فهرست
گزارش آماری/ اسپانیا، سلطان اروپا
گزارش آماری/ اسپانیا، سلطان اروپا

گزارش آماری/ اسپانیا، سلطان اروپا

آی اسپورت- قهرمانی سویا در یورولیگ یعنی لالیگا برای دومین بار در قاره دبل خواهد کرد و همچنین آمار نشان می دهد آن ها در 15 سال اخیر بر اروپا سلطه داشته اند.
این که اسپانیا دو عنوان بزرگ باشگاهی اروپا را در این فصل کسب خواهد کرد، مسجل شده است. اما آمار نشان می دهد که این رکورد فوق العاده فقط مربوط به این فصل نیست و این لیگ روز به روز بر قاره اروپا مسلط تر می شود.
سویا 3 بر یک لیورپول را در فینال یورولیگ شکست داد و برای سومین بار پیاپی به قهرمانی این رقابت ها رسید. همچنین رئال و اتلتیکو، دو تیم از شهر مادرید هم آماده می شوند تا فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار کنند. این یعنی قهرمانی یورولیگ و لیگ قهرمانان اروپا هر دو به تیم های اسپانیایی می رسد. در لیگ قهرمانان هم با احتساب این دوره، 3 دوره پیاپی است که تیم های اسپانیایی قهرمان می شوند.
یک آمار فوق العاده دیگر این است که در بازی های اروپایی این فصل تیم های اسپانیایی در 16 بازی حذفی 15 بار حریفان را شکست دادند.
لیورپول تنها تیمی است که توانسته یک تیم اسپانیایی را حذف کند. آن هم با برد در مجموع 3 بر یک مقابل ویارئال. اما در بازل موفق نشدند از پس یک تیم اسپانیایی دیگر بربیایند.
رم، آرسنال، آیندهوون، وولفسبورگ، بایرن مونیخ و منچسترسیتی تیم هایی هستند که در بازی های اروپایی مقابل حریفان اسپانیایی سر تعظیم فرود آوردند. تنها بازی تمام اسپانیایی هم بازی اتلتیکو مادرید و بارسلونا بوده که تیم مادرید توانسته با موفقیت به فینال لیگ قهرمانان برسد.
در یورولیگ هم راپید وین، مارسی، ناپولی، مولده، بازل، لورکوزن، اسپارتا پراگ، شاختار دونتسک و لیورپول هم تیم هایی هستند که مقابل حریفان اسپانیایی ناکام بودند و سرانجام هم تیم آندولوسی قهرمان شد.
بعد از فینال لیگ قهرمانان اما یک بار دیگر اسپانیا بر فوتبال قاره اروپا سلطه پیدا می کند و دبل خواهد کرد.
باخت والنسیا مقابل بایرن مونیخ در سال 2001 آخرین بار بود که یک تیم از اسپانیا آخرین بار بود که یک تیم اسپانیایی در فینال یورولیگ یا لیگ قهرمانان مقابل حریف خارجی شکست می خورد. از آن زمان 13 فینال با برتری اسپانیایی ها به پایان رسیده است.
پس آمار به راحتی نشان می دهد که می توان اسپانیا را سلطان اروپا نامید.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-05-20 12:20:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر