فهرست
یادداشت: هرگز تسلیم نشو
یادداشت: هرگز تسلیم نشو

یادداشت: هرگز تسلیم نشو

لی رودن
 
وقتی حرف از فینالِ بارسلونا و سویا زده می‌شود، سریع آگوستِ 2015 به یادمان می‌آید و آن بازیِ فوق‌العاده در گرجستان. سوپر کاپِ اروپا با ضربه‌یِ ایستگاهیِ اور بانگا در دقیقه‌یِ 3 گرم شد و بعد نوبتِ مسی رسید که جوابِ این گل را با دو ضربه‌یِ ایستگاهی بدهد. وقتی دقیقه‌یِ 52 از راه رسید و بارسا 4-1 پیش افتاده بود به نظر نمی‌رسید راهی برایِ بازگشتِ سویا، با کلی بازیکنِ مصدوم و بیمار باشد. اما سرودِ سویا که همیشه در پیزخوان قبل از هر بازی خوانده می‌شود، می‌گوید: نونکا سه رینده. هرگز تسلیم نمی‌شوند. سویا در ادامه‌یِ این بازیِ به یادماندنی ثابت کرد که این تنها یک شعار و کلیشه نیست. 3 گل در 24 دقیقه کار را به 120 دقیقه کشید و البته در نهایت این پدرو بود که 5 دقیقه مانده به پایانِ بازی گلِ پنجم را زد و اجازه نداد بازی به ضرباتِ پنالتی برود.
درسی که بارسلونا از این بازی گرفت این بود که هرگز نباید چشم از سویا بر دارد و کارش را تمام شده تصور کند. این درس برایِ بارسا در ماهِ اکتبر و در لیگ بیشتر و بیشتر مشخص شد. اونای امری در 20 تلاش هرگز موفق نشده بود بارسا را شکست بدهد. بارسا خیلی بهتر از سویا در پیزخوان بود و موقعیت‌هایِ گلِ زیادی را از دست داد. اما بر خلافِ جریانِ بازی این سویا بود که با استفاده از فرصت‌هایش و با درخششِ ویسنته ایبورا و کوین گامیرو نهایتا 2-1 پیروز شد.
سویا برایِ آماده‌سازی برایِ فینالِ کوپا دل ری تنها 2 روز وقت داشته و بارسا 4 روز. خستگیِ بازیکنانِ سویا از فینالِ یوروپا لیگ مقابلِ لیورپول قطعا به سودِ بارسا است. اما لوئیس انریکه تمامِ تلاشش را می‌کند تا بازیکنانش به هیچ وجه احساسِ امنیت و پیروزیِ قطعی نداشته باشند. بارسا امشب تمامِ بازیکنانِ اصلی‌اش را در اختیار خواهد داشت. در نقطه‌یِ مقابل سویا باید بدونِ استیون انزونزی، مایکل کرون-دلی، بنوا ترمولیناس و احتمالا عادل رامی بازی کند.
آیا امشب شاهد سویایی کند و خسته خواهیم بود؟ این چیزی است که لیورپولی‌ها با خودشان فکر کردند. تا اینکه بینِ دو نیمه در حالیکه که سویا 1-0 عقب افتاده بود، اونای امری به بازیکنانش گفت: «اگه قرار بود بیایم اینجا و هیچ کاری نکنیم همون بهتر که خونه میموندیم.» اتفاقاتی که در نیمه‌یِ دوم افتاد به اندازه‌یِ کافی بیانگرِ وضعیتِ سویا بود. بازیکنانِ سویا قطعا خسته‌تر از بازیکنانِ بارسا خواهند بود و قطعا با در نظر گرفتنِ تمامِ جوانبِ شانسِ دومِ قهرمانی. اما سویا برایِ "هیچ کاری نکردن" به مادرید نرفته است. وظیفه‌یِ بارسا در این بازی این است که جوری بازی کنند که حتی روحیه‌یِ جنگندگیِ سویا هم مانع از قهرمانی‌شان نشود.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-22 11:48:59
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر