فهرست
نگاهی به خرید جدید استقلال تهران: دونت ووری وریا!
نگاهی به خرید جدید استقلال تهران: دونت ووری وریا!

نگاهی به خرید جدید استقلال تهران: دونت ووری وریا!

آی اسپورت- لیگِ برتر هشتم. پرسپولیس پرستاره افشین قطبی از حضور هواداران‌اش محروم است و در دومین دیدار خانگی فصل، با پاسِ همدان مسابقه می‌دهد. نام وریا غفوری، درست از همین‌جا برای اولین بار در فوتبال ایران شنیده می‌شود. بازیکن ناشناخته پاس، دروازه پرسپولیس را باز می‌کند. قرمزها البته به بازی برمی‌گردند و همه سه امتیاز را به دست می‌آوردند اما درخشش وریا، بین او و ناشناختگی فاصله ایجاد می‌کند. تلفظ نام بازیکن پاس البته هنوز ساده نیست. گزارشگر بازی او را «پوریا غفوری» می‌نامد.
 بعد از سه فصل حضور در پاس، شهرداری تبریز مقصد بعدی غفوری به شمار می‌رود. او حالا بازیکن دفاعی‌تری شده اما باز هم به داستان درخشش در مقابل پرسپولیس ادامه می‌دهد تا رسانه‌ها، از علاقه‌اش به حضور در پیراهن استقلال بنویسند. در دومین و آخرین فصل حضور در شهرداری، وریا در هفته سوم لیگ به پرسپولیس گل می‌زند تا شکست باورنکردنی تیم تهرانی در ورزشگاه آزادی اتفاق بیافتد. پیشرفت فوتبالی این بازیکن اما در نفت تهران شکل می‌گیرد. این مهم‌ترین انتقال او تا به امروز است. او در لیگ دوازدهم به جز دو مسابقه، در همه دیدارهای دیگر به صورت ثابت در ترکیب نفت جای می‌گیرد و 90 دقیقه بازی می‌کند. تنها بازی غیر 90 دقیقه‌ای او در این فصل، در مقابل استقلال تهران است. وقتی که یک کارت قرمز، شانس حضور در 10 دقیقه پایانی را از او می‌گیرد.
 
 اوضاع در لیگ سیزدهم برای غفوری بهتر می‌شود، او در همه دقایق فصل برای نفت بازی می‌کند تا یکی از بازیکنان رکوردددار فصل لقب بگیرد. سه پاس گل، دو گل با ضربه پنالتی و یک گل فراموش نشدنی از وسط زمین به مهدی رحمتی و استقلال، سایه‌روشن‌های فصل او هستند. او حالا موردتوجه باشگاه‌های ثروتمندتر قرار گرفته و در حالی که بخشی از فهرست خرید استقلال است، با سپاهان قرارداد امضا می‌کند. در لیگ چهاردهم، این بازیکن فقط سه دیدار را از دست می‌دهد اما لیگ پانزدهم برای او و مجموعه سپاهان ناامیدکننده است. غفوری در چند مقطع مصدوم می‌شود و در 12 مسابقه لیگ برتری غایب است. حاشیه‌های فصل سخت و عجیب سپاهان، او را به خروج از باشگاه نزدیک می‌کند. حالا دوباره استقلال، مشتری اوست و بعید به نظر می‌رسد اتفاقی مانع امضای این قرارداد شود.
  
کارلوس کی‌روش، اعتقاد زیادی به بازی وریا دارد. او در جام ملت‌های آسیا به صورت ثابت از این بازیکن استفاده کرده و حتی بعد از این فصل نه چندان موفق، او را به تیم ملی فراخوانده است. به نظر می‌رسد پیوستن به استقلال، فرصت بیشتری برای دیده‌شدن به وریا خواهد داد تا جایگاه از دست رفته‌اش در سمت راست خط دفاعی تیم ملی را از رامین رضاییان پس بگیرد. دوئل رامین و وریا برای ثابت بازی کردن در تیم ملی، هم در اردوهای این تیم و هم در ترکیب سرخابی‌ها با جذابیت زیادی دنبال خواهد شد. غفوری در کارهای هجومی به خوبی رضاییان نیست اما در دفاع، بازیکن بهتری به شمار می‌رود. او در یک سال اخیر توانایی‌اش در سانترکردن را تقویت کرده است. پاس گل سردار آزمون به عراق، می‌تواند به روشنی این ادعا را ثابت کند. شرایط سنی این بازیکن 29 ساله، شاید در راه مجاب‌کردن کی‌روش به استفاده ثابت از او تاثیر منفی بگذارد اما وریا همه ویژگی‌های درخشش در استقلال لیگ شانزدهم را دارد. بازیکنی کم‌اشتباه، شوت‌زن، جنگنده و دقیق که بر خلاف میلاد فخرالدینی، به صورت مداوم از داورها کارت زرد دریافت نمی‌کند. کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-21 13:46:45
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۰
در دفاع بند کفش رضاییانه
mohammad
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۵۶
چه تیتر بدی
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر