فهرست
نکته ویژه/ پرسپولیس کجا جام را از دست داد؟
نکته ویژه/ پرسپولیس کجا جام را از دست داد؟

نکته ویژه/ پرسپولیس کجا جام را از دست داد؟

با داشتن بهترین خط حمله و آقای گل و بهترین پاسور گل فصل درنهایت سهم پرسپولیس از لیگ پانزدهم چیزی جز افسوس بالا نبردن جام نبود. آنها چوب امتیازات هدر داده شده نیم فصل اول را خوردند یا پنالتی های پرشماری که مقصدشان همه جا بود جز تور دروازه رقبا در هر حال قهرمان نشدند. در این میان یک نکته ویژه وجود دارد؛ اینکه ای کاش وقتی همه چیز پرسپولیس در نیم فصل دوم به نسبت زمان مشابه نیم فصل اول رشد می کرد تعداد گلهای خورده این تیم نه تنها کم نمی شد که حداقل ثابت می ماند.
 
بیلان کاری پرسپولیس در نیم فصل دوم در همه المان ها رشد و پیشرفت را نشان می دهد جز در گلهای خورده. آنها بیشتر بردند (7 پیروزی نیم فصل اول در نیمه دوم فصل به 9 رسید)، کمتر باختند (4 باخت در نیم فصل اول و فقط یکی در نیم فصل دوم) و بیشتر گل زدند (21 گل در 15 بازی اول و 29 گل در دور برگشت).
 
پرسپولیس در نیم فصل اول 15 گل خورد و این آمار در نیم فصل دوم به 18 رسید؛ آنها قهرمانی را به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال خوزستان از دست دادند چون تفاضل شان 16 بود و تفاضل شاگردان ویسی 19 و این دو گزاره یعنی اگر تیم برانکو همان تعداد گل خورده نیمه اول را در نیم فصل دوم تکرار می کرد قطعا قهرمان می شد.
 
این 3 گل فاصله را می شد با اشتباه نکردن سوشا برابر استقلال در دربی برگشت، با خطا کردن و اخراج شدن حاتمی برابر نفت و با نگاه نکردن به صحنه لوبانوف روی گل دوم گسترش فولاد نخورد و قهرمان شد.
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-21 19:05:56
نظر دهید

۲ نظر
میثم
شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۳۳
اونجا قهرمان نشد که نفت گل آفساید زد و کمک داور با وقاحت تمام گفت دیدم و نگرفتم!
برزو
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۳۱
البته فراموش نکنید اگه دربی رفت بازی تا دقیقه 96 ادامه پیدا نمیکرد یا خطای بنگستون روی رحمتی اعلام میشد پرسپولیس یه امتیاز کمتر داشت و اصلاً کار به تفاضل گل هم نمیکشید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر