فهرست
سومین سالگرد شکست ناپذیری ایران: یوزهای شگفت انگیز
سومین سالگرد شکست ناپذیری ایران: یوزهای شگفت انگیز

سومین سالگرد شکست ناپذیری ایران: یوزهای شگفت انگیز

آی اسپورت - دقیقا سه سال قبل، یعنی اول خرداد سال 92، ایران در یک بازی دوستانه روبروی عمان قرار گرفت. رحمان احمدی، دروازه‌بان جدید تیم ملی بعد از خداحافظی عجیب رحمتی، روز خوبی نداشت و تیم ملی سه گل از عمان خورد. بعد از آن مسابقه، خیلی‌ها از صعود تیم ملی به جام جهانی ناامید شدند. حتی بحث اخراج فوری کی‌روش و جانشینی یک مربی ایرانی به میان آمد و کسی فکرش را هم نمی‌کرد تا سه سال بعد و اول خرداد 95، ایران دیگر به هیچ تیم آسیایی نبازد.

کره جنوبی، ازبکستان، امارات، قطر، بحرین، عراق، لبنان، عمان، تایلند، کویت، هند، گوام و ترکمنستان، لیست بلند کشورهای آسیایی است که در این سه سال حداقل یک بار مقابل کی‌روش و بازیکنانش شکست خورده‌اند. این رکورد شگفت انگیز، ایران را در این سال‌ها صدرنشین ثابت آسیا در رنکینگ فیفا هم کرده است.

شهریور امسال، بازی‌های تیم ملی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی روسیه آغاز می‌شود و ایران تا سال آینده 7 بازی از 10 بازی‌اش را انجام می‌دهد. اگر یک سال بعد، رکورد شکست ناپذیری تیم کی‌روش به 4 سال رسیده باشد، یعنی تیم ملی برای توانسته مجوز حضور در دومین جام جهانی پیاپی را بدست آورد. بازی در دوحه و تاشکند کار سختی است، اما تیم ملی قبلا در همین شهرها جشن پیروزی گرفته و راه بردن در شرایط سخت را خوب می‌داند.کد خبر: 9406
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-21 11:20:46
نظر دهید
۳ نظر
ایرانی
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
فوتبال الا بختکی و بی برنامه و دفاعی
رضا
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۱۸
شگفت انگیز؟!!! برو بابا
حمید
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۸
ژاپن هم تو دوستانه مساوی کرد و نتونست ببره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر