فهرست
استتوس: نویدکیا کشت و مرد
استتوس: نویدکیا کشت و مرد

استتوس: نویدکیا کشت و مرد

آی اسپورت- آمده بود که بکشد.بکشد و کشته شود. مثل این اتفاقاتی که در صفحه حوادث روزنامه‌ها می‌خوانیم. مردی محبوبش را کشت و بعد از آن هم خودکشی کرد. محرم نویدکیا هم برای همین به نود آمده بود. تا محبوبش را بکشد و بعدش هم خودکشی کند. خودکشی محبوبیت. کشتن افسانه حرفه‌ای گری.
از امروز دیگر نویدکیا محبوب نیست. مگر می‌شود بکشی و محبوب باشی. بشکنی و محبوب بمانی. بشکنی تصویر جعلی حرفه‌‌ای بودن یک باشگاه حالاحالاها قهرمان را. خراب کنی یک امپراطوری دروغین را. به همه بفهمانی تا این مدت نه خودت یک اسطوره بی‌حاشیه بوده‌ای و نه تیمت شایسته لقب حرفه‌ای ترین باشگاه ایرانی. همه فقط یک افسانه بوده است. اوضاع در اصفهان مثل همین جا بوده. مثل تهران. مثل اهواز. مثل همه جای این جغرافیای فوتبالی بدون نظم و بدون حرفه‌ای گری.
اهمیتی ندارد که مصاحبه نویدکیا یادآور مناظرات احمدی‌نژادی بود،اهمیتی ندارد که شاید حرمتی هم در این میان شکست،شاید آدم بی‌حاشیه‌ای هم در این میان به حاشیه کشیده شد اما این ذات ویرانگری است. وقتی قرار است ویران کنی سنگری را که آدم‌های پرنام و نشان پشت جام‌های پرتعداد پناه گرفته‌اند شاید یکسری هم زیر دست و پا بمانند. این‌ها اهمیتی نداشت.چیزی که اهمیت داشت این بود که خلیلیان و ابرقویی‌نژاد و تابش و خلیلیان و یک عالمه اسم دیگر رخ نشان دادند. از سنگرشان بیرون آمدند. خطر را احساس کردند. پرده‌ای برافتاده و این‌جا دیگر جای ماندن نیست. جایی برای ماندن مدیران و کاپیتان غیرحرفه‌ای نیست.خداحافظ نویدکیا.خداحافظ سپاهان و خداحافظ تصور حرفه‌ای گری.
نیلوفر کنگرانی
  ۱۴  
آی اسپورت
2016-05-24 18:10:48
نظر دهید
۱۴ نظر
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۳
زر مفت
مرید نیلوقر کنگرانی
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۳۴
خیلی مقاله ثقیلی بود نیلوقر، می شه لطفا ساده تر بنویسی من بفهمم چی می گی؟ در هر صورت ممنون :)
soltan
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۴۶
افتضاح بود ! افتضاح
محمد
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۴۶
اصلاً مطلب قشنگی نبود
مرید نیلوفر کنگرانی ارجینال
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۱۶
نمیدونم کی به جای من کامنت گذاشته!/ لطفاً موقع یادداشت نوشتن لنگی بودنتو کنار بذار نیلوفر خانم/ ضمنا همین محرم پرافتخارترین بازیکن لیگه شاید اگه محرم نبود سپاهان اینهمه قهرمانی بدست نمی اورد. ضمنا تو رئال و بارسا و پیراس جی هم رونالدو و مسی و زلاتان خیلی فراتر از یه بازیکن معمولی اند و تصمیمشون واسه باشگاه مهمه. مهم نتیجه گیریه نه این خزعبلاتی که تو سایتتون به خورد مردم میدید. میدونم لنگ جام نیاورده سوختید اب رو بریزید همونجایی که میسوزه
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۲۹
شیره محرم
جیم
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۴۰
حرف مفت ... محرم از دایره حرفه ای خارج شد چون در دو سال اخیر مدیران ضعیف بار بی لیاقتیشون رو روی او سوار کردند. او هم اشتباه مرد که خارج از حیطه بازیکن در امور دیگه دخالت کرد ولی سهم اصلی تقصیر بر گردن مدیران بالا دستی ست.

یه جا حرف خوبی زد: پارسال که کمک ش باعث موفقیت تیم شد یکی حرف بازیکن سالاری نزد، امسال همه چی به پای او نوشتخ شد.

در مورد محرم خیلی بی انصافی شد، هم از جانب فردوسی پور هم باقی جراید.

ایشالا بیاد پرسپولیس و با عزت خداحافظی کنه
-
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۰۷
خداحافظ پرسپولیس خداحافظ تیمی که ده ساله قهرمان نشده
کنگر زهتاب
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۴۴
دمش گرم. بهترین برنامه نودی بود که دیده بودم. فوتبالیست ینی همین. دل به تعریف و تمجید تماشاگرا نیست و حتی از محبوبیت افتادن نمیترسه کار خودشو میکنه و زیر بار منت کسی نیست. خانم نیلوفر لطفا بدون قصد و غرض بنویسید. اینجا مجله ادبی نیست . اینجا به قلم کسی توجه نمیکنه. اینجا قراره از فوتبال بنویسیم نه از فوتبالیست ها. بعد عمری یه مرد پیدا شده اونم با قلم ضعیفت خرابش نکن
نیلوفر
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۵۰
آخه ما چه گناهی کردیم که هر چند وقت یبار باید مزخرفات این نویسنده رو بخونیم؟!
علی رضـــا
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۲
نــویــدکــیــا.. پرافتخار و قابل احترام..
-
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۲
خیلی قشنگ...لایککککک!
سپاهان محرم
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۰۵
نوید کیا ازچشم هیچکس نیفتاده اینو زمان اثبات میکنم خانم ساده لوح سرخابی
-
يكشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۳۴
سپاهانی ها مراقب باشبد این لنگیا چون خودشون هیچوقت افتخار ندارن با نوشتن این اراجیف میخوان شما رو به حاشیه ببرن!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر