فهرست
قلعه‌نویی:اینها مسلمان اند اما به شیوه عمروعاص / اسناد مالی آبروی آدم هاست
قلعه‌نویی:اینها مسلمان اند اما به شیوه عمروعاص / اسناد مالی آبروی آدم هاست

قلعه‌نویی:اینها مسلمان اند اما به شیوه عمروعاص / اسناد مالی آبروی آدم هاست

 آی اسپورت – اولین مصاحبه امیر قلعه نویی بعد از بازی با فولاد سمت و سوی جالبی پیدا کرده است.

او در این گفت و گو رویه وزارت ورزش را در انتشار اسناد مالی تقبیح می کند.او حتی پا را از این فراتر می گذارد و منبع انتشار فهرست پرسپولیس رابه عمروعاص تشبیه می کند. 

 اسناد مالی آبروی انسان‌هاست

 شما نگاه کنید بازیکنانی مثل گرت بیل و مسی چه قراردادهایی دارند. معتقدم خروجی در فوتبال ما خوب نیست و به همین دلیل است که لطمه می‌خوریم. خیلی افراد پول‌هایی دریافت می‌کنند اما این موارد که به سایر افراد می‌رسد دچار ایراد می‌شود چرا که معتقدم این مسائل نباید رسانه‌ای می‌شد اجازه می‌دادند لیگ تمام می‌شود. اسناد مالی آبروی انسان‌هاست. اصلا قراردادی بسته شده این تعهدی بین کارفرما و افراد است. از اول به سمتی رفتیم که افراد دروغ بگویند زمانی که سقف قرارداد را گذاشتیم اشتباه بود.

روبروی این آدم ها ایستادم

من در گذشته هم اعلام کرده بود بیشتر از سقف قرارداد دریافت کرده ام.خوشحالم که همیشه روبروی آنها ایستادم.همان موقع هم گفتم که بالای سقف دریافت کرده‌ام. هر کاری که خواستند می‌کردند مرا تهدید کردند. گفتند فوتبالی تو را می‌زنیم اما بر اعتقادم پایبند بودم. مادرم به من یاد داده بود هیچ موقع دروغ نگویم. گفتم که بالای سقف دریافت کردم. اگر می‌خواهید هر کاری بکنید حاضرم پول‌تان را برگردانم. 

 هیچ جا چنین آبروریزی وجود ندارد.

شما ببینید بازیکنان به یک اندازه پول دریافت می‌کنند؟ قرارداد مسی با دنی آلویز را مقایسه کنید آنها قراردادشان بین خودشان است اصلا کاری به سایر افراد ندارند. این مسائل فقط در فوتبال ایران است. آلمان که مهد فوتبال است من دو ماه آنجا بودم از نزدیک شرایط این کشور را دیدم. هیچ جا چنین آبروریزی وجود ندارد. کرامت انسان‌ها را حفظ می‌کنند. دنبال این مسائل نیستند که با آبروی قلعه‌نویی بازی کنند. چنین روندی ندارند آنهایی که چنین کارهایی می‌کنند مسلمان عمروعاصی هستند نه مسلمان علی و اولاد او.

 فوتبال نباشد جوانان معتاد می شوند!

‌ بیایید و یکی از پول‌های فوتبال را به باشگاه پرسپولیس و خودشان بدهیم تا آنها درآمدزایی کنند. با حرف زدن کاری مشخص نمی‌شود و ما باید از نمونه‌های پیشرفته فوتبال الگوبرداری کنیم البته اگر فوتبال می‌خواهیم وگرنه اگر قصد نداریم جوانان به سمت فوتبال بیایند آنها به پارک‌ها می‌روند و معتاد می‌شوند. ما کشور پویایی هستیم و جوانان هم باید پویا باشند و باید برای آنها آینده‌نگری کنیم که یکی از این آینده‌نگری‌ها می‌تواند فوتبال باشد.

 وضع ورزشگاههای ما چطور است ؟

جمع کردن 100هزار نفر دور هم کار ساده‌ای نیست،‌خیلی از کشورهای عربی دینار و درهم می‌دهند تا تماشاگر به استادیوم بیاید و خیلی از آنها حتی نمی‌دانند نتیجه بازی چه می‌شود اما اینجا در حالیکه به جز ورزشگاه آزادی و غدیر اهواز که وضعیت خوبی دارند سایر استادیوم‌های ما حتی رفت و آمد درستی هم به آنها صورت نمی‌گیرد. به جای این حرف‌ها بیاییم و به این مسائل بپردازیم. 

 آقای گودرزی ... 

من ارادت ویژه‌ای به آقای گودرزی دارم و او روز سوم که وزیر ورزش شد با من جلسه گذاشت و من هم درباره مسائل کلان ورزشی با او صحبت کردم اما مگر می‌شود سرمایه‌مان را در بیابان بیاندازیم؟ البته من می‌دانم که ایشان و تیم قوی‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اند در حال مطالعه دانشگاهی هستند و بعد از بازی‌ها هم طرحی خواهند داد اما به هر حال باید تکلیف استقلال و پرسپولیس مشخص شود که خصوصی هستند یا دولتی اگر دولتی هستند که باید برای آنها ردیف بودجه در نظر گرفت و اگر هم خصوصی هستند این تیم‌ها را به افرادی بدهند که قصد کار کردن دارند و دید اقتصادی و عاطفی به این دو باشگاه دارند. با این همه باید دید جوانان ما چه می‌کنند؟ عشق به استقلال و پرسپولیس قداست دارد و باید به آن ارزش‌گذاری کنیم و حالا هم که مشکلات اقتصادی گریبان مردم ما را گرفته چه سرمایه‌ای بالاتر از این هواداران.

 

     
آی اسپورت
2014-04-09 18:09:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر