فهرست
فرکی جای پای استادش می‌گذارد؟
فرکی جای پای استادش می‌گذارد؟

فرکی جای پای استادش می‌گذارد؟

آی اسپورت - حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال اهواز برای اولین بار در سال ۷۷ در تیم ملی به عنوان دستیار منصور پورحیدری فعالیت مربیگری‌اش را شروع کرد و بعد از آن مدتی از فوتبال دور بود تا اینکه با انتخاب برانکو ایوانکوویچ جانشین بلاژویچ در تیم ملی شد تا فرکی به نیمکت تیم باز گردد و تا پایان جام جهانی ۲۰۰۶ هم ماندگار شود.

نکته جالب اما سرنوشت تقریبا مشابه فرکی با پورحیدری است.

حسین فرکی در حالی که از ۲ هفته پایانی لیگ ۴ امتیاز می‌خواست تا قهرمان لیگ بر‌تر شود، در ۹۰ دقیقه اول به استقلال باخت و اگر نتواند گسترش فولاد را در هفته سی‌ام شکست بدهد، قهرمانی را احتمالا به پرسپولیسی تقدیم خواهد کرد که نسبت به استقلال و نفت، شانس بیشتری برای برنده شدن در هفته نهایی دارد. چرا که استقلال تهران و نفت باید با تراکتورسازی و سپاهان بازی کنند و شاگردان علی دایی به رویارویی با استقلال اهوازی خواهند رفت که دغدغه‌ای زیادی نسبت به سقوط ندارند.

این اتفاق اهالی فوتبال را به یاد سرنوشت منصور پورحیدری در اولین دوره لیگ بر‌تر می‌اندازند. در حالی که استقلال با هدایت این مربی برای اول شدن ۴ امتیاز می‌خواست، در هفته ماقبل آخر پیروز شد و در آخرین دیدار مغلوب ملوان شد تا پرسپولیس به لطف برتری یک بر صفر برابر سپاسی در کمال ناباوری به عنوان ارزشمند قهرمانی لیگ بر‌تر برسد.

باید تا ساعت بیست و چهل و چند دقیقه جمعه ۲۲ فروردین ماه صبر کرد و دید آیا فرکی ردای قهرمانی را به تن خواهد کرد یا اینکه به سرنوشت اولین استاد مربیگری‌اش دچار خواهد شد.

     
آی اسپورت
2014-04-09 15:24:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر