فهرست
یادداشت یک پرسپولیسی:‌ روزگاری که استقلالی بودم
یادداشت یک پرسپولیسی:‌ روزگاری که استقلالی بودم

یادداشت یک پرسپولیسی:‌ روزگاری که استقلالی بودم

آی اسپورت- گمان نکنم از دوستان حاضر کسی باشد که بداند من پرسپولیسی، دو روز هوادار استقلال بودم. پنجشنبه روزی بود از سالهای نخست دهۀ هفتاد و فردای آن استقلال در فینال آسیا با جوویلوایواتا از ژاپن بازی داشت. تمام اخبار و صحبت‌ها دربارۀ تیمی بود که قرار بود فردا در تهران قهرمان شود. آن قدر شور برم داشت که نشستم چند تا پرچم درست کردم؛ شطرنجی‌های آبی و سفیدی که با مداد رنگی کشیدم و میانش نوشتم «استقلال». فوتبال را تازه همان روز شناختم.
تصویر اندکی از آن مسابقه خاطرم مانده‌ست؛ فقط این‌که استقلال با نمایشی ضعیف توی ورزشگاه آزادی قهرمانی را به تیم ژاپنی، اگر اشتباه نکنم دو به یک، واگذار کرد و مثلا یادم هست یحیوی دروازه‌بان استقلال هم گل‌های بدی خورد. نازک‌آرای تن ساق گل هواداری بچّه‌ای که آن زمان بودم تاب این شکست را نداشت؛ از آن روز فهمیدم که پرسپولیس چیز دیگری‌ست و استقلال را این محبّت نشاید. سرمربّی آن استقلال ناصر حجازی بود و تصویر او کنار زمین پررنگ‌ترین خاطره‌ام از آن بازی‌ست؛ ستاره‌ای که نام بزرگی داشت امّا نتوانست کار را تمام کند. اینچنین است که هواداری پرافتخار پرسپولیس را بی‌آنکه کسی بداند مدیون جناب حجازی بودم؛ حالا که می‌دانید هم هستم. جدای از این‌ها، مرد بزرگی بود.

پوریا طباطبایی
  ۱۵  
آی اسپورت
2016-05-22 14:47:26
نظر دهید

۱۵ نظر
-
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۳
همون افتخارم لنگیا ندارن...فینال اسیا رو میگم
مهدی
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۷
هوادر استقلال بودی که فینال آسیا بوده و چون دو به یک باخته پرسپولیسی شدی ؟
من فردی نیستم که فحش بنویسم اما همین شماها هستید که باعث میشود کامنت گذاران سر فحش رو باز میکنن...
-
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۱۲
مضحک....!
عباس
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۳
یه مشت دستمال کش جمع شدن تیم تشکیل دادن عکس چه ورقایی تو دستاشونه
مهرداد
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۴
دقیقا چه چیز دیگری بود پرسپولیس؟ به چز اینکه کیسه گل آسیا بود؟ همین حالاشم تنها تیمی که جزو چارتای آسیا رسیده تو این چند سال اخیر استقلال بوده. حالا یه سال پرسپولیس خوب بازی کرده. خفه کردین ما رو! خدا شاهده سال دیگه پرسپولیس هیچی نمیشه. از بس بادش کردین! سوراخ آسیام میشین قطعا! حالا ببین.
اون بازی یه گله بود. استقلال بازی دستش بود. شانس نیاورد دیگه.
-
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۵
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
-
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۴۹
استقلال چنین هواداری نمیخاد همون بهتر که پرسپولیسی شدی
مجید
يكشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۵، ۲۲:۱۵
من به صورت گاهی بیطرفانه هرچی دنبال پاسخ این سوال میرم که مثلا مزیت پرسپولیس به تیم فرضا گسترش فولاد چی هست به هیچ جوابی نمیرسم الا این پاسخ که در روزگاری به زور داورها قهرمان میشده .. اما وقتی همان تیم قهرمان قلابی به اسیا میرفته با اردنگی از گردونه مسابقات حذف میشده....توسط پخش پول به معدود افراد قلم به مزد بازیکن های لمپنش رو الکی در جامعه بزرگ کردند که همچی فوتبالیست قابلی هم نبودند..باشگاه اش هیچگاه ستاره ایی را پرورش نداده.....مربیان بسیار بی شخصیتی مانند مایلی کهن داشته...خیلی چیزهای دیگه...
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۱۸
عباس بدبخت دهن کثیفتو آب بکش
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۳۷
اوه اوه بدجوری اونجای این استقلالی های بی سر و پا و شش تایی سوخته!! دمت گرم پوریا!
ناصر وافور نژاد
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۱۰
ناصر بافور نژاد هیچوقت یه مربی بزرگ نبود و بعضیا الکی بادش کردن.
آبی دل
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۳۱
خدابیامرز حجازی تونست با تکیه بر ساده لوحی و کم سوادی یه عده عوام که بی جهت و بی منطق قبولش داشتن و او رو به عرش برده بودن نهایته استفاده رو بکنه و غیر از خودش برای پسر بیخاصیت و اقوامش هم حقوق هایی رو بگیره که تو هیچ جای دنیا بهش نمی دادن و خرجش چند بار مصاحبه عوام پسندانه و متعصب نشان دادن و تااتر بازی کردن بود ...و اتفاقا و البته متاسفانه با وجوده یه تعداد عوام و ساده نگر موفق شد به انچه میخواد برسه و چند سالی با توجه به اینکه هیچ و هیچ خروجی نداشت و حتی یه بازیکن به فوتبالمون معرفی نکرد و یه مقامه درست حسابی کسب نکرد و هیچ دانش و یادگاری از خود برای فوتباله ایران بجا نگذاشت و رفت.
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۲
دهن کثیفتو اب بکش لنگی بدبخت
رضا
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۰۸
مرحوم حجازی چندتا قهرمانی ما آبیها رو به باد داد و الان هم که اسمش شده منبع تفرقه و جبهه بندی و باند بازی آدمهایی مثل رحمتی و مجیدی.
ما همه لنگی هستیم
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۱۲
اونسال اگه مربیمون قلعه نویی بود قهرمان میشدیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر