فهرست
10 دلیل نامناسب بودن مورینیو برای یونایتد؛ تاریخ مصرف گذشته؟
10 دلیل نامناسب بودن مورینیو برای یونایتد؛ تاریخ مصرف گذشته؟

10 دلیل نامناسب بودن مورینیو برای یونایتد؛ تاریخ مصرف گذشته؟

آی اسپورت- ژوزه مورینیو به نظر بیشتر از همیشه به اولدترافورد و نیمکت مربی گری آن نزدیک شده است. اما در این گزارشی به دلایلی می پردازیم که بر اساس آن ها مورینیو نمی تواند مربی خوبی برای شیاطین سرخ باشد.


1- تاکتیک های تاریخ مصرف گذشته
از زمان به عهده گرفتن هدایت رئال مادرید در سال 2010، مورینیو هرگز اقدامی استراتژیک نداشته است. هرچند سیستم 1-3-2-4 او هنوز در لیگ برتر محبوب است، اما هیچ یک از تیم های بارسلونا، بایرن مونیخ، پاری سن ژرمن، یوونتوس یا اتلتیکومادرید از آن استفاده نمی کنند. سیستم مورد علاقه او متشکل از یک خط دفاعی خطی 4 نفره است که مقابلش 2 هافبک دفاعی قرار دارد و این سیستم دیگر خیلی قابل پیش بینی است.


2- ضد فوتبال، نه فوتبال تهاجمی
یکی از دلایل اخراج فان گال سیستم بازی مالکیت محورش بود. این همان دلیلی بود که هو کردن ها شروع شد و هواداران از بازی خسته کننده انتقاد کردند. حالا یونایتد دوباره مربی ای را می خواهد که تفکرات دفاعی دارد و علاقه اش ضدحمله است. مقابل حریفان سطح بالا، تیم های مورینیو معمولا بیشتر بازی حریف را خراب می کنند تا موقعیت ایجاد کنند. کاری که من یونایتد به ندرت انجام می دهد.


3- تنفر از بازیکنان خانگی
مورینیو به عدم استفاده از جوانان خانگی و محصولات آکادمی فوتبال معروف است. با روی کار آمدن مورینیو آیا بازیکنانی مانند جس لینگارد، کامرون بورثویک جکسون، مارکوس راشفور یا تیموتی فوسو منساه جایی در تیم دارند؟ بعید است.


4- سبک کاملا تغییر یافته
آنتونیو کونته و پپ گواردیولا مربیانی هستند که به تیمی می روند تا سبک خودشان را در آن تیم توسعه دهند. اما سبک مورینیو شباهتی به سبکی که فان گال در یونایت داشت ندارد. پس این تیم باید از اول شروع کند و این کار مشکلات خودش را دارد.


5- بی کلاس، بدون دیسیپلین
واضح است که بفهمیم چرا بابی چارلتون، اسطوره یونایتد با روی کار آمدن مورینیو به جای سر الکس فرگوسن مخالف بود. انگشت کردن در چشم یک مربی، داشتن نقش مستقیم در بازنشسته شدن یک داور و اخیرا نقش داشتن در برکناری یک پزشک زن. این ها قابل قبول نیست. چارلتون گفته بود با این که فرگوسن احترام زیادی برای مورینیو قائل است، اما او خیلی این مربی را دوست ندارد.


6- رابطه با خورخه مندس
قوی ترین ایجنت دنیا، مندس، به مورینیو خیلی نزدیک است. حتی گفته می شد در زمان مربی گری مورینیو در رئال مندس هم دفتر مخصوص به خودش را در باشگاه داشت. بازیکنان زیادی که او مدیر برنامه هایشان بود به تیم های مورینیو رفته اند. اما من یونایتد این سیستم را می پذیرد؟ یک نمونه اش انتقال قرضی خنده دار رادامل فالکائو به یونایتد بود که می توان آن را یکی از ناکامی های بزرگ این باشگاه نامید.


7- اهداف کوتاه مدت
موفقیت کوتاه مدت همه چیزی است که مورینیو به دنبالش است. اما این چیزی نبود که فرگی برای منچستری ها به ارث گذاشت. با آمدن مورینیو دیگر نمی توان امیدی به پیشرفت باشگاه داشت و فقط نتیجه است که اهمیت پیدا می کند. دیدگاه او تا اینجا است: برد بعدی، جام بعدی.


8- جدال با سران باشگاه
گفته می شود اد وودوارد رابط اصلی روی کار آمدن مورینیو در یونایتد است. اما در هیئت مدیره باشگاه تعداد کمی با آمدن او موافق بودند، مثل فرگوسن. اگر مورینیو موفق نباشد، فشار برای برکناری او شدیدا اعمال می شود.


9- رکورد ضعیف مقابل پپ
یکی از اصلی ترین جدال های مورینیو در انگلیس مقابل منچسترسیتی و گواردیولا است. اما مورینیو از زمان حضور در رئال مادرید مقابل گواردیولا رکورد قابل قبولی نداشته است.


10- رکورد ترانسفرهای مخلوط
بیش از 300 میلیون پوند در فصل نقل انتقالات برای خرید بازیکنانی مانند فلائینی، دیپای و دی ماریا دور ریخته شده. مخصوصا از زمانی که فرگوسن در سال 2013 بازنشسته شد. مورینیو اما از مربیانی است که در بازار نقل و انتقالات ریخت و پاش می کند. او هم سابقه خریدن بازیکنان ناموفقی مانند کوارشما، آمانتینو مانچینیو و نوری شاهین را دارد. همچنین سابقه فروش های ناکام مانند فروش دی بروین، محمد صلاح و آرین روبن را هم دارد.کد خبر 9404
 
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-23 16:55:37
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۰۷
خخخخ خیلی خنده دار و احمقانه بود این دلایل و تحلیل..عاقا اصن به خاطر شما جام مال گواردیولا..خوبه؟
-
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۱۲
مورینیو مربیه بزرگیه تو چلسی هم دفاعی بازی نمی کرد کسی که می گه دفاع محض می کرد بازیای چلسی ندیده فوتبال مالکانه تو لیگ برتر جواب نمی ده تیم انگلیسی سریع ضدحمله می زنن سبک مورینیو مناسب لیگ برتره فقط ستارها تنبلن ونمی خوان زیاد بدن بخاطر همین تیمای تحت حدایتش دوام نمیاره
ایمان زانتی
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۴۴
اینایی ک نوشتین واسه خنده بود؟؟ دری وری های چیه ؟!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر