فهرست
سوال روز: ایتالیا یا اسپانیا، چه مقصدی برای طارمی مناسب‌تر است؟
سوال روز: ایتالیا یا اسپانیا، چه مقصدی برای طارمی مناسب‌تر است؟

سوال روز: ایتالیا یا اسپانیا، چه مقصدی برای طارمی مناسب‌تر است؟

آی اسپورت - رفتن احتمالی طارمی به اسپانیا یا ایتالیا، خبر خوبی برای فوتبال ایران است. بعد از رحمان رضایی و جواد نکونام، هیچ بازیکن ایرانی نتوانسته در سطح اول این دو کشور به میدان برود و فوتبال ایران حتی در بوندسلیگا که زمانی پر از بازیکنان ایرانی بود هم نماینده‌ای ندارد. طارمی می‌تواند بعد از سال‌ها، دوباره پای لژیونرهای وطنی را به یکی از 4 لیگ بزرگ دنیا را باز کند.

کروتونه ایتالیا و لگانس اسپانیا، جدی‌ترین پیشنهادات طارمی از اروپا هستند. دو باشگاهی که امسال به سطح اول کشورشان صعود کرده‌اند و فصل بعد، در سری آ و لالیگا به میدان می‌روند. سوال اینجاست حضور در کدام لیگ به نفع طارمی خواهد بود؟

مهدی طارمی، به عنوان یک مهاجم به فوتبال اروپا سفر می‌کند. در لیست گلزنان فصل پیش لالیگا، بازیکنان رئال و بارسلونا صدرنشین مطلق هستند و تا رده دهم، اثری از گلزنان تیم‌های نیمه پایین جدول دیده نمی‌شود. قدرت در لالیگا، معمولا در تیم‌های بالای جدول خلاصه شده و طارمی برای اینکه بتواند در لگانس بدرخشد و گل بزند، کار سختی خواهد داشت. جواد نکونام هم که سال‌ها در اوساسونا حضور داشت و موفق بود، به عنوان یک بازیکن تخریبی در این تیم پایین جدولی بازی می‌کرد. بر خلاف اسپانیا، تیم‌های ضعیف سری آ معمولا نماینده‌های زیادی در جدول گلزنان دارند. فصل پیش آقای گل سری آ از ورونای ته جدولی بود و این فصل مهاجمان هم سمپدوریا، امپولی و جنوا هم بین گلزنان برتر لیگ دیده می‌شوند.

شاید اسپانیا برای مهاجمان بزرگ دنیا، بهترین لیگ برای بالا بردن آمار گلزنی باشد اما طارمی که تازه در سن 24 سالگی امکان حضور در اروپا را پیدا کرده و اختلاف سطح زیادی با مهاجمان بزرگ دنیا دارد، کار سختی در این کشور خواهد داشت. بر خلاف سری آ که بسیاری از ستاره‌های فعلی آن، طی یک یا دو سال از شرایطی مشابه طارمی به رده‌های بالای جدول گلزنان رسیدند. نمونه بارز آن، لئوناردو پاولتی که در دو سال قبل و در سن 26 سالگی، برای اولین بار در سری آ به میدان رفت و این فصل، با 14 گل پنجمین گلزن برتر سری آ شد.کد خبر: 9406
  ۵  
آی اسپورت
2016-05-21 16:49:57
نظر دهید

۵ نظر
-
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۵
لالیگا تو چشم تره
-
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۰۹
مسعود شجاعی سامره
باب اسفنجی
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۰۴
حاجی خوش به حال فوتبالیستا . ما لیسانس گرفتیم آخرش با سن ۲۶ سالگی آش خور شدیم
کریمی
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۴۹
تو ایتالیا راحت تر میشه گل زد.
-
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۴۴
یارو یه لیسانس از دانشگاههای درپیت ایران گرفته توقع داره بالاتر از فوتبالیست که از ١٠ سالگی داره تو زمین جون می کنه باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر