فهرست
اتفاق ویژه: استقلال بدون مهاجم در فینال بازی می کند
اتفاق ویژه: استقلال بدون مهاجم در فینال بازی می کند

اتفاق ویژه: استقلال بدون مهاجم در فینال بازی می کند

آی اسپورت- فینال جام حذفی، 9 خرداد بین استقلال و ذوب آهن در خرمشهر برگزار می شود. برای این بازی استقلال از حضور سجاد شهباززاده محروم است. او به واسطه دخالتی بیجا در درگیری بین ابراهیمی و خلیل زاده در نیمه نهایی از داور بازی کارت زرد گرفت و فینال را از دست داد.
کادر فنی استقلال چندان علاقه ای به استفاده از پرو پییچ و آرش برهانی برابر ذوب آهن ندارند. آنها معتقدند پییچ (که اولین بازی اش برای استقلال را هم برابر همین ذوب آهن در لیگ انجام داد و با از دست دادن دو موقعیت مسلم گلزنی جزو عوامل باخت بود) فقط روی هوا می تواند خطرساز باشد ولی وقتی خسرو حیدری هم محروم است، استفاده از پییچ که کارایی دیگری ندارد، عملا مانند بازی با تراکتورسازی استقلال را 10 نفره می کند. آرش برهانی هم کماکان موردنظر مظلومی نیست ضمن اینکه برهانی خودش هم به یاد ندارد آخرین بار کی به عنوان مهاجم نوک بازی کرده.
در تمرینات چند روز اخیر استقلال، نکته اصلی این بود که احتمالا آنها بدون یک استرایکر چهار چهارم کامل برابر ذوب آهن قرار می گیرند. با توجه به رفع مصدومیت عادل شیحی، این بازیکن وارد ترکیب اصلی شده و پشت سر تک مهاجم قرار می گیرد. در سمت چپ یکی از بین محسن کریمی و یعقوب کریمی و در سمت راست هم یک نفر از بین بهنام برزای و علیرضا رمضانی (آماده ترین بازیکن تمرینات یک هفته اخیر استقلال) بازی می کنند و جابر انصاری تک مهاجم خواهد بود. البته در طول بازی انصاری با برزای باید چند باری پست شان را تعویض کنند.
انصاری سابقه بازی در چنین نقشی را وقتی برای گسترش فولاد بازی می کرد، دارد و با حضور او، استقلال می تواند پرس بهتری در زمین ذوب آهن داشته باشد. با این پرس، حدادی فر به عنوان مغز متفکر ذوب آهن به عقب زمین باید برگردد و این یعنی پایین آمدن احتمال خطرسازی روی دروازه استقلال و ایجاد برتری عددی به سود این تیم در نیمه زمین خودی. مجید صالح در تلاش است با نشان دادن فیلم دیدارهای اسپانیا در یورو 2012 و نوع بازی سسک فابرگاس به انصاری، شماره 11 را برای ایفای چنین نقشی توجیه کند.
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-24 19:25:00
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۵۵
"فینال جام حذفی، 9 خرداد بین استقلال و پرسپولیس در خرمشهر برگزار می شود"... باز تو جنس بد کشیدی آی اسپورت؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر