فهرست
استتوس:  کاش این جنگ ها را هیچ وقت نجنگیم
استتوس: کاش این جنگ ها را هیچ وقت نجنگیم

استتوس: کاش این جنگ ها را هیچ وقت نجنگیم

آی اسپورت- این آشنایی مال خیلی قبل تر هاست . مال یکی دوسال قبل از روزی که جایزه توپ طلا را در هتل المپیک تقدیمش کنیم و قهر جواد نکونام را به جان بخریم. محرم ، با نام خانوادگی کوزلی همیشه از فوتبالیستهای مورد احترام و مورد علاقه ام بوده، به خصوص در سال ظهور در سپاهان که برای ما بچه جوان های کله شق سمبل تغییرو به هم زدن دو قطبی سنتی قرمز و آبی در فوتبال ایران بود ؛ آن سال ها محرم جوان تر و درخشان تر بود و البته هنوز کلی راه داشت تا برسد به امروزی که توی برنامه نود حیرت زده مان کند از نفرت فزاینده ای که قبلا همراهش نبود. او با سیاهه ای از جام ها و با اعتباری که کمتر فوتبالیست دور از مرکزی به آن دست پیدا کرده، وسط برنامه اسمی هم از من برد تا شاید گلایه ای کرده باشد از موضع های علیه، به خصوص در بحبوحه دعوا با سرمربی کروات سپاهان ...
از دیشب خیلی فکر کرده ام به این موضوع که کاش می شد نخبه ها را خیلی جدی و صریح متوجه خودشان کرد. این که، نویدکیا بودن، نه فقط برای لیدرها و تشویق چی های سپاهان و آنها که او کارهای بزرگی برایشان کرده، که موهبتی برای همه فوتبال ماست. ما به نوید کیا و حتی آن روحیه ناسیونالیستی اش نیاز داریم ، اما نه برای نفرت از تهران و روزنامه نگارهای تهرانی، که برای رشد بیشتر سپاهان. درواقع اگر بپذیریم که سپاهان در اوج های فوتبالی وابسته به تهران بوده (همان طور که تیم درخشان قهرمان دومین دوره لیگ را فرهاد کاظمی ساخت و بهترین تیم تاریخ لیگ، سپاهان قلعه نویی بیش از همیشه شبیه یک قطب تهرانی بود) به بی معنایی همه این جدل ها پی می بریم. پس چه خوب که فارغ از همه عقده ها ، دوقطبی ها و تصورات منفی ذهنی هزینه ای که فوتبال برایمان کرده را به خودش برگردانیم. به گمانم وظیفه نخبه هایی مثل نویدکیا قدم زدن در این مسیر است ، والا بحث هایی مثل حرفهای دیشب که همیشه درچاله میدان های این فوتبال رشد و نمو می کند نهایتا شان یک ستاره را به جایی تقلیل خواهد داد که بعد از برنامه نود دیشب. کاش این جنگ ها را هیچ وقت نجنگیم، به خصوص اگر نویدکیا باشیم.

پژمان راهبر
  ۱۲  
آی اسپورت
2016-05-24 16:05:36
نظر دهید

۱۲ نظر
فرشاد4واقعی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۳۵
من برام سوال چرابعضیاانقدرنسبت به تهران وتهرانی عقده دارن ؟
اسمان
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۶
پشت اون چهره معصوم چی میگذره خدامیدونه.هواداران سپاهان گول نخورن سپاهانو ایشون نابود کرد.
محمد
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۱۳
من به عنوان یک هوادار دو آتیشه محرم و سپاهان از شما جناب راهبر تشکر میکنم. زیبا نوشتید و جای هیچ حرفی باقی نمیمونه
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۱۳
فرشاد...
چون نفت مارو میبرید تهران میخورید و ما توی جنوب گرد و خاک میخوریم..‌ بدون هیچ‌امکاناتی زندگی‌مبکنبم... فهمیدی؟! شما از خودتون هیچی ندارید...
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۵۵
الا ای داور دانا که خود میدانی ...ایران و ایرانی چه محنت ها کشید از دست تهران و تهرانی
عباس
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۲۸
فرشاد چون چشم ندارن پیشرفت تهران بزرگ رو ببینن خلاصه که به قول قدیمیا حسود هرگز نیاسود
برزو
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۴۷
من خودم اصفهانی ام/ سپاهانی ها از لنگ خیلی بدشون میاد فقط
محمد جــواد
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۱
دوست عزیز تهرانی!! فرمودید بخشی از افتخارات سپــاهان متعلق به تهرانی هایی از قبیل کاظمی، قلعه نوعی و ... است. می شود بفرمایید تیم ها آماده خور تهرانی افتخاراتشان را توسط چه اشخاصی کسب کرده اند؟! غیر از این است که بازیکنان خوزستانی، شمالی، اصفهانی و ... بودند که این تیم ها رو ساختند و برای اونها افتخار آفرینی کردند..
-
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۵
راهبر راستشو بگو پشت این دیدارها چیه؟اگه کس دیگه ای غیر تو استیماچ یا هر کس دیگه ای رو میدید خودتون براش حاشیه درست نمیکردید؟
-
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۲۲
عباس دهنتو ببند
امیررضا
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۴۸
چقدر خوب و متین جواب دادی پژمان راهبر. کارت درسته اقا. لذت بردم از مدل برخوردت با محرم.
رضا
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۴۱
مرسی. عالی بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر