فهرست
سوال ویژه/ زهیوی: حیف نبود ما قهرمان نشویم؟
سوال ویژه/ زهیوی: حیف نبود ما قهرمان نشویم؟

سوال ویژه/ زهیوی: حیف نبود ما قهرمان نشویم؟

12 هفته گل نزد ولی ویسی اعتمادش را به او از دست نداد. او هم در 3 هفته پایانی، 4 گل زد و انبوهی موقعیت ساخت و جواب سرمربی را داد. رحیم زهیوی ستاره فینال فصل بود، مهاجمی که 2 گل زد و تیمش را قهرمان کرد.
 
* حال و هوای این روزهای بچه های استقلال خوزستان چطور است؟
بچه ها سر از پا نمی شناسند و آنقدر خوشحالند که هنوز تحت تاثیر قهرمانی هستیم. خدا را شکر که توانستیم کار بزرگی برای مردم شریف خوزستان انجام دهیم. این قهرمانی متعلق به تک تک مردم خوزستان است که در تمام طول فصل ما را همه جوره حمایت کردند و پشت سرمان بودند. ما هم دل مان به همین حمایت مردم خوش بود و خدا را شکر که توانستیم جواب عشق آنها را بدهیم و این قهرمانی باارزش را برای شان به ارمغان بیاوریم.

* از روز بازی بگو. استرس داشتید؟
 روز بازی اصلا روی پای خودمان بند نبودیم و بهتر بگویم اصلا روی زمین نبودیم. بیشتر از اینکه استرس داشته باشیم انگیزه داشتیم. دل مان می خواست زودتر 90 دقیقه تمام می شد و جام را بالای سرمان می بردیم. همه هدف و انگیزه ما این بود که جام را در اهواز نگه داریم. واقعا برای مان فرقی نداشت که چه تیمی مقابل مان قرار بگیرد. فقط دوست داشتیم هرطور که هست بازی را ببریم. دل مان نمی خواست مقابل مردم شرمنده شویم و باید هر طور شده بود جواب یک فصل زحمت مان را می گرفتیم.

* نگران نبودید که گل محمدی به خاطر پرسپولیس انگیزه بیشتری برای شکست دادن استقلال اهواز داشته باشد؟
برای مان هیچ چیزی مهم نبود. می دانستیم که گل محمدی دوست دارد پرسپولیس قهرمان شود اما هیچ چیزی برای مان مهم نبود. ما سراپا انگیزه و تلاش بودیم و می خواستیم ذوب آهن را مقتدرانه ببریم. حیف بود بعد از یک فصل صدرنشینی قهرمانی را از دست بدهیم.

* با توجه به اینکه سال گذشته به سختی در لیگ ماندید، فکر می کردی امسال قهرمان شوید؟
راستش را بخواهید نه. ما حتی فکر نمی کردیم که بین ۱۰ تیم اول باشیم. خدا را شکر وقتی کارمان را کم کم شروع کردیم و سپس قهرمان نیم فصل شدیم دیدیم می شود در لیگ ایران قهرمان شد. می شود آن بالا بالاها ماند. باورمان دو برابر شد و دیگر به چیزی جز کسب جام فکر هم نمی کردیم و با آرزوی فتحش، شب می خوابیدیم و صبح بیدار می شدیم. خدا را شکر به حق خود که قهرمانی بود هم رسیدیم. حیف نبود این تیم قهرمان نشود؟

* قهرمانی شما نشان داد که در فوتبال همه چیز پول نیست.
دقیقا همین طور است. هیچکس فکر نمی کرد ما بتوانیم مقابل تیمهای پرستاره ای مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی، نفت و ذوب آهن قهرمان شویم. قبول دارم که در فوتبال پول هم مهم است اما قهرمانی استقلال خوزستان نشان داد همه چیز پول نیست. وقتی بازیکنان بعضی از تیمها می گویند مسایل مالی در نتیجه نگرفتن شان تاثیر دارد تعجب می کنم. البته شاید هم حق با آنها باشد ولی قهرمانی استقلال خوزستان خیلی از معادلات را در فوتبال ایران به هم زد.

* از اینکه رسانه ها بعد از قهرمانی تان، بیشتر به قهرمان نشدن پرسپولیس پرداختند ناراحت نشدی؟
بعد از قهرمانی ما هم اکثر تیترهای روزنامه ها و رسانه ها به پرسپولیس و استقلال پرداخته بود تا تیم ما. می دانم آنها بزرگترین تیمهای ایران هستند و هواداران زیادی دارند و به همین دلیل زیاد ناراحت نشدم. یادم است پارسال هم که سپاهان قهرمان شد بازهم همه رسانه ها به دربی پرداخته بودند.

* از خودت بگو که در طول لیگ هم حسابی درخشیدی و گلهای حساسی را به ثمر رساندی.
لیگ فوق العاده ای برای من بود. بعد از اینکه ۱۲ هفته گل نزده بودم از بازی با راه آهن دوباره پایم به گلزنی باز شد. البته عبدالله ویسی به من می گفت که وظیفه ام گلزنی نیست و اصلا فشاری روی من بابت عدم گلزنی وجود ندارد و اصلا استرس نداشته باشم. خدا را شکر مقابل ذوب آهن دو گل زدم. البته اگر کمک بچه ها نبود هیچکدام از این اتفاق ها رخ نمی داد. می توانستم هت تریک هم بکنم که یک از خودگذشتگی بیجا مانع از این امر شد ولی مهم قهرمانی تیم بود که حاصل شد.

* با همین دو گل اما همه می گویند تو نقش اول قهرمانی هستی.
خدا را شکر که توانستم در این قهرمانی نقش داشته باشم. دست و پایم را گم کرده بودم و نمی داستم باید از چه کسی تشکر کنم. واقعا حس فوق العاده و وصف ناشدنی بود. از خسوس و مدافعین تیم تشکر می کنم که از دروازه به خوبی محافظت کردند. من و بقیه مهاجمان تیم هم وظیفه مان بود که گل بزنیم.

* بعد از برد و کسب عنوان قهرمانی هم که حسابی شهر شلوغ شد و به جشن و پایکوبی پرداختید.
تا به حال در عمرم چنین استقبالی ندیده بودم. بیشتر از ۵۰ هزار نفر به استادیوم آمده بودند. همه خوشحال بودند. ما هم همین را می خواستیم.

* وقتی بازی برگزار می شد از دیدار پرسپولیس و نتیجه اش اطلاع داشتید؟
بله. ویسی مدام به ما می گفت آن بازی گل نداشته. به ما هم گفته بودند که تا وقتی پرسپولیس گل نزده بی گدار به آب نزنیم. وقتی هم که دو بار دروازه ذوب آهن را باز کردیم دیگر خیال مان راحت شد و حتی چند گل دیگر هم می توانستیم بزنیم که با بی دقتی و بدشانسی به گل تبدیل نشد.

* این روزها همه استقلال خوزستان را با لستر سیتی مقایسه می کنند. این مقایسه چقدر برایت جالب است؟
 لستر سیتی هم مثل ما کم نام و نشان بود. آنها هم مثل ما سال پیش در آستانه سقوط بودند و امسال قهرمان لیگ برتر شدند. برایم خیلی جالب بود که یک تیم این طرف دنیا و یک تیم هم آن طرف دنیا شرایطی مشابه هم داشتند و توانستند با بازیکنان کم نام و نشان قهرمان شوند.


* برای فصل بعد چه تصمیمی گرفتی؟ در استقلال خوزستان می مانی یا به تیم دیگری می روی؟
هنوز خیلی زود است که بخواهم تصمیم بگیرم. بدون شک با بازیهای این فصل، پیشنهادات زیادی به دستم خواهد رسید اما فعلا به این موضوع فکر نمی کنم.

* به تیم ملی هم که دعوت شدی.
خدا را شکر. قبلا در لیست ۵۰ نفره بودم و حالا وارد این فهرست 30 نفره شده ام. سعی می کنم به جمع بازیکنان اصلی تیم ملی اضافه شوم. خیلی برایم مهم است که بتوانم در تیم ملی باشم. رسیدن به تیم ملی یعنی خوب بودن من در لیگ دیده شده است. خوشحالم که کی روش در طول لیگ من را دید اما این خیلی برایم مهم است که بتوانم حضوری ثابت در تیم ملی داشته باشم.

* فکر می کردی بعد از حضور در لیگ یک دوباره به سطح اول فوتبال ایران برگردی؟
 من خیلی دیر به فوتبال معرفی شدم. سختی های زیادی کشیدم. در نفت با من خوب رفتار نشد و مجبور شدم در لیگ یک به فوتبالم ادامه دهم اما قول می دهم تا ۳۸ سالگی فوتبال بازی کنم تا این مدتی که در سطح اول فوتبال نبودم را جبران کنم.

* استقلال خوزستان سال آینده باید در آسیا حضور داشته باشد. قبول داری که این تیم باید برای حضور در آسیا تقویت شود؟
قطعا همینطور است. ما نباید سال آینده در آسیا زنگ تفریح باشیم. این تیم حتما باید تقویت شود چون می خواهیم حضوری خوب در آسیا داشته باشیم. این تیم نباید به حال خود رها شود و غرق در این قهرمانی شود. ما نباید در باد قهرمانی بخوابیم و اگر می خواهیم به موفقیت مان ادامه دهیم باید تیم قوی تری بسازیم.

* از وضعیت ویسی خبر داری؟ حضورش در سپاهان حیلی جدی است.
فعلا بی خبر هستم. نمی دانم ویسی چه تصمیمی برای فصل بعد دارد ولی امیدوارم هر اتفاقی که رخ می دهد به نفع استقلال خوزستان باشد.
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-20 17:37:07
نظر دهید

۲ نظر
حرف حساب
جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۸:۵۸
نه خدایی حیف نبود! فقط اگه تو بازی رفت با پرسپولیس اون بازیکنی با لگد رفت تو شکم پرسپولیس اخراج شده بود، الان شما قهرمان نبودید!! عدالت رعایت نشد! داوری ها بسیار بودار به ضرر پرسپولیس بود! تو هنوز بچه ای! خیلی زوده تا اتفاقات کثیف این فوتبال رو درک کنی!!
-
جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۳۹
دم شما گرم ولی حیف پرسپولیس بود که با جذاب ترین بازیهای چند سال اخیر قهرمان نشد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر