فهرست
یادداشت روز : رئال بدون رونالدو ، شناسنامه نداشت
یادداشت روز : رئال بدون رونالدو ، شناسنامه نداشت

یادداشت روز : رئال بدون رونالدو ، شناسنامه نداشت

آی اسپورت - رئال مادرید شب گذشته موفق شد به نیمه نهایی چمپیونز لیگ  صعود کند . اما شب گذشته ، شب ترسناکی و دلهره آوری را برای هواداران خود رقم زد. و تردیدهای فراوانی را در غیاب رونالدو بجای گذاشت. یادداشت امروز سردبیر آ اس " آلفردو رلانیو " را اینجا بخوانید :


« لیگ قهرمانان ، آلمان و رئال مادرید ! چه زجری کشیدیم ! توماس رونسرو (منتقد و نفر دوم روزنامه آ اس ) از این بازی می ترسید، اما من به هیچ وجه ! علت ترس توماس ، غیبت رونالدو بود و حالا می فهمم که او حق داشت و ترس او بی دلیل نبود ! بدون کریس ، رئال از یک شیر به یک جوجه تبدیل شده بود ! و هویت نداشت »


« مادرید بازی را بد آغاز نکرد . ترکیب هم ترکیب خوبی بنظر می رسید. کمی بعد از شروع ، اتفاق خوب مورد انتظار من افتاد. یک پنالتی بدست آمد و دی ماریا آن را از دست داد. هنوز این حادثه را هضم نکرده بودیم که دورتموند گل اول را زد. یک دفع نامناسب از په په و خروج کاسیاس که  " رویس " با خونسردی کارش را انجام داد. یک گل تصادفی ! حالا بیشتر از قبل افسوس پنالتی از دست رفته را می خوردیم »


« از این به بعد، یک رئال بیمار را شاهد بودیم. آرامش ابتدای بازی را از دست داده بود و انگار مادریدی در زمین حضور نداشت . توپ ها در میانه زمین از دست می رفت و آن شجاعتی که باید در بازیکنان بزرگ وجود داشته باشد را در میان بازیکنان مادرید نمی دیدیم. در میان این سردرگمی عمومی ، نبود رونالدو بدجور توی ذوق می زد .این یک اصل اثبات شده است که وقتی کریس خوب بازی می کند ، مادرید هم خوب بازی می کند و وقتی کل تیم عملکرد ضعیفی دارد در میان بدها هم رونالدو بهترین است ! »


« بدون رونالدو در حساس ترین مقاطع بازی ، تیم دچار ترس شده بود و عصبی بازی می کرد و این مساله هم یک سردرگمی و ابهام عمومی را بدنبال داشت. اوج این اضطراب را در بدترین بازیکن زمین " ایارامندی " شاهد بودیم که گل دوم را به رویس هدیه داد. در مورد نیمه اول باید بگویم که مادرید به شدت بوی سوختگی می داد !! »


« اما نیمه دوم را باید نیمه کاسیاس و تیر دروازه بنامیم. کاسیاس هرچند در گل اول تا حدی مقصر بود اما در نیمه دوم ، دو واکنش استثنایی داشت (ای کاش بیشتر بازی کند ) و در ادامه ، تیر دروازه که خیلی ما را دوست داشت »

« ضد حمله های بی حاصل رئال هم راه به جایی نبرد. گرت بیل و بنزما در حالی که می توانستد در اواسط نیمه دوم پرونده بازی را ببندند ، در این کار موفق نبودند. هر چه که بود مادرید از این مرحله گذر کرد و به نیمه نهایی رسید ولی زنگ خطر برای رئال به صدا در آمد و تردیدهای زیادی از خود بجای گذاشت. همچنین مورینیو هم به نیمه نهایی رسید. تیم او " چلسی " 2-0 پی اس جی را شکست داد. آرزو می کنم که مادرید به چلسی برخورد کند و ایکاش که چنین بشود »


آلفردو رلانیو : آ اس

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-09 18:35:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر