برتر امارات هم هست.

* سرمربی: هدایت العین برعهده زلاتکو دالیچ است، مربی 49 ساله اهل بوسنی و هرزگوین. او پیش از العین سابقه نشستن روی نیمکت الهلال، الفیصلی و وارتکس را هم دارد. دالیچ در 60 بازی با العین صاحب 39 برد و تنها 7 باخت شده است. او با العین قهرمان لیگ و سوپرکاپ فصل قبل شد و جام حذفی دو سال قبل.

* خارجی ها: فیلیپه باستوس برزیلی با 5 گل زده در این فصل. لی جو میونگ اهل کره جنوبی با 3 گل زده. دیگو مورنو کلمبیایی که امسال فقط 2 گل زده است. داگلاس برزیلی را هم دارند که با زدن 9 گل بهترین گلزن این فصل تیمش است. در فهرست العین نام رایان بابل هلندی هم دیده می شود.

* ستاره: چه کسی جز عمر عبدالرحمان با آن تکنیک نابش؟ دوئل او با قاسم حدادی فر را نباید از دست داد.

* نکته: العین رکورددار قهرمانی در لیگ امارات است با 12 بار فتح جام. آنها 6 بار هم قهرمان جام حذفی شده اند و البته رکورددار کسب سوپرکاپ هم با 5 قهرمانی هستند.

* آمار: ذوب آهن 18 برد و 6 باخت در 32 بازی آسیایی قبلی اش دارد با 44 گل زده و 24 گل خورده.
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-18 11:51:32
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۲:۱۰
العین دوبار توخونه به استقلال باخته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر