فهرست
بایرن- منچستر؛ نبردهای رو در رو
بایرن- منچستر؛ نبردهای رو در رو

بایرن- منچستر؛ نبردهای رو در رو

آی اسپورت- مدافع عنوان قهرمانی پس از تساوی 1 بر1 با منچستر یونایتد حالا شرایطی بحرانی را برای صعود به نیمه نهایی سپری می کند محرومیت باستین شواین اشتایگر که با دایوینگ وین رونی همراه بود دست گواردیولا را برای این دیدار خالی گذاشته است.
نگاهی چهره به چهره داشته باشیم به مهره های کلیدی این دو تیم:
نمانیا ویدیچ و ماریو مانژوکیچ: مهاجم کروات بایرن در دیدار رفت دو تیم تا دقیقه 63 روی نیمکت نشسته بود اما تسلط او روی توپ های هوایی چیزی بود که به کار بایرن آمد و با پاس زیبای او با ضربه ی سر، شواینی موفق شد گل تساوی بخش بایرن را به ثمر برساند.
در تقابل های هوایی دو تیم ماندژوکیچ باید با نمانیا ویدیچ مبارزه کند مدافعی که در دیدار گذشته ی دو تیم با رکورد 83 درصدی برتری در تکل ها و نبردهای رو در رو آمار خوبی از خود به جای گذاشت او همچنین تک گل تیمش را نیز با ضربه ی سر وارد دروازه ی نویر کرد. می توان برای این دو بازیکن نمره ای مساوی در نظر گرفت.
وین رونی و دانته: مدافع ملی پوش برزیلی باشگاه بایرن مونیخ در دیدار رفت دو تیم محروم بود تا از بیرون زمین شاهد بازی بوآتنگ زوج امروز خود باشد دانته در خط دفاه معمولا نمایش های قابل قبولی دارد البته برخی مواقع نیز اشتباهات عجیبی را از او سراغ داریم.
وین رونی ستاره ی 28 ساله ی منچستر است و دانته شب سختی مقابل او خواهد داشت اگرچه رونی با مصدومیت در دیدار هفته ی گذشته ی یونایتد مواجه شد اما به این بازی می رسد تا امید نخست منچستر برای بازی امشب باشد. در مقایسه ی این دو بازیکن می توان مهاجم انگلیسی را برتر از دانته دانست.
رافینا و شینجی کاگاوا: رافینا با حضور پپ احیا شد این مدافع برزیلی به خوبی در سمت راست بایرن جا افتاده و بازی های خوبی را به نمایش گذاشت تا بار دیگر به تیم ملی برزیل نیز دعوت شود او در لیگ قهرمانان نمایش خوبی داشته از هفت بازی که رافینا در ترکیب بایرن حاضر بود مونیخی ها شش بار به برتری رسیدند و زمانیکه او در ترکیب نبود یک شکست و یک تساوی حاصل کار مونیخی ها بود.
در آن سوی میدان شینجی کاگاوا بازیکن اسبق بوروسیا دورتموند به خوبی با جو حاکم در آلیانس آشنا است او در دوران اوج دورتموند نمایش های خوبی برابر بایرن داشته است و به نظر راقینا شب سختی در سمت راست خواهد داشت. این دو بازیکن را نیز می توان از نظر کیفی برابر دانست.
اورا و آرین روبن: پاتریس اورا در دیدار امشب کار سختی مقابل روبن خواهد داشت به نظر دریبل های ستاره هلندی بایرن می توانند برای یونایتد مشکل ساز باشد روبن با سه گل و پنج پاس گل در این فصل یکی از عوامل حضور بایرن در جمع 16 تیم پایانی بوده است.
پاتریس اورا پس از سپری کردن محرومیت سه کارته شدن خود در دیدار برگشت می تواند بازی کند تقابل او با روبن تا حدودی برای یونایتدی ها قابل اعتماد تر است هر چند که مدافع 32 ساله من یو از آن کیفیت سابق خود دور مانده اما با اندکی گذشت می توان کیفیت این دو بازیکن را نیز برابر دانست.
تونی کروس و مایکل کریک: هافبک جوان بایرن در این دیدار مهمترین بازی خود را تجربه می کند او در این بازی با غیبت تیاگو، شواین اشتایگر و مارتینس همه کاره ی میانه ی زمین و طراح اصلی پپ محسوب می شود سرعت و جابه جایی های او را با پاس های قطری دقیق اش اگر کنار هم بگذاریم می توان او را یک فاکتور مهم برای بایرن دانست.
در هافبک مرکزی منچستر با مشکل روبرو است غیبت مروان فلینی و سن زیاد رایان گیگز چشم ها را به سمت کریک می چرخاند اما بازی کم تحرک و ایستای او در دیدار رفت برتری ها را در این نقطه به سمت کروس می چرباند و باید با امتیاز هافبک جوان و با طروات بایرن را بالاتر از او دانست.
نتیجه گیری: بایرن نسبت به بازیکنان رو در رو برتری خفیفی مقابل منچستر دارد آن ها با اتکا به خط هافبک طراح خود می توانند راهی نیمه نهایی شوند چیزی که شواین اشتایگر و فرانک ریبری را می تواند در ادامه مسیر امیدوارتر کند.
     
آی اسپورت
2014-04-09 21:52:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر