فهرست
استتوس: اسطوره‌ها غیرقابل پیش‌بینی‌ترین دیوانه‌های دنیا هستند!
استتوس: اسطوره‌ها غیرقابل پیش‌بینی‌ترین دیوانه‌های دنیا هستند!

استتوس: اسطوره‌ها غیرقابل پیش‌بینی‌ترین دیوانه‌های دنیا هستند!

آی اسپورت- اسطوره شدن در زمین فوتبال تعیین می‌شود و اسطوره ماندن در خارج از آن. برای اسطوره شدن باید روی گل‌ها تاثیرگذار باشی. برای اسطوره ماندن باید «دیوانه» باشی. همان جنونی که در پله و مارادونا و کانتونا و بقیه وجود داشت. همان لگدی که یقه‌دوستِ شماره هفت روانه گردن تماشاگر منچستری کرد. همان کاری که دیگوی کبیر با فوتبالی‌ها کرد. مارادونا همه را به فوتبال معتاد کرده بود و خودش را به هروئین. همه آن‌هایی که فوتبال را به ما شناساندند، شماره ده بودند. از همان جنسی که در کارتون فوتبالیست‌ها به خاطر می‌آوریم. از نسل سوباسا و کاکرو. نه کارهای‌شان در زمین فوتبال طبیعی بود و نه خارج از آن. فوتبال در جام‌های‌ جهانی‌ای که به پوست و استخوان مردم رسیده بود هم همین بود. هر تیم یک شماره ده داشت که بزرگِ تیم بود. رهبر و فرمانروا بود. اگر منتظر کارهای عجیب و غریب بودید باید روی آن‌ها زوم می‌کردید. اتفاقی که در ایران هم از امثال کریمی و محرمی تماشا می‌کردیم. یک دیوانگی. یک کار غیر معقول. چیزی که ما دوست نداشتیم. ولی از آن‌ها اسطوره ساخت. هنوز هم کریمی و برانکو را که در یک قاب می‌بینیم به یاد جام جهانی و لگد زدن ساک میفتیم. کریمی را در کنار یک داور ببینیم خاطره محرومیتش را به یاد می‌آوریم. محرم هم برای اسطوره شدن نیاز به دیواتگیِ بیشتری داشت. پاس توی عمق و ماندگاری در سپاهان کافی نبود. او راه جدیدی را در پیش گرفت. تیمش را بهم ریخت. اسطوره‌ها غیرقابل پیش‌بینی‌ترین دیوانه‌های دنیا هستند.حسام محسنیان
 
 
۲ ۸  
آی اسپورت
2016-05-24 11:59:13
نظر دهید

۸ نظر
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۲۲
محرم مثل کد خدای یه روستای کوچیکه که اگه بیاد تو شهر هیچکس آدم حسابش نمیکنه! مونده تو اصفهان اونجا گنده شده واسه خودش
رحمان اهوازی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۳
یه جوری میگی اصفهان انگار تهران کجای فوتباله کشوره؛فعلا که قطب اصلی فوتبال کشور ابتدا خوزستان و دوم اصفهان..تهران فقط جمعیت داره..همین!!
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۳۳
به به
۱
رضا گیلانی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۵۴
دیشب نویدکیا بدجور قافیه رو باخت. شاید بخش زیادی از صحبتهاش واقعیت داشته اما بیان آن از سوی بازیکنی که هنوز فوتبالش ادامه داره غیر اخلاقی بود. بزرگان دنیای حرفه ای سیاست، هنر، ورزش و.. در زمان بازنشستگی خود کتاب خاطرات خودشونو منتشر می کنند و قضاوت را به خوانندگان واگذار میکنند. او دیشب یک جانبه افراد زیادی را محکوم کرد، بدون اینکه متهمین حق دفاع از خود داشته باشند. تریبون دیشب برنامه نود حق محرم نبود. دیشب نویدکیا محرم بود اما رازدار نبود.
مای لاو
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
جوووون
علی اصفهانیان
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۲۴
خوبه همه حرفهای محرم رو تکذیب کردن. دروغگوی بزرگ
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۴۳
حالا کریمی به خاطر کارای غیر اخلاقیش شده اسطوره چون نویسنده لنگیه...خخخ... بیخود نیس هی خدا میزنه پس اون گردنتون :))
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۲۱
استاد، مارادونا به کوکائین اعتیاد داشت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر