فهرست
دیسلایک / رویای سعداوی، کابوس فولاد: شروع دوران پدرخوانده
دیسلایک / رویای سعداوی، کابوس فولاد: شروع دوران پدرخوانده

دیسلایک / رویای سعداوی، کابوس فولاد: شروع دوران پدرخوانده

آی اسپورت - بیشتر اخبار فوتبال ایران در 48 ساعت گذشته، به محرم نویدکیا مربوط می‌شد. کاپیتان سپاهان که در برنامه نود علاوه بر مدیران سابق و فعلی باشگاه، از مربیان اصفهانی هم گله کرد و گفت بدون سابقه موفق در دیگر تیم‌های می‌خواهند به نیمکت سپاهان برسند. همزمان با مصاحبه‌های پیاپی در جواب نویدکیا، یک نمونه از این مربیان در اهواز، پروژه‌اش را به سرانجام رساند و روی نیمکت فولاد نشست. نعیم سعداوی که از خصوصیات لازم برای انتخاب به عنوان سرمربی فولاد، فقط محل تولد شناسنامه را داشت.

سعداوی در این سال‌ها رهبر اپوزیسیون اسکوچیچ بود و تلاش زیادی برای اخراج او از فولاد کرد. بخشی از تماشاگران منتسب به او هم در بازی‌های مختلف، علیه اسکوچیچ شعار می‌دادند و سعداوی را تشویق می‌کردند. نکته جالب اینجا بود سعداوی بر خلاف قلعه‌نویی و پروین که سال‌ها نقش مشابهی در دو تیم سرخابی پایتخت داشتند، هیچ افتخار و حتی سابقه خاصی به عنوان سرمربی ندارد.

تنها سابقه سرمربیگری نعیم سعداوی، به دوره‌ای ناموفق در شاهین بوشهر مربوط می‌شود. سعداوی دو مقطع مختلف و در لیگ ششم و هفتم آزادگان، روی نیمکت شاهین نشست و این تیم با قرار گرفتن در رده نهم و هشتم گروه، بدترین نتایجش از زمان آغاز لیگ آزادگان را گرفت. سال بعد و با رفتن سعداوی، آن‌ها توانستند در گروه‌شان دوم شوند و به لیگ برتر برسند. بعد از شاهین، دیگر هیچ تیم ایرانی حاضر نشد هدایتش را به سعداوی بسپارد و او فقط در مقاطعی به عنوان دستیار در تیم امید، پرسپولیس و فولاد حضور داشت.

نعیم سعداوی، دو سال در خانه نشست و بازی در نقش پدرخوانده را تمرین کرد. تلاشی که به نتیجه رسید و اسکوچیچ رفت تا جا برای سعداوی و هم‌پیمانانش باز شود. حالا، نوبت فولاد است تا تاوان این پدرخوانده خودی را بدهد. تاوان بومی‌گرایی مدرنی که در آن محل تولد، مهمترین معیار انتخاب سرمربی است.کد خبر: 9406
  ۶  
آی اسپورت
2016-05-25 15:29:57
نظر دهید

۶ نظر
Danial
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۴۵
دقیقا وقتی‌ خبر سرمربیگری سعداوی رو خوندم با خودم گفتم بالاخره همه تلاش هاش نتیجه داد و به اون چیزی که می‌خواست رسید. فقط این کاش به جای این همه وقت و انرژی که واسه تخریب دراگان گذاشت میرفت دو تا دوره خوب مربیگری میدید.
محمد باقر محقق
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۳
سعداوی در جام جهانی فوتبال بازی کرده ، زیر نظر مربیان سطح اول دنیا مثل ایویچ ، بلاژویچ ، ویرا و ... کار کرده
زیر نظر مربیان بزرگ داخلی مثل پروین ، ذوالفقارنسب ، مایلی کهن و .. کار کرده و تجربیات خوبی دارد . با تاکتیک های نوین فوتبال آشناست .
این نقاط مثبت اوست . داشتن جایگاه بین هواداران تیم فولاد هم تقطه منفی محسوب نمی شود
-
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۷
کسى که با سوء نیت و تخریب غیراخلاقى دیگران به مقصود میرسه موفق نخواهد شد...
-
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۳
فولاد هم خواهد رفت؟؟؟ اونا یه بار با ممد مایلی رفتن پایین، حالا چی؟
-
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۴
اسکوچیچ خودش گور خودش کن ربطی به سعداوی نداره جو ندید
داود
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۰۶
چی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اب بروز اونجاتون که سوخته حرومخورها، دیگه می دونین شما و دلالهای حرومخورتون نمی تونید کاری بکنید، لابد شاهین رو حمید درخشان و استیلی آوردن لیگ برتر، همونهایی که با دلالهای دزد حرومخورتون هر نیم فصل می ندازین به یه تیم اونوقت که پول خوردین دوباره تیم بعدی، بزرگترین پیروزی ما خوزستانی ها همین که یه دزد و دلال رو از خوزستان انداختیم بیرون.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر