فهرست
آمار: مقایسه‌یِ مورینیو با گواردیولا
آمار: مقایسه‌یِ مورینیو با گواردیولا

آمار: مقایسه‌یِ مورینیو با گواردیولا

آی‌اسپورت – پپ گواردیولا با چشمانی پر از اشک و با دومینِ دوگانه‌اش در سه فصل حضورش در بوندسلیگا، با بایرن مونیخ خداحافظی کرد. پپ تنها چهارمین مربی‌ای در 45 سالِ اخیر بود که توسطِ باشگاه اخراج نشد! این افتخار پیش از پپ در اف.سی هالیوود فقط توسطِ جووانی تراپاتونی، اوتمار هیتسفیلد و یوپ هاینکس به دست آمده بود. پپ گواردیولا در همان اولِ حضورش در مونیخ در سوپر کاپِ اروپا مقابلِ دوست و دشمنِ قدیمی‌اش، ژوزه مورینیو که تازه به چلسی بازگشته بود قرار گرفت. بعد از دو سال رقابتِ نزدیک در لا لیگا و کوپا دل ری و چمپیونز لیگ، این اولین باری بود که دو نابغه‌یِ مربیگریِ این نسل یک بارِ دیگر به جدالِ هم می‌رفتند. جدالی که از فصلِ بعد می‌تواند دوباره به صورتِ نزدیک در لیگِ برتر انگلیس ادامه پیدا کند.
اما از منظرِ آمار، پپ و مورینیو چه رکوردهایی در مقابلِ هم دارند؟ شاگردانِ سابقِ لویی ون گال در بارسلونا، تا به حال 16 بار به جدال هم رفته‌اند که حاصلش 7 برد برایِ گواردیولا، 3 برد برایِ مورینیو و 6 تساوی بوده است. در کلِ مورینیو تا به حال 710 بار رویِ نیمکتِ تیم‌هایِ مختلف، از پورتو تا چلسی، نشسته است و 467 برد به دست آورده است (65.8 درصد). اما گواردیولا با سابقه‌ای کمتر درصدِ بردِ بیشتری دارد: 395 بازی، 289 برد (73.2 درصد).
و اما از نظرِ افتخارات: ژوزه مورینیو تا به حال 8 قهرمانیِ لیگ، 7 جامِ داخلی، 2 چمپیونز لیگ و یک جامِ یوفا برده است. پپ گواردیولا هم 6 قهرمانیِ لیگ، 4 جامِ داخلی، 2 چمپیونز لیگ و 3 جامِ باشگاه‌هایِ جهان فتح کرده است.
تمامِ این آمار و سابقه‌یِ رقابت‌هایِ مورینیو و گواردیولا را در نظر بگیرد و کنارِ لیورپولِ یورگن کلوپ، لسترِ کلودیو رانیری، تاتنهامِ موریسیو پوچتینو و چلسیِ آنتونیو کونته قرار بدید تا افقی از لیگِ برترِ فوق‌العاده‌ای که در فصلِ آینده پیش رو داریم داشته باشید. 
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-23 10:09:57
نظر دهید
۲ نظر
چلسی فن
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۵۸
تاتنهام موریسیو پوچتینو؟!! محمد حسن عباسی خیلی هوا برش داشته!!تاتنهام اگه امسال سوم شد بخاطر ضعف رقبای اصلی بود عزیزم.وگرنه شما تو بیشتر رکورد امتیازیتون دوران ویلاش بواش لیگ قهرمانان هم نرفتین!! خخخخخخ یادت میاد ممد؟!
-
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۲۲
تیمای ژوزه رو با گواردیولا مقایسه کن..ژوزه با پژو جلوی لامبورگینی های گواردیولا بازی میکرد و همیشه فوق العاده بوده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر