فهرست
ایتالیا و انبوه رکوردشکنی؛ آینده «لاجوردی» است
ایتالیا و انبوه رکوردشکنی؛ آینده «لاجوردی» است

ایتالیا و انبوه رکوردشکنی؛ آینده «لاجوردی» است

آی اسپورت - تیم ملی ایتالیا با کسب دومین پیروزی بزرگ تاریخش به صعود قاطعانه به مرحله اصلی رقابت‌های یورو 2020 رنگ و جلای خاصی بخشید. کسب صددرصد امتیازات حتی در رقابت‌های فرسایشی و طولانی انتخابی هم چندان سخت نیست و برای تیم‌های دیگری مانند انگلیس هم رخ داده اما روند پرشتاب پیشرفت آتزوری با جوانانش، این دستاورد را جالب‌تر از همیشه جلوه می‌دهد.

انبوهی از رکوردها

تیم ملی ایتالیا تنها یک نتیجه بهتر از بازی دیشب به دست آورده و سال 1948 در المپیک با نتیجه 9 - صفر مقابل آمریکا را خرد کرد.به عبارت بهتر پیروزی مقابل ارمنستان دومین برتری پرگل تاریخ لاجوردی‌ها بود. از طرفی ایتالیا برای اولین بار از آگوست 1948 در جریان یک بازی موفق به ثبت 9 گل یا بیش‌تر شد. قهرمان سابق جهان پیش از این 3 بار (برتری 11 - صفر مقابل مصر در المپیک 1928، برتری 4-9 مقابل فرانسه در بازی دوستانه سال 1920 و برتری 9 - صفر مقابل مصر در المپیک 1948) در یک بازی بیش از 8 گل به ثبت رساند.

تنوع در گلزنی

برای اولین بار در تاریخ بازی‌های تیم ملی ایتالیا، 7 بازیکن متفاوت در یک بازی برای ایتالیا گلزنی کردند. در این بین، نیکولو زانیولو با 20 سال و 139 روز، جوان‌ترین گلزن رم در تیم ملی ایتالیا لقب گرفت. او رکورد دروسی، توتی، آنچلوتی و دسترو را شکست که همه در زمان به ثمر رساندن اولین گل ملی خود بیش از 21 سال داشتند. ایتالیا با برتری مقابل ارمنستان، یازدهمین برد پیاپی خود را جشن گرفت. این روند، بهترین رکورد تاریخ آتزوری به حساب می‌آید. لاجوردی پوشان در 11 دیدار اخیر خود زیر نظر روبرتو مانچینی، آمریکا، فنلاند (2 بار)، لیختن اشتاین (2 بار)، یونان (2 بار)، بوسنی (2 بار) و ارمنستان (2 بار) را شکست داده‌اند. ایتالیا طی این مدت 37 گل به ثمر رسانده و فقط 4 گل دریافت کرده است.

آینده روشن

با تمام این اوصاف، تیم مانچینی فارغ از رکوردها در زمین هم درخشان است. برخورداری از یک خط دفاع جوان و مستحکم درآمیخته با خط میانی پویا و جنگنده به مهاجمان آماده خط حمله اجازه گلزنی و آزادی عمل در خط دفاعی رقبا را می‌دهد. پس از ناکامی در رسیدن به جام‌جهانی 2018، بهترین مسکن برای فراموشی آن درد، همین تیم جوان و گلزن است. فعلا باد به پرچم آتزوری می‌وزد اما هنوز عیار تیم در بازی‌های بزرگ مشخص نشده و باید دید مقابل تیم‌های درجه اول اروپا چقدر مستحکم نشان می‌دهد.

نود

۵    
آی اسپورت
2019-11-19 23:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر