فهرست
اعمال سلیقه در اجرای حکم رحمتی
اعمال سلیقه در اجرای حکم رحمتی

اعمال سلیقه در اجرای حکم رحمتی

اختلاف میان کمیته انضباطی و کمیته استیناف در صدور حکم مساله جدیدی نیست. این دو کمیته فدراسیون همیشه با هم مشکل داشته و در اکثر مواقع هم این کمیته انضباطی بوده که توانسته حرفش را به کرسی بنشاند. قضیه مهدی رحمتی هم از این قضیه مستثنا نیست.  با توجه به حساس بودن قضیه مهدی رحمتی و محروم شدن یا نشدن این بازیکن در فینال جام ‌حذفی این اختلاف طبیعی بود  و البته این طور که مشخص است بازهم کمیته انضباطی بود که برنده این جدل شد. در مورد این حکم خاص که در متن قانون آمده محرومیت یک بازیکن قابل انتقال به رقابت ‌های جاری است مگر اینکه مجری حکم آن را مختص به یک لیگ خاص کند همه چیز سلیقه ‌ای است. یعنی قاضی پرونده می‌ تواند بنا به سلیقه خود تصمیم گرفته که مهدی رحمتی در جام ‌حذفی محروم شود یا نشود.
 
کمیته انضباطی با دخالت سلیقه در اعمال این حکم و با قید کلمه «لیگ برتر» اجازه حضور رحمتی در جام‌ حذفی را داده است. مساله‌ ای که کمیته استیناف با آن مخالف بوده است. درنهایت اما امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال به سلیقه کمیته انضباطی احترام گذاشته و به آن وجهه قانونی بخشیده است.
علیرضا صالحی، رییس کمیته استیناف در مورد رای صادرشده گفت:« رایی که صادر شده تبعات مثبتی نخواهد داشت و شاید در حوزه قضایی نتواند تاثیر مثبتی بر فضای فوتبال داشته باشد. طبیعتا بازیکنی که مرتکب تخلف می ‌شود باید تاوان بزرگ پس دهد. همواره از تکرار تخلف هراس خواهد داشت و این ذهنیت برای دیگر بازیکنان هم پیش خواهد آمد کوچکترین تخلف می تواند تاوان بزرگی به همراه داشته باشد.»
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-18 18:34:36
نظر دهید

۳ نظر
-
چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۹:۱۲
استقلاله دیگه
آبی دل
پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۲:۵۸
این رحمتی بیشخصیت و لات باید خیلی پیش از اینها وقتی توی انزلی معامله شو به تماشاگرا حواله میکرد محروم میشد.
برزو
پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۰۵:۱۲
قانون رو باید اصلاح کنند رحمتی مقصر نیست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر