فهرست
رازهایی که نویدکیا در نود افشا کرد؛ مردی که با همه مشکل دارد!
رازهایی که نویدکیا در نود افشا کرد؛ مردی که با همه مشکل دارد!

رازهایی که نویدکیا در نود افشا کرد؛ مردی که با همه مشکل دارد!

آی اسپورت- نویدکیا با حضور غیرمنتظره‌اش در نود، بسیاری از رازهای نهفته‌ای که از سپاهان در دلش داشت را افشا کرد تا یکی از جالب‌ترین آیتم‌های نود در این فصل، در این برنامه رقم بخود. صحبت‌های نویدکیا را می‌خوانید:

** مشکلات من ابتدا با آقای فرکی از سال گذشته شروع شد وقتی آقای فرکی جایگزین آقای کرانچار شد. در مراسم معارفه من گفتم که از رفتن کرانچار ناراحت هستم و گفتم ازاینکه یک روز شما هستید خوشحال خواهد بود و گفتم امیدوارم شما هم مثل کرانچار به ما کمک کنید. چند هفته‌ای که فرکی سرمربی ما بود ما مقابل گل‌گهر در بازی حذفی شکست خوردیم و پس از آن مدت طولانی در فرودگاه ماندیم و اتفاقات خسته‌کننده‌ای در آنجا رخ داد و به تهران آمدیم تا خود را برای دیدار با راه‌آهن آماده کنیم.

** فرکی بازیکنان را معمولاً‌ از ساعت ۱۱ تمرین می‌داد. شب دیدار مقابل راه‌آهن جلسه فنی داشتیم و من دیدم که کمک‌های ایشان هیچ‌کدام حضور نداشتند. اما کمک‌های اصفهانی‌اش بودند. فردا روز بازی هم قرار بود ارنج تیم خوانده شوند اما باز دیدم کمک‌های او نیستند و پس از آن به استادیوم رفتیم. روزی بازی بعد از جلسه دیدم که دکتر خداداد هم به تنهایی خودشان آمدند و متأسفانه چیزهایی را دیدم که در فوتبال حرفه‌ای اصلاً وجود نداشت. همیشه نقش من بازیکن بوده و تا از من نخواستند دخالتی در تیم نکردم. دیدم شرایط فنی با این شرایط غیر حرفه‌ای جور درنمی‌آید.

** من فرکی را می‌شناختم و احترام زیادی برای او قائل بودم حس کردم اگر این مسائل را ببینم با او دچار مشکل می‌شوم و به این نتیجه رسیدم با آقای فرکی کار نکنم من هم یک پیامک به آقای فرکی فرستادم و گفتم نمی‌توانم به شما کمک کنم البته آسیب‌ هم دیده بود و گفتم وضع پایم خراب است.

** این روزها گذشت و در تاریخ ۲۸ اسفندماه بود که زاغی‌نژاد به من زنگ زد و به من گفت که به تیم کمک من من هم سه چهار ماه دور از میدان بودم و گفتم که با این شرایط نمی‌توانم به تیم کمک کنم. پس از آن فرکی هم با من تماس گرفت و به من گفت که به تیم برگردم تا بتواند تیم سهمیه بگیرد و وی گفت که که می‌خواهد آخر فصل از سپاهان جدا شود پس از آن سپاهان قهرمان شد و مجدداً آقای زاغی‌نژاد با من تماس گرفت و به من گفت که فرکی می‌خواهد یک سال دیگر در تیم بماند. البته هیأت مدیره با وجود اینکه سپاهان قهرمان شده بود فرکی را نمی‌خواستند. در این باره خلیلیان به من گفت که نظرت درباره حضور فرکی چیست و من گفتم که اگر شما می‌توانید برانکو یا سکوچیچ را به تیم بیاورید. فرکی هم می‌دانست که در باشگاه به دنبال این هستند تا کسی را جای ایشان بیاورند.

** خلیلیان به من گفت که برانکو نمی‌تواند سرمربی تیم شود و این در حالی بود که امکان حضور برانکو در تیم وجود داشت. البته من در ادامه گفتم که هر کاری بتوانم برای آقای فرکی انجام می‌دهم. تلفنی با ایشان صحبت کردم و گفتم که ظاهراً می‌خواهند به منزل شما بیایند و با شما صحبت کنند آقای خوروش هم زنگ زد و گفت که فرکی را به زور راضی کردیم. در این باره آقای خوروش به من زنگ زد و گفت پول نداریم اما با قرارداد ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان با فرکی قرارداد بستند از من می‌خواستند با بازیکنان صحبت کنم که پول نیست اما چطور بود که می‌خواستند به فرکی اینقدر پول بدهند. فرکی هم در صحبت به من گفت که به سپاهان تخفیف دادم و ایشان گفته بود اگر قهرمان آسیا شوم ۲ میلیارد تومان خواهم گرفت. وقتی مدیران از من می‌خواستند که این کار را انجام بدهم من هم خودم را وارد این دست از مسائل کردم.

** من با آقای فرکی صحبت کردم و گفتم علی احمدی همسرش فوت کرده و بچه ۶ ماهه‌اش روی دستش مانده و پس از آن بود که پدرش هم فوت کرد به دلیل شرایطی که دارد نمی‌تواند از اصفهان خارج شود. من گفتم که او پول نمی‌خواهد در این باره حتی به برانکو زنگ زدم و او هم قبول کرد اما فرکی این موضوع را قبول نکرد. پس از اینکه لیگ تمام شد احمد سجادی که رابط بین ما و فرکی بود به ما گفت که دو بازیکن را نمی‌خواهیم اول هادی عقیلی و پس از آن رحمان احمدی در تیم باشند.

** باید بگویم دل نمی‌خواست با فرکی کار کنم اگر سپاهان و مدیران می‌توانستند تیم را اداره کنند چرا دنبال من آمدند. مشکل من البته از آنجا شروع شد که از من خواستند که با فرکی و خلیلیان جلسه بگذارم و با بازیکنان صحبت کنم درباره اینکه رقم قراردادهای‌شان را پایین بیاورند. من اشتباهاً در جلسه به فرکی گفتم که من از شما تشکر می‌کنم که ۳۰۰ میلیون به تیم کمک کردید و او نسبت به این حرف من واکنش نشان داد و گفت که اینگونه نیست. در پایان هم فرکی با من دست داد و به من گفت اشکالی ندارد کمک می‌کنیم تیم به هم نریزد حتی در اردوی ترکیه هم که بودیم من به دلیل مشکل خانوادگی که داشتم و ایشان اجازه برگشت به من دادند وقتی برگشتم به من گفتند آقای فرکی قبول نمی‌کند مبلغ قراردادش را کم کند و از آن موقع دوست نداشتم با ایشان کار کنم من از فرکی انتظار نداشتم این کار را بکند. در سپاهانی که ۹ جام دارد اگر قرار است دو بازیکن برایش بحران ایجاد کند باید آن جام‌ها را دور ریخت.

** من در نظرات هیچ مربی دخالت نکردم می‌توانید از محمود کریمی که نزدیک‌ترین دوست من است بپرسید از زمان قلعه‌نویی و کرانچار حتی یک بار نپرسیدم که آیا در ترکیب حضور دارم یا نه. اولین مشکل با استیماج درباره هادی عقیلی به وجود آمد و گفتم که تصمیم گرفته و ایشان قصد اخراج او را داشت. در دیدار با راه‌آهن مسئولیت تیم را پذیرفت و در بازی با نفت که من هم بازی کردم موفق شدم پیروز شویم. در دیدار با گسترش به من گفت که نیازی نیست که بازی کنی و دوباره شکست خوردیم. در ۵ بازی ابتدایی حضور استیماج یک بازی کردم اما هیچ وقت دنبال این نبودم که بگویم چرا بازی نمی‌کنم زمانی تیم دچار مشکل شد که باخت‌های متوالی در تیم به وجود آمد. در لیگ قهرمانان آسیا مقابل پاختاکور باختیم و پس از آن در تعطیلات عید بود که ابتدا ۶ روز تعطیل بودیم و بعد ۸ روز شد و پس از آن گفتند استیماچ نیست و یک بازی خیریه در انگلیس بوده و آن جا رفته است.

** بعد از باخت در آسیا دیدم که بچه ها می‌خندند. گفتم سرمان باید پایین باشد.استیماچ گفت که محرم چه می گوید که من گفتم به او بگوید چه گفتم. با این وضع نمی شود سپاهان را اداره کرد.

** حراست باشگاه به منزل پدرم آمد و گفت بیا مسولیت را بپذیر اما استیماچ باشد. او گفت وضعیت تیم بد است و بپذیر و با او جلسه بگذار و استیماچ گفت که ممنون هستم کمک مربی من هستی. گفتم من حاضر نیستم با شما کار کنم.استیماچ گفت باید با باقریان صحبت کنیم.من گفتم تکلیف من را روشن کنید.استیماچ شب بازی ارنج را گفت. سر شام بلند شدم گفتم تا وقتی من هستم اجازه نمی‌دهم استیماج و باقریان دست به این تیم بزنند.

** هیات مدیره بازیکنان را فراخواند تا درباره مشکلات صحبت کند. همه این مشکلات امسال به وجود آمد.باید بگویم که کار من با سپاهان تمام شده است. اگر یک آدم قوی بالای سر این تیم بود این اتفاقات رخ نمی داد. با این وجود من هم بابت اشتباهاتم از مردم اصفهان عذرخواهی می‌کنم. اگر پیشنهاد داشته باشم در لیگ برتر بازی می‌کنم و اگر نه در لیگ یک بازی می کنم. فرکی گفته بود امیدوارم زمان ماهیت من را نشان خواهد داد.


به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 

کد خبر: 9401
  ۸  
آی اسپورت
2016-05-24 01:04:30
نظر دهید

۸ نظر
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۲۰
اونجایی که اسم پژمان راهبر هم اورد بنویسید
پرززز
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۳۹
نویدکیا نمونه بارز بازیکن سالاریه ولی ب نظر من تمام حرفاش و نقل قولهاش صحت داشت و اتفاق افتاده بود نویدکیا از افرادی که معتقد هستند هدف وسیله رو توجیه میکنه پس برای موفقیت مورد نظر خود برای سپاهان بصورت خودجوش و بیشتر با درخواست مسئولین فوتبال سپاهان دخالت میکرده ولی جرم نویدکیا و تکذیب مسئولین نباید باعث بشه که از اشتباهات و طمع ورزی و گفتههای دیگران چشم پوشی بشه و فقط محرم رو مقصر بدونیم و بقیه رو راستگو و بی تقصیر
افشین ب
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۵۰
والا لبخندایی و ریشخندی که این میزد،دن کورلئونه نمیزد!!! چقد باندباز و مافیایی شده این نویدکیا!!! چرا فوتبال ایران اینجوریه،همه سهمشونو میخوان از تیمها و مدعی زحمت هستن،مگه مجانی بازی کردن آخه...!!! خیلی مسخرست
نماد جدید باندبازی و بازیکن سالاری،دن رسول
آرش
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۲۱
در اینکه نویدکیا دلش برای سپاهان می طپه و هر کاری کرده بخاطر سپاهان بوده شکی نیس،مشکل اینه که نویدکیا نمیدونه جایگاهش کجاس و در این مورد مدیران سپاهان صددرصد مقصرند. ازش کمک خواستن ، قبول ولی این دلیل نمیشه چون کمک خواستن محرم تا هرجا خواست پیش بره ضمن اینکه متاسفانه محرم همیشه توهم " ما اصفهانیا و شما تهرونیا" رو داشته و در کل فکر کنم تنها موردی که محرم راست گفت این بود که در این فصل همه دروغ گفتن. بهر حال با افکار محرم کاملا مخالفم ولی احساس نکردم که دروغ میگه
علی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۴۸
یه تیم حقیر بی ریشه که تمام قهرمانی هاش با زور پول و داور و کمک فدراسیون بدست اومده بهتر از این نمیشه، فرق استقلال و پرسپولیس با این تیمها همینه
حاج مهدی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۳۶
محرم نوید کیا، مردی از مرند که سپاهان را این فصل به خاک سیاه نشاند
عشق است سپاهان
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۵۸
محرم یه دونه اس
رضا گیلانی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۳۵
دیشب نویدکیا بدجور قافیه رو باخت. شاید بخش زیادی از صحبتهاش واقعیت داشته اما بیان آن از سوی بازیکنی که هنوز فوتبالش ادامه داره غیر اخلاقی بود. بزرگان دنیای حرفه ای سیاست، هنر، ورزش و.. در زمان بازنشستگی خود کتاب خاطرات خودشونو منتشر می کنند و قضاوت را به خوانندگان واگذار میکنند. او دیشب یک جانبه افراد زیادی را محکوم کرد، بدون اینکه متهمین حق دفاع از خود داشته باشند. تریبون دیشب برنامه نود حق محرم نبود. دیشب نویدکیا محرم بود اما رازدار نبود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر