فهرست
بهروز مک وندی: از فردا باید به فکر حضور در لیگ برتر باشیم
بهروز مک وندی: از فردا باید به فکر حضور در لیگ برتر باشیم

بهروز مک وندی: از فردا باید به فکر حضور در لیگ برتر باشیم

آی‌اسپورت‌ ـ بهروز مک وندی سرمربی تیم مسجدسلیمان که موفق شد پس از 24 هفته به لیگ برتر صعود کند در  گفت‌وگو ‌ با آی‌اسپورت‌ از سختی های این مسیر و برنامه های تیم نفت برای آینده می‌ گوید.

تیم نفت مسجدسلیمان موفق شد سرانجام پس از 24 هفته به لیگ برتر صعود کند، از این ماراتن برای ما بگویید؟

ما از شروع مسابقات به مانند سایر تیم ها قصدمان این بود که تیم خوبی داشته باشیم و بتوانیم بازی های تماشاگر پسندی انجام بدهیم و همچنین نتایج مطلوبی کسب کنیم اما متاسفانه روند کاری طوری بود که در 11 بازی تنها به 14 امتیاز دست پیدا کردیم ولی نتوانستیم هیچ بردی در خانه داشته باشیم بعد از این اتفاق آقای یزدی با تمام تلاشی که برای تیم کشیدند از تیم رفتند و وظیفه سرمربیگری تیم به من سپرده شد. از همان ابتدا بازی ها را به چند مرحله تقسیم کردیم. در مرحله اول می‌ خواستیم طوری نتیجه بگیریم که از منطقه خطر دور شویم و بتوانیم بابت ماندن در لیگ یک آسوده خاطر باشیم که نتایج همانگونه که می‌ خواستیم رقم خورد. در همان زمان با تیم تراکتور در جام حذفی دیدار داشتیم که علیرغم بازی خوبی که انجام دادیم متاسفانه این بازی را واگذار کردیم اما همین بازی خوب باعث شد تیم ما اعتماد به نفس زیادی کسب کند و هواداران و مردم خوب مسجدسلیمان با تیم آشتی کنند. در مرحله دوم به دنبال آن بودیم جایگاه خودمان را تثبیت کنیم تا به صدر جدول نزدیکتر شویم و پس از پیروزی هایی که در این مرحله کسب کردیم موفق شدیم به صدرجدول برسیم. در مرحله آخر که 4 بازی پایانی ما بود فقط به دنبال آن بودیم که داشته هایمان از بین نرود و زحمات اعضای تیم زائل نشود. متاسفانه در انتهای این مسیر فدراسیون فوتبال ناملایماتی در حق ما انجام داد، از جمله کسرامتیاز و تکرار مداوم این صحبت که مسجدسلیمان امکانات لازم را برای حضور در لیگ برتر ندارد اما خدا را شکر در بازی آخر با همت بازیکنان توانستیم پیروز شویم و کاری به رای کمیته انضباطی و این حرف ها نداشته باشیم.

بازی آخر مقابل آلومینیوم هرمزگان چطور بود. به نظر می‌ رسید بازیکنان تیم استرس داشتند؟

بله این صحبت کاملا درست است. بازیکنان ما در این بازی استرس زیادی داشتند و در تمام دقایق بازی با احساس خطر بازی می‌ کردند زیرا چنانچه رای کمیته انضباطی قطعی می‌ شدند و یک امتیاز را از ما کسر می‌ کردند ممکن بود در صورت تساوی در این بازی نتوانیم به لیگ برتر صعود کنیم و همه زحماتمان از بین می‌ رفت. این بازی بسیار پرفشار بود و تیم آلومینیوم بازی خوبی از خود نشان داد اما ما با یک بازی منطقی اجازه ندادیم موقعیتی چندانی برروی دروازه ما خلق کنند و خدا شکر توانستیم در این مسابقه پیروز شویم.

در مورد موقعیت تیم آلومینیوم هرمزگان در دقیقه 94 که نزدیک بود به گل تبدیل شود چه نظری دارید؟

مطمئنا آن لحظه یکی از سخت ترین لحظات مربیگری من در این فصل بود و استرس زیادی به من وارد شد. متاسفانه ما در این دقایق از پارسه گل خورده بودیم و گل خوردن در این دقایق به معنای تیر خلاص است و کاری  نمی‌ توان انجام داد.

تیم نفت مسجدسلیمان برای حضور در لیگ برتر چه برنامه ای دارد؟

اولین برنامه مسئولان نفت این است که کار تجهیز ورزشگاه را شروع کنند و همه مسئولین دست به دست همه داده تا کمی ها و کاستی ها و مشکلات سخت افزاری تیم از بین برود تا حضور قدرتمندانه ای در لیگ برتر داشته باشیم.

از چه زمانی آماده سازی تیم خود را برای لیگ برتر شروع می‌ کنید؟

اول از همه باید بگذاریم فینال لیگ دسته اول در هفته آینده برگزار شود و بعد از آن به دنبال آماده سازی تیم باشیم. اما باید بگویم مسئولین تیم از همین فردا باید به دنبال برنامه ریزی در لیگ برتر باشند و با مربیان و بازیکنان مورد نظر خودشان برای فصل اینده به مذاکره بپردازند و قرارداد ببندند. با توجه به اینکه تیم ما تا به حال تجربه حضور در لیگ برتر را نداشته است من فکر می‌ کنم همین فردا هم برای شروع دیر است.

     
آی اسپورت
2014-04-09 18:30:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر