فهرست
آنالیز: نکاتی از پیروزیِ انگلیس مقابلِ ترکیه
آنالیز: نکاتی از پیروزیِ انگلیس مقابلِ ترکیه

آنالیز: نکاتی از پیروزیِ انگلیس مقابلِ ترکیه

ترکیبِ کین و علی: در فصلی که از لیگِ برتر گذشت هیچ ترکیبی بیشتر از ترکیبِ هری کین و دلی علی خطرناک نبود. علی 7 پاسِ گل به کین داد و در بازیِ دیشب هم تنها 2 دقیقه وقت می‌خواست تا با ضربه‌ای ظریف و هوشمندانه هم‌بازی‌اش در تاتنهام را در موقعیتِ گل زدن قرار دهد. هری کین با پاسِ دلی علی انگلیس را 1-0 پیش انداخت (گلی که البته آفساید باید گرفته می‌شد) تا نشان دهد هر چه این دو بازیکن بیشتر به هم نزدیک باشند، به نفعِ انگلیس است. آقایِ گلِ لیگِ برتر و بهترین بازیکنِ جوانِ فصل در سیستمِ 1-3-2-4 می‌توانند نقشِ شماره‌یِ 9 و 10 را به خوبی برایِ انگلیس روی هاجسون بازی کنند. اما اگر قرار باشد انگلیس با سیستمِ 2-4-4 دایمند یا 3-3-4 بازی کند، با توجه به حضورِ احتمالیِ وین رونی در خطِ میانی و بازگشتِ جک ویلشری که تنها 3 بازی این فصل برایِ آرسنال از اول به زمین رفته بود، باید ببینیم هاجسون چه پست و وظایفی برایِ دلی علی مشخص خواهد کرد.
پستِ جیمی واردی: دیگر بازیکنی که در بازیِ دیشب نشان داد با هری کین می‌تواند ارتباطِ خوبی برقرار کند جیمی واردی بود. گلزنِ اولِ قهرمانِ لیگِ برتر که تنها یک گل برایِ رسیدن به کین کم آورد در همان لحظاتِ اولِ بازی نزدیک بود با پاسِ هری کین مقابلِ دروازه‌یِ ترکیه تک به تک شود که ضربِ توپ کمی زیاد بود. اما بعد از این شروع، واردی بیشتر به سمتِ چپ زمین چسبیده بود تا نقشِ بالِ چپِ سیستمِ 3-3-4 انگلیس را بازی کند. واردی با سرعتِ خودش از مدافعین حریف رد می‌شد اما سانترهایِ هیچکدان به مقصد نمی‌رسید. در نیمه‌یِ دوم وقتی سیستمِ انگلیس به 2-4-4 دایمند تغییر پیدا کرد و واردی کنارِ کین به عنوانِ مهاجمِ مرکزی قرار گرفت، شرایطِ بازی تغییر کرد. مردِ 24 گله‌یِ لستری‌ها مثلِ تمامِ بازی‌هایِ این فصل بدل به کابوسِ مدافعینِ حریف شد و چند بار با ترکیب با هری کین دروازه‌یِ ترکیه را تهدید کرد و در نهایت یک پنالتی برایِ تیمش به دست آورد. پنالتی‌ای که هری کین از دست داد. اما خودِ واردی در نهایت رویِ شلوغیِ باکسِ ترکیه، گلِ دومِ انگلیس را هم زد تا به رکوردِ 3 گل در 3 بازیِ ملی برسد. روی هاجسون در یورو اگر می‌خواهد از واردی استفاده‌یِ درست ببرد باید او را در مرکز خطِ حمله قرار بدهد. شکی در این نیست.
مشکلِ دفاعیِ انگلیس: با وجود پیروزی، در دقایقی که بازی 1-1 مساوی بود، لحظاتِ نگران‌کننده‌یِ زیادی برایِ تیمِ روی هاجسون پیش آمد. انگلیس که برتریِ دقایقِ اولش را با گلِ هاکان چالهان‌اوغلو، ستاره‌یِ لورکوزن، از دست داده بود، برایِ سومینِ بارِ پیاپی موفق نشد کلین شیت کند. از آگوستِ 2013 که 4 بازیِ بدونِ کلین شیت را برایِ انگلیس به همراه داشت، این بدترین روندِ دفاعیِ سه‌شیرها بوده است. انگلیس در این بازی به ترکیه اجازه‌یِ 10 شوت به دروازه که 4تایش در چهارچوب بود داد و ناهماهنگیِ بینِ دنی رز و کایل با گری کیهیل و جان استونز، بارها نظامِ خطِ دفاعی‌اش را به هم زد. حتی جو هارت هم با وجودِ نمایشِ خوبش رویِ گلِ خورده، با خروجِ ناموفقش، مقصر بود. این مشکلِ بزرگِ انگلیس در یورو خواهد بود، تیمی که تنها 3 مدافعِ میانی را با خود به تورنمنت می‌برد و هیچکدامشان مدافعینِ درجه یک و صد در صد قابلِ اطمینانی نیستند. نمایشِ کریس اسمالینگ در فینالِ اف.ای کاپ شاهدی بر این ادعا بود.
ایمانِ هاجسون به ویلشر: یکی از سورپریزهایِ بزرگ لیستِ اولیه‌یِ روی هاجسون، دعوت از جک ویلشر بود. ویلشر با تمامِ استعدادش و نقشِ مهمی که در دورِ مقدماتی برایِ انگلیس بازی کرد، تقریبا تمامِ فصل را مصدوم بود و تنها در 3 بازیِ آخرِ آرسنال به زمین برگشت. با این حال هاجسون دست از ایمانش به او برنداشت. خودِ ویلشر اعلام کرده به لحاظِ فیزیکی صد در صد آماده است و در 65 دقیقه‌ای هم که مقابلِ ترکیه بازی کرد با 90.9 درصد پاسِ صحیح، 2 پاسِ کلیدی و یک قطع توپ درخشید. اگر ویلشر آمادگیِ خودش برایِ یورو را حفظ کند و مثلِ چند سالِ اخیر تا به اوج می‌رسد مصدوم نشود، می‌تواند تفاوتِ زیادی در خطِ میانیِ انگلیس ایجاد کند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-23 11:13:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر