فهرست
گزارش روز؛ من پولمو می‌خوام!
گزارش روز؛ من پولمو می‌خوام!

گزارش روز؛ من پولمو می‌خوام!

آی اسپورت - حرف‌های استراماچونی بعد از پیروزی مقتدرانه مقابل نفت آبادان، پتکی بود که بر سر طرفداران خوشحال استقلال کوبیده شد. آن‌ها اگرچه می‌دانستند روابط کادر فنی ایتالیایی و مدیریت باشگاه، بعد از رفتن علی خطیر که عامل جذب و استخدام این مربی بود، تیر و تار شده، اما هرگز توقع نداشتند بعد از برتری ۵ گله و در حالی که سرگرم جشن و پایکوبی بودند، استراماچونی پرده را کنار بزند و حقایق باشگاه را نشان‌شان بدهد.

گفته می‌شود بازیکنان استقلال بعد از بازی با تراکتور قصد داشتند علیه باشگاه مصاحبه کنند، اما استراماچونی از آن‌ها خواست بازی با نفت را هم پشت سر بگذارند و بعد صدای اعتراض‌شان را به گوش مردم و رسانه‌ها برسانند.

آبی‌پوشان چند روز قبل از بازی با تراکتور هم در اعتراض به لغو تمرین تیم، خط و نشان پراکنده‌ای برای باشگاه کشیده بودند، ولی بعد از بازی اهواز، وریا غفوری به نمایندگی از همبازیانش با گفتن این جمله که «مدیران باشگاه هم سعی کنند کارشان را درست انجام بدهند» جرقه اعتراض‌ها را زد و بعد از غلبه بر نفت، استراماچونی و غفوری دست در دست هم در کنفرانس خبری حاضر شدند و حقایق را گرفتند.

از حرف‌های استراماچونی به غلط تعبیر شد. او استعفا کرده و یا مهلت داده اگر تا دو هفته آینده پولش را نپردازند، قطع همکاری می‌کند، در حالی که سرمربی ایتالیایی استقلال اصلاً چنین قصدی نداشت و فقط می‌خواست هواداران را در جریان مشکلات استقلال بگذارد. او به شاگردانش قول داده بود اگر قبل از بازی با نفت، درباره مشکلات مالی حرف نزنند و با جدیت در تمرینات حاضر شوند، بعد از این بازی، پشت آن‌ها دربیاید. او سرقولش ایستاد و وریا هم در حمایت از او گفت: «ما بازیکنان دویست درصد پشت کادر فنی هستیم.»

هوادار هم پشت استراماچونی است. مرد ایتالیایی تیمی ساخته که هوادار استقلال به داشتن آن افتخار می‌کند و طبیعی است هوادار دلش نخواهد استراماچونی به خاطر مشکل مالی از مجموعه آبی برود.

صدالبته استراماچونی فعلاً برنامه‌ای برای جدایی از استقلال ندارد و محکم ایستاده و می‌خواهد راه را تا آخر برود. او فقط می‌خواست به باشگاه هشدار بدهد بازیکنان و مربیان از شرایط مالی تیم شاکی هستند. اوضاع مالی از ابتدای فصل خوب نبود، اما آن زمان که استقلال نتیجه نمی‌گرفت، کسی به حرف استقلالی‌ها توجه نمی‌کرد و آن‌ها در شرایطی نبودند که از باشگاه طلبکار باشند، اما حالا که تبدیل به بهترین تیم لیگ شده‌اند، حرف‌شان «شنونده» و نازشان «خریدار» دارد.

حالا با فشار هوادار، باشگاه باید برای پرداخت مطالبات کادر فنی و بازیکنان چاره‌ای بیندیشد... تازه متوجه می‌شویم منظور فتحی از گفتن این جمله که خیلی سخت است جای من و انصاری‌فرد باشید، چیست؟ نظیر همین مشکل را پرسپولیس هم دارد. همین روزهاست که صدای پرسپولیس هم دربیاید. اوضاع تیم ملی هم باتوجه به بی‌پولی فدراسیون و آغاز عشوه‌های ویلموتس چندان مساعد نیست. نه ویلموتس زیاده‌خواه است، نه کالدرون و نه استراماچونی... آن‌ها پول‌شان را می‌خواهند و طبیعی است فوتبال ورشکسته ما که نه حق پخش دارد و نه منبع درآمد در پرداخت این پول‌ها ناتوان باشد.

گابریل کالدرون

مهلت ۲ ماهه مرد آرژانتینی

همین چند روز پیش بود که گابریل کالدرون گفت من چند ماه است پول نگرفته‌ام. مرد آرژانتینی که البته در بدو ورود صدوچندهزار دلار دریافت کرده بود، حداقل سه ماه دستمزد از پرسپولیس طلبکار است. کالدرون تا پایان سال میلادی به انصاری‌فرد مهلت داده مطالباتش را بپردازد. با شروع سال جدید میلادی، پرسپولیس هم داستان‌های مشابه استقلال را خواهد داشت.

مارک ویلموتس

سیاستمدار بلژیکی هم پولش را می‌خواهد

روزی که ابراهیم شکوری گفت ویلموتس خیلی مرام و معرفت دارد و تا به حال هیچ پولی از ما نگرفته، تمام نگرانی ما همین بود که یک روز صبر ویلموتس تمام شود و او هم به هوای گرفتن پولش، اعتصاب کند. حالا زمزمه‌هایی مبنی بر اعتصاب مرد بلژیکی به گوش می‌رسد. هرچند برخی نزدیکان فدراسیون می‌گویند قهر ویلموتس ترفندی است برای دور زدن تحریم‌ها و گرفتن پول فیفا، اما به هر حال ویلموتس هم پولش را می‌خواهد.

برانکو ایوانکوویچ

پولی که پروفسور را فراری داد

عامل اصلی جدایی برانکو از پرسپولیس پول بود. هرچند عده‌ای معتقدند برانکو حتی اگر پولش را هم می‌گرفت باز از ایران می‌رفت، ولی آنچه پروفسور را ناچار به رفتن کرد، پرداخت نشدن مطالباتش بود. برانکو که همیشه یک نیم‌فصل از پرسپولیس طلبکار بود، وقتی مطالباتش از مبلغ قرارداد یک سالش بیشتر شد، قراردادش را یک طرفه فسخ کرد و رفت. او هم البته پول زور نمی‌خواست، کار کرده بود و پولش را می‌خواست

کارلوس کی‌روش

دریافت پول با اعمال شاقه

۷ سال در ایران کار کرد و تقریباً از همان سال اول برای گرفتن مطالباتش دعوا داشت. چند بار با دعوا و قهر و جنجال پول گرفت، یک بار با فدراسیون صحنه‌سازی کرد تا فیفا دستمزدش را از محل درآمد‌های ایران پرداخت و آخرش هم وقتی رفت از ما طلبکار بود و برای گرفتن باقی مانده مبلغ قراردادش ناچار شد از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کند.

دراگان اسکوچیچ

صدای اعتراض از آبادان هم می‌آید

اعتراض مربیان خارجی فقط مختص استقلال و پرسپولیس نیست، دراگان اسکوچیچ هم در آبادان همین مشکل را دارد. دراگان دوبار تهدید کرده اگر پول نگیرد در آبادان نمی‌ماند. او خیلی شفاف گفته اگر قرار باشد بدون پول کار کنم، ترجیح می‌دهم بروم خانه خودم و استراحت کنم. البته بعضی‌ها دنبال این هستند با حذف دنیزلی، دراگان را از آبادان به تبریز ببرند.

خبر ورزشی

۶    
آی اسپورت
2019-11-07 16:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر