فهرست
ادعای نادرست/ زمین خرمشهر به سود استقلال نیست
ادعای نادرست/ زمین خرمشهر به سود استقلال نیست

ادعای نادرست/ زمین خرمشهر به سود استقلال نیست

انتشار چند تصویر از زمین چمن ورزشگاه خرمشهر باعث شد خیلی ها کیفیت پایین آن را به سود استقلال و علیه تیم گل محمدی بدانند. استدلال هم این بود که با توجه به پایین بودن کیفیت این زمین و وجود انواع و اقسام چاله های مستتر، ذوب آهن نمی تواند «تیکی تاکا»ی همیشگی اش را بازی کند و استقلال با بردن توپ روی هوا برنده می شود.
این استدلال اما درست نیست چون اصلی ترین بازیکن استقلال برای «هوایی» کردن بازی نمی تواند در فینال حضور داشته باشد. خسرو حیدری از بازی با ذوب آهن محروم است و این یعنی این تیم نمی تواند روی ارسال های او برای گلزنی حساب کند. اگر حیدری هم حضور داشت، بدون شهباززاده محروم استقلال مهاجم بلندقدی که بتواند لقمه های آماده حیدری را گل کند، نداشت.
چمن خرمشهر با این تفاسیر به سود ذوب آهن است که حداقل می داند نمی تواند روی زمین بازی کند. استقلال با توجه به محرومیت حیدری و شهباززاده اصلا نمی داند چطور می خواهد بازی کند؛ نوع چمن و کیفیت آن در وهله دوم اهمیت قرار دارد.
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-20 17:57:24
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۲:۴۶
واقعاً فدراسیون چه اصرارى داره در زمینى که حداقل مشخصات استاندارد فنى رو نداره مسابقه فینال برگزار کنه واقعاً از یکسال پیش نمى تونستند مشکل زمین رو حل کنند؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر