فهرست
یادداشت/ مگه جنگه؟
یادداشت/ مگه جنگه؟

یادداشت/ مگه جنگه؟

آی اسپورت- انتخاب خرمشهر برای میزبانی از فینال جام حذفی با آن کیفیت چمن ویژه، خودش یکی از گاف های فدراسیون فوتبال است. زمینی که هنوز هیچ بازیکنی رویش «تست» نشده باید میزبان مهمترین بازی تک حذفی هرساله فوتبال ایران باشد. زمینی که اگر طبق روال عادی فوتبال و ورزش ایران تدارک دیده شده باشد، بعد از انجام این بازی برای مدتی تعطیل می شود تا ایرادات پرشمارش برطرف شود مثل باهنر کرمان و حافظیه شیراز.
طرف دیگر ماجرا اما نحوه دفاع کردن مدیران فدراسیون از این انتخاب است که بیشتر به حمله و اعتراف به اشتباه شباهت دارد. مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال می گوید:«با تصویب هیات رییسه سازمان لیگ و فدراسیون مقرر شد تا فینال جام حذفی هر ساله در خرمشهر برگزار شود. گفته می‌شود در این روز هوا گرم است اما در همین گرمای هوا رزمندگان خرمشهر را آزاد کردند. در سنگرها و بیمارستان‌ های بدون وسیله خنک کننده و کمک ‌های اولیه 8 سال جنگیدیم و کار درستی بود که به مناسبت پاسداشت تلاش ‌های رزمندگان بازی در خرمشهر برگزار شود هرچند که این اتفاق هر سال اتفاق خواهد افتاد و برای همیشه فینال جام حذفی در این شهر عزیز انجام خواهد شد. بنده به همین خاطر 6 بار به خرمشهر رفتم و دوستان نیز بیشتر از 10 بار به این شهر سفر کردند و امروز باید بگویم ورزشگاه تکمیل شده و دور آن نیز استاندارد شده است. هزار لوکس نور ورزشگاه تامین شده و چمن نیز عالی است تا بتوان یک فینال خوب را برگزار کنیم».
غلامرضا بهروان هم می گوید:«اینکه برخی آقایان کم لطفی می کنند و می گویند فوتبال را به جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ارتباط ندهید اما آیا مردم خرمشهر برای دفاع از آب و خاک این مرز و بوم شهید نشدند؟ آیا فوتبال و ورزش ما و حتی تماشاگران فوتبال که از مردم همین کشور بوده اند در آزادسازی خرمشهر نقش نداشته اند؟»
اظهارنظرهای فوق بیشتر شبیه موج سواری است و هیچ دلیل و مدرکی ندارد. برگزاری بازی به این اهمیت در شهری که حتی یک هتل درست و حسابی ندارد چه معنایی جز «جو»زدگی دارد؟ اینکه چون ذوب آهن فاصله اصفهان تا فولادشهر را برای هر بازی می رود پس نباید درباره نداشتن هتل در آبادان و فاصله این شهر با خرمشهر اعتراض کند، یک اجبار ناشیانه نیست؟ اینکه رزمندگان در همین هوای گرم، جنگیدند و شهید شدند تا خرمشهر آزاد شود، چه ربطی به حالا دارد؟ با این استدلال از این به بعد باید با شمشیر جنگید چون در غزوه های زمان صدر اسلام خبری از تفنگ نبود. اگر قرار است خاطرات آن روزها را زنده کرد حتی می توان برای بازیکنان استقلال و ذوب آهن، سنگر ساخت و آنها را مجبور کرد از جیره غذایی جنگی استفاده کنند.
یکی از مهمترین راه ها برای پی بردن به یک اشتباه، بد دفاع کردن از آن موضوع است که تاج و بهروان در این زمینه خبره هستند.
فینال جام حذفی یک «برند» است و باید در بهترین و شیک ترین ورزشگاه یک کشور برگزار شود. مردم خرمشهر زحمات زیادی در جنگ کشیدند و باید به احترام شان برخاست و «هوای»شان را داشت اما با ساختن مسجد جامع که هنوز مثل تصاویرش در روزهای بعد از آزادسازی این شهر است. با مهم دانستن مردمان این شهر و با انجام هزار و یک کار دیگر. دوئل استقلال و ذوب آهن فینال جام حذفی است، یک بازی فوتبال که هیچ ربطی به جنگ ندارد. با این اوضاع باید خودمان را برای دیدن یک بازی صد درصد «زشت» آماده کنیم؛ برای فوتبالی که «فدا» می شود تا خیلی ها ثابت کنند چه مدیران «ارزشی» خوبی هستند.

امید آرامش
  ۶  
آی اسپورت
2016-05-23 19:50:33
نظر دهید
۶ نظر
مرید نیلوقر کنگرانی
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۵۵
از خانوم کنگرانی بابت این مقاله بسیار خوبشون تشکر می کنم
یوسف
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۱۸
خیلی بلدن از خرمشهر دفاع کنن برن به ویرانه های این شهر برسن. اینکه دو تا تیم برن خرمشهر دردی از این شهر دوا نمیکنه که!
-
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۲۹
انقدر مردم محروم اون منطقه داره که بهتره به جای این مانورهای تبلیغاتی به اونا کمک کنید.شهر ابادان با این که برای دفعه اول همین چند روز پیش از نزدیک دیدمش تغییر چندانی نسبت به زمان بعد از ازادیش نکرده.
آرش
دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۳۳
باید به اینا گفت: نه واقعا، خودت نمیفهمی داری کس میگی؟
آرش
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۲۵
یعنی فقط به ظواهر توجه دارن ، همه چی شده نمایش و یه مشت شومن کارنابلد برای فوتبال تصمیم میگیرن
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۲۴
اتفاقا من موافقم که برگزار بشه اونم هرسال....این شارلاتان بازی های رسانه لنگیا هم تمومی نداره...اگه این قضیه باعث بشه که هتل بسازن..زمین خوب بسازن و یه درامد ناچیزی به مردم اونجا برسه هیچ ضرری نخواد داشت...تو این مملکت هیچوقت هیچیز از اول نبود.ه...این کار شاید باعث بشه یه زیرساخت ناچیزی تو اونجا به وجود بیاد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر