فهرست
۲۰ نکته جالب از فینال کوپا دل ری/ رکوردها و طلسم‌ها
۲۰ نکته جالب از فینال کوپا دل ری/ رکوردها و طلسم‌ها

۲۰ نکته جالب از فینال کوپا دل ری/ رکوردها و طلسم‌ها

امشب دو تیم از موفق ترین تیم های اسپانیایی در فینال کوپا دل ری در ویسنته کالدرون به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت که در ادامه 20 نکته جالب از دیدار امشب قرار گرفته است. دو تیم درحالی مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت که بارسلونا دو عنوان پیاپی قهرمانی در لالیگا و سویا سه قهرمانی پیاپی در لیگ اروپا را کسب کرده اند و هر دو تیم با روحیه بالایی مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.  نکته جالب درخصوص فینال امشب بارسا و سویا این است که این دو تیم هرگز در فینال کوپا دل ری در برابر یکدیگر قرار نگرفته اند علی رغم اینکه در فینال سوپرکاپ اروپا باهم دیدار کردند.
 
1: سوارز بیشترین تعداد دقایق بازی را در بین بازیکنان پنج لیگ معتبر اروپایی دارد
سوارز علی رغم اینکه بابت گلزنی های خود در فصل جاری فوق العاده بوده است، در فصل جاری تقریبا با استحکام خود تخریب نیز نشده است چون او در مجموع 4710 دقیقه بازی را به نام خود ثبت کرده و می تواند آن را در دیدار امشب به 4800 دقیقه برساند که بیشترین تعداد دقایق بازی در اروپا است.
 
2: ایوان راکیتیچ بیشترین تعداد بازی را برای بارسلونا در فصل جاری انجام داده
بازیکن سابق سویا علی رغم اینکه تعداد دقایق کمتری را بابت تعویض شدن هایش نسبت به سوارز انجام داده، اما با حضور در 56 بازی، در تعداد بازی های بیشتری نسبت به سوارز شرکت داشته و بازیکنی کلیدی در موفقیت های بارسلونا بوده است. در تیم سویا نیز کوین گامیرو و کوناپلیانکا با حضور در 51 بازی فصل، از بیشترین تعداد بازی برای تیم خود برخوردار هستند.
 
3: فصل شلوغ هر دو تیم
هر دو تیم بیش از 60 بازی را در فصل جاری سپری کرده اند که بابت حضور در رقابت های اروپایی و رسیدن به فینال کوپا دل ری بوده است. نکته جالب این است که سویا با 62 بازی، یک بازی بیشتر از بارسلونا در فصل جاری انجام داده است.
 
4: فراتر رفتن از 100 گل در فصل
هر دو تیم بارسلونا و سویا در تمامی رقابت های فصل جاری خود از 100 گل فراتر رفته اند به صورتی که از این نظر، آمار بارسلونا با 171 گل در تمامی رقابت ها، دیوانه کننده تر از 102 گل سویا می باشد که سهم عمده ای از آن را مسی، سوارز و نیمار به ثمر رسانده اند و قاعدتا می توانند به 171 گل خود نیز اضافه نمایند.
 
5: ضربات پنالتی
بارسلونا در فصل جاری در به ثمر رساندن ضربات پنالتی دچار مشکل بود اما با این حال توانست تا 14 گل را از روی ضربه پنالتی به ثمر برساند. سویا نیز 12 مرتبه این کار را انجام داد.
 
6: گل دریافتی و کلین شیت
در تیم بارسلونا، تراشتگن و براوو در فصل جاری نیز گل ها را مابین خود تقسیم کردند به صورتی که درنهایت توانستند 26 کلین شیت را در 61 بازی فصل به ثبت برسانند. در سوی مقابل، سرجیو ریکو در اکثر بازی های سویا وظیفه سنگربانی را برعهده داشته که حاصل آن 15 کلین شیت بوده است.
 
7: استفاده از ترکیب چرخشی در کوپا دل ری
یکی از انتقادات وارد شده به لوئیس انریکه عدم وجود استفاده از ترکیب چرخشی در این فصل است اما با این حال او از 27 بازیکن در کوپا دل ری استفاده کرد. در کوپا دل ری، مسی، سوارز و منیر با 5 گل برترین گلزنان بارسلونا هستند. در مجموع 8 بازیکن برای بارسلونا در کوپا دل ری گلزنی کرده اند.
 
8: 14 گلزن برای سویا در کوپا دل ری
برای تیم سویا، 26 بازیکن توسط اونای امری بازی کردند که حاصل آن 14 گلزن متفاوت بود. برای سویا، کوین گامیرو بهترین گلزن این تیم است. همچنین تیم خسته سویا بابت بازی در فینال لیگ اروپا می تواند تغییراتی را در تیم امری به وجود آورد.    
 
9: بهترین دفاع در برابر بهترین حمله
امشب فرصت دیدن تقابل تیمی با دفاعی مستحکم و تیمی با خط حمله ای آتشین است. سویا در 8 بازی کوپا دل ری، دو گل را دریافت کرده و در مقابل، آبی اناری ها 25 گل را به ثمر رسانده اند که 8 گل تنها در مقابل والنسیا در نیمه نهایی به ثمر رسید.
 
10: اولین بازی دو تیم در فینال کوپا دل ری
دو تیم تاکنون در تورنومنت های جامی، 24 مرتبه با یکدیگر دیدار کرده اند اما هرگز در فینال کوپا دل ری مقابل یکدیگر قرار نگرفتند.
 
11: برتری مطلق بارسلونا مقابل سویا
کاتالان ها 16 بازی از 24 بازی مقابل سویا را در رقابت غیر لیگی پیروز شده اند که سویا پیروز 5 بازی بوده است. در رقابت های لیگ فصل جاری، هر دو تیم در استادیوم های خود با نتیجه 2-1 به برتری رسیدند.
 
12: مسیر هر دو تیم تا ویسنته کالدرون
بارسلونا در راه رسیدن به فینال، ویلانوونسه، اسپانیول، اتلتیک بیلبائو و والنسیا را از پیش رو برداشت که حاصل آن 25 گل و دریافت 5 گل بود. سویا نیز با از پیش رو برداشتن لوگرونس، بتیس، میراندس، سلتاویگو موفق شد تا 22 گل را به ثمر برساند و تنها دو گل را دریافت کرد.
 
13: کوپا دل ری با 110 بازی
در فصل جاری کوپا دل ری، 316 گل در 110 بازی زده شده.
 
14: بیشترین گل در یک دیدار حذفی برای بارسلونا
تیم لوئیس انریکه با به ثمر رساندن 7 گل مقابل تیم گری نویل در مرحله نیمه نهایی جام حذفی فصل جاری، به عنوان تیمی لقب گرفت که بیشترین تعداد گل را در یک بازی به ثمر رسانده است.
 
15: شانس دیدن ضیافت پنالتی در فینال؟
تنها 5 دیدار فینال کوپا دل ری به ضربات پنالتی کشیده شده است که آخرین آن به فصل 1997/98 مربوط می شود که به دیدار بارسلونا و مایورکا باز می گردد که با نتیجه 5-4 به سود مایورکا پایان یافت.
 
16: بازی های نزدیک
 سه فینال اخیر کوپا دل ری، سرنوشت آن با دو گل و یا کمتر مشخص شده و در مجموع در تاریخ فینال های کوپا دل ری، 361 گل به ثمر رسیده است.
 
17: رکورد خوب بارسلونا در بازی فینال
بارسلونا بیش از 70 درصد از فینال های کوپا دل ری را فتح کرده که 27 پیروزی حاصل 38 فینال بوده است. بارسلونا همچنین به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی خود پس از فتح آن در سال گذشته با برتری 2-1 مقابل بیلبائو است.
 
18: رکورد فینال های سویا هم بد نیست
سویا نیز در 7 فینال تاریخ خود در کوپا دل ری عملکرد خوبی را با فتح 5 قهرمانی داشته که آخرین قهرمانی سویا با برتری 2-0 مقابل اتلتیکو مادرید در سال 2010 به دست آمد.
 
19: گامیرو نزدیک به نیمار
درحالی که سوارز و مسی در سیاره دیگری از لحاظ گلزنی به سر می برند، تنها کوین گامیرو است که از نظر تعداد گل به نیمار نزدیک می باشد. او هم اکنون با 29 گل زده در تمامی مسابقات تنها یک گل کمتر از نیمار به ثمر رسانده است.
 
20: گلزنان برتر
در تیم سویا تنها کوین گامیرو است که از لحاظ گلزنی آمار قابل توجهی دارد و مابقی بازیکنان اختلافی کمتر از نصف تعداد گل های او دارند درحالی که در تیم بارسلونا، مسی، سوارز و نیمار بسیار بیشتر از چهارمین گلزن برتر فصل گل زده اند. پس از آن ها، راکیتیچ با 9 گل زده، چهارمین گلزن برتر فصل جاری بارسلونا است.

بارسا نیوز
     
آی اسپورت
2016-05-22 16:34:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر