فهرست
آنالیز/ 5 اشتباه بزرگ فان گال در یونایتد
آنالیز/ 5 اشتباه بزرگ فان گال در یونایتد

آنالیز/ 5 اشتباه بزرگ فان گال در یونایتد

آی اسپورت- فان گال بعد از قهرمانی تیمش در جام حذفی به در خروجی نزدیک شده و بی بی سی اعلام کرده که مورینیو به زودی جانشین او می شود. اما بی تی اسپورت در گزارشی چند اشتباه سرمربی هلندی در دروران حضورش در یونایتد را بررسی کرده:


1- زیر بار تغییر سیستم نرفتن
یکدندگی او در استفاده از سیستم 1-3-2-4 یکی از دلایل اصلی ناکامی یونایتد در این فصل بود. با حضور دو هافبک دفاعی در تیم، همیشه این طور به نظر می رسد که یونایتد 7 بازیکن در نیمه زمین خودش دارد. این سیستم برای بازی مقابل تیمی که مهاجمان قدرتمند و سرعتی دارد خوب است، اما وقتی وست برومویچ به اولدترافورد می آید و فقط یک مهاجم دارد بازیکنان دفاعی یونایتد باید کمی جلوتر بروند تا برای گلزنی تلاش کنند. شاید این تیم با سیستم 3-3-4 یا 1-4-1-4 می توانست گل های بیشتری در این فصل بزند. گل بیشتر یعنی موفقیت بیشتر برای فان گال.

2- فروش آنخل دی ماریا به پی اس جی
هیچ کس قبول نمی کند که بگوییم فصل اول حضور دی ماریا در باشگاه یک موفقیت بود. هافبک آرژانتینی در 32 بازی تنها 4 گل زد و خانواده اش هم در چشایر با یک دزدی بزرگ مواجه شدند. اما این بازیکن 27 ساله سرعتی، قدرتی و تکنیکی بود و به خوبی فضای پشت مهاجمان تیمش را پوشش می داد. شاید مهم تر از همه این بود که بعد از گذراندن 4 فصل موفق در رئال، می دانست معنی بازی کردن برای تیم بزرگی مانند یونایتد چیست. از طرفی فان گال در ترکیبش وینگر سرعتی ندارد. یکی داشت که آن را هم به پاری سن ژرمن فروخت.

3- انتقاد رسانه ای از بازیکنان خودش
یکی از قوانین طلایی دوران سر الکس این بود که از یک بازیکن فقط در صورتی که اتفاقی خاص می افتاد در رسانه ها و به طور عمومی انتقاد می شد. این به بازیکنان این احساس را می داد که مربی شان برای حمایت از آن ها هر کاری می کند. بعد از اولین جلسه تمرینی در تمرینات پیش فصل 2014 فان گال انتقادات را از رونی و جونز شروع کرد. درباره دروازه بانش گفت حتی او با 63 سال سن هم می تواند ضربه از راه دور میرالم پیانیچ را مهار کند و به کریس اسمالینگ هم گفت احمق. فان پرسی را هم با خاطر درآوردن لباسش بعد از گلزنی در بازی با چلسی مورد انتقاد قرار داد.

4- کم کردن مهاجمان
وقتی او فان پرسی و خاویر ارناندس را فروخت هواداران یونایتد کمی ناامید شدند. وقتی عدنان یانوزای به دورتموند پیوست (به طور قرضی) انتظار این بود که 3 مهاجم جدید به تیم اضافه شوند. اما فان گال فقط به یکی (آنتونی مارسیال) دل خوش کرد. بازیکن با استعداد، امای بی تجربه.

5- از دست دادن لیگ قهرمانان
فوتبال خسته کننده، تعویض های عجیب و غریب و انتقادات عمومی همه در یونایتد می توانستند فراموش شوند به شرطی که تیم به لیگ قهرمانان صعود کند. پنجم شدن یعنی پایان، یعنی نرسیدن به لیگ قهرمانان و یعنی پایین تر از رقیب همشهری، من سیتی بودن. این همان چیزی است که فان گال باید تاوانش را بدهد. مخصوصا زمانی که به خاطر تفاضل گل بدتر نسبت به سیتی چهارم شوی و تیمت هم متهم به کم گل زدن و مهاجم نداشتن باشد.کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-05-22 16:44:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر