فهرست
عملکرد جالب گزینه دروازه‌بانی فصل قبل پرسپولیس؛ بدترین در لیگ یک!
عملکرد جالب گزینه دروازه‌بانی فصل قبل پرسپولیس؛ بدترین در لیگ یک!

عملکرد جالب گزینه دروازه‌بانی فصل قبل پرسپولیس؛ بدترین در لیگ یک!

آی اسپورت- خرید یک دروازه‌بان دوم خوب، یکی از دغدغه‌های پرسپولیس در فصل قبل بود. سوشا مکانی به‌خاطر درگیری با عمران‌زاده در هفته پایانی لیگ چهاردهم، به محرومیت سه جلسه‌ای محکوم شده‌بود و همین محرومیت باعث شد تا پرسپولیسی‌ها گزینه‌ای زیادی را برای حراست از دروازه در سه هفته نخست مورد بررسی قرار دهند. یکی از این گزینه، محمد باقر شعبانی بود. دروازه‌بانی که ناگهان سر از پرسپولیس درآورد و حتی قرارداد داخلی خود را هم با این تیم بست و به اردوی ترکیه رفت. حضور ابهام‌آمیز شعبانی در تیم بزرگ پایتخت، باعث شد تا صحبت‌های زیادی پیرامون او شکل بگیرد. در نهایت او قبل از پایان اردوی ترکیه، از لیست لیگ پانزدهم پرسپولیس خارج شد تا ایمان صادقی جای او را بگیرد.

اما شعبانی بعد از ناکامی در ثبت قرارداد نهایی با پرسپولیس، به لیگ یک رفت و با باشگاه پارسه قرارداد بست. او سپس در نیم فصل از این تیم جدا شد و در ادامه مسابقات پیراهن تیم آلومینیوم هرمزگانی را به تن کرد و در نهایت به لیگ دو سقوط کرد. بررسی آماری عملکرد این دروازه‌بان در این دو تیم نشان می‌دهد که پرسپولیسی‌ها خیلی خوش‌شانس بودند که او را رد کردند! شعبانی مجموعا در 21 بازی برای دو تیم پارسه و آلومینیوم بازی کرد که تنها 3 بار موفق به کلین‌شیت شد. او همچنین در این بازی‌ها، 32 گل دریافت کرد تا با میانگین دریافت هرگل بعد از هر 60 دقیقه، در میان دروازه‌بانانی که در بیش از 30 % بازی‌ها حاضر بودند، نفر آخر باشد!

از لحاظ فاصله زمانی دریافت گل نام دو دروازه‌بان شاخص دیگر هم حسابی به چشم می‌خورد. میثاق معمارزاده که روزگاری دروازه‌بان پرسپولیس بود و همچنین سعید ابراهیم‌پور که فصل گذشته یکی دیگر از گزینه‌های مدنظر پرسپولیس بود، فقط کمی بهتر از شعبانی عمل کردند و در بین 30 نفر، در رتبه‌های بیست و هشتم و بیست و نهم قرار گرفتند!


به کانال تلگرام آی اسپورت سر بزنید: TELEGRAM.ME/ISPORT_CHANNEL 

کد خبر: 9401
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-24 01:56:55
نظر دهید

۱ نظر
حامد
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۱۱
پرسپولیس هیچوقت گلر درست و درمون نداسته. دقیقا برعکس استقلال که همیشه بهتربن گلرهارو به فوتبال ایران معرفی کرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر