فهرست
هفته آخر؛ ۴ معادله و ۵ مجهول، پیش بینی غیر ممکن است
هفته آخر؛ ۴ معادله و ۵ مجهول، پیش بینی غیر ممکن است

هفته آخر؛ ۴ معادله و ۵ مجهول، پیش بینی غیر ممکن است

هفته آخر لیگ سیزدهم خاص‌تر و حساس‌تر از ۱۲ دوره اخیر است، امسال ۵ تیم با درصدهای متفاوت شانس قهرمانی دارند همچنین سهمیه آسیایی هم انگیزه دیگری است که باعث می‌شود تیم‌ها تا آخرین ثانیه برای آن مبارزه کنند.
نفت تهران، تیمی که به خاطر بی تماشاگر بودنش مورد انتقاد قرار گرفته است فعلاً قهرمان لیگ است اما بعید است پس از بازی‌های هفته پایانی هم رتبه خود را حفظ کند؛ آنها برای قهرمانی باید در اصفهان از سد سپاهان بگذرند، سپاهانی که خود می‌خواهد نفتی‌ها را با اختلاف دو گل شکست دهد تا حداقل سهمیه آسیایی‌اش را اوکی کند.
سپاهانی‌هایی که ۳ امتیاز با صدر فاصله دارند به دلیل پیروزی روحیه بخش هفته گذشته برابر ملوان بسیار امیدوارتر از پرسپولیسی‌هایی هستند که هفته گذشته در آخرین دقایق ۳ امتیاز را با یک امتیاز عوض کردند، هرچند تیم قرمز پوش یک امتیاز هم بیشتر از سپاهان دارد. تیم علی دایی در اهواز باید از سد استقلال خوزستان و شاگردان عبدالله ویسی بگذرد و برای قهرمانی باید چشم انتظار ۳ نتیجه دیگر بماند.
زردهای اصفهان شانس اپسیلونی برای قهرمانی دارند قهرمانی که اگر اتفاق بیفتد تاریخی ترین قهرمانی فوتبال ایران خواهد بود؛ در هر صورت سپاهان در هفته آخر کار سختی دارد زیرا برای قهرمانی‌اش باید همه ۳ تیم دیگر بالای جدول هم دست به دست هم دهند!
پیروزی برابر نفت تهران با اختلاف دو گل، شکست فولاد در تبریز و توقف استقلال و پرسپولیس برابر رقیبانشان چهار شرط قهرمانی سپاهان هستند اما شاید برای قهرمانی اصفهانی‌ها سخت‌ترین شرط، همان شرط اول یعنی برد با اختلاف دو گل برابر نفت باشد، نفتی که این روزها روی فرم‌ترین تیم لیگ است.
اما استقلال؛ شاید این تیم از جهاتی دارای بیشترین شانس باشد، پیروزی نفت و فولاد در خانه رقیبانشان سخت به نظر می‌رسد و در صورتی که هر دو تیم نتوانند برابر میزبان‌هایشان پیروز شوند شاگردان قلعه نویی می‌توانند با شکست تراکتورسازی در آزادی برابر هواداران خود جشن قهرمانی بگیرند، این نتایج کمی محتمل‌تر به نظر می‌رسد

     
آی اسپورت
2014-04-09 17:50:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر