فهرست
به بهانه بازگشت متوسل‌زاده به لیگ برتر/ مستر فیرپلی!
به بهانه بازگشت متوسل‌زاده به لیگ برتر/ مستر فیرپلی!

به بهانه بازگشت متوسل‌زاده به لیگ برتر/ مستر فیرپلی!

یک/ آدمیرواکر. یک دهه قبل برای هواداران پگاه گیلان، این نام یک معمای بزرگ بود. نام باشگاهی در فوتبال اسلواکی که مهاجم ناشناخته تیم‌شان را از آن خریده بودند. مهاجم بلندقامت و نه چندان پرتحرک، استانداردهای خاص خودش را در از دست دادن موقعیت‌های گلزنی داشت. مدت بسیار زیادی طول کشید تا او برای تیم اول فوتبال شهر رشت گل بزند اما روی دور افتادن او، تیمِ نادر دست‌نشان را به اوج رساند. امین، کلیدی‌ترین مهره یک تیم رویایی بود. تیمی با سبک فوتبال مستقیم که بازیکنان‌اش وظیفه داشتند از خط دفاعی توپ‌های بلند را برای متوسل‌زاده ارسال کنند تا او با ضربه سر رو به عقب، سه بازیکن هجومی خط هافبک را به توپ برساند. امین، ستاره تاریخی‌ترین بازی‌های حیاتِ ورزشگاه فراموش‌شده سردار جنگل بود. هم در جریان پیروزی بزرگ برابر سپاهان و هم در روز شکست دادن برق شیراز در ثانیه‌های پایانی. پگاه با او فینالیست جام حذفی شد. با ستاره‌ای کهدر آن مقطع زمانی بعد از زدن هر گل، با حرکات دستش به سکوها یادآوری می‌کرد که چطور ایمان‌شان را به او از دست داده بودند.
 
دو/ بعد از پگاه، مهاجم کازرونی به استانِ محل تولدش برگشت و پیراهن فجر را بر تن کرد. در همین لباس زردرنگ بود که امین برای همیشه در فوتبال ایران جاودانه شد. او در جریان مسابقه حساس تیمش با استیل آذین، به دروازه خالی پشت کرد تا توپ را برای رسیدگی به وضعیت بازیکن مصدوم حریف به بیرون بزند.در آن لحظه فراموش‌نشدنی، فجر با یک گل از حریف پیش بود اما تیم تهرانی دو گل به ثمر رساند و مسابقه را به نفع خودش تمام کرد. تیم شیرازی در پایان فصل به رقابت‌های دسته یک رفت اما مهاجم دل‌رحم، قهرمانِ یوتیوبیِ فوتبال ایران و ورزشکار جوانمردِ سال جهان شد. راه آهن، فولاد، پاس، داماش و شهرداری تبریز، تیم‌های بعدی او بودند. بازیکنی که با نفت آبادان به لیگ برتر برگشت. شاید برای آخرین بار. 
سه/ در آخرین لحظات از مسابقه حساس نفت و فجر، متوسل‌زاده با یک فرار عالی در موقعیت تک به تک با گلر حریف قرار گرفت و در حالی که فرصت خوبی برای گلزنی داشت، تصمیم گرفت توپ را به هم تیمی‌اش پاس بدهد و ثابت کند که هنوز هم از خودگذشتگی از صفاتِ بارز بازی اوست. بازگشت امین به لیگ برتر، درست به اندازه بازگشت نفت هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. در فوتبال ایران، چند مهاجم دیگر را سراغ داریم که به جای گلزنی، با بی‌میلی به گلزنی به هر قیمتی شناخته شوند؟ که برای فوتبال، قواعدی به جز معادله سرراست برد-باخت در نظر بگیرند؟


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-05-18 15:04:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر