فهرست
پاسخ سرهنگ علیفر به شیطنت یک خبرنگار: نه، جانشین مظلومی نمی‌شوم!
پاسخ سرهنگ علیفر به شیطنت یک خبرنگار: نه، جانشین مظلومی نمی‌شوم!

پاسخ سرهنگ علیفر به شیطنت یک خبرنگار: نه، جانشین مظلومی نمی‌شوم!

حرف های نویدکیا در نود را شنیدید؟    من فکر می کنم نویدکیا در شرایطی آن صحبت ها را انجام داد که قصد وغرضی نداشت. به نظر من، نوید کیابه این قضیه فکر نکرده بود چون در طول برنامه از او سوال های زیادی پرسیدند و مصاحبه اش شبیه محاکمه بود. البته من هم خیلی زود پاسخ دادم و گفتم که گزارشگر با گزارشگر فرق می کند. همان موقع به عادل اس ام اس زدم و توضیحاتم را گفتم، امّا آن اس ام اس کامل خوانده نشد. من برای عادل نوشتم که گزارشگر با گزارشگر فرق می کند و من مدرک A فوتبال دارم و 21 سال است که با فوتبال ایران و اروپا زندگی می کنم و چون مدرک A دارم صلاحیت را دارم که کارشناسی کنم. خیلی خوشحالم بعد از توضیحاتم، نویدکیا خیلی زودعذرخواهی کرد و همه چیز تمام شد. من از نوید کیا چیزی به دل نگرفتم و امیدوارم او در کارش موفق باشد. من به اندازه کافی تجربه دارم و می فهمم که چه کسی قصد نیش زدن دارد و چه کسی می خواهد خودش را مطرح کند. محرم با آن حرفی که زد همه چیز را از دلم درآورد.
با صدای شما، دابسمش های زیادی ساخته اند.    فکر می کنم که شروع دابسمش ها در مورد گزارشگرها با صدای من بود و خیلی زود هم مد شد.
از این اتفاق ناراحت نشده اید؟    نه، اتفاقا همه رسانه ها از من می پرسند که از این موضوع ناراحت شده ام یا نه و من همیشه گفتم که از بچه های دابسمش اصلا ناراحت نیستم. آن ها تقلید صدا می کنند و روی صدای من بازی می کنند. به نحوی نقش بازیگر را دارند. از آن جا که در کشور ما در زمینه بازیگری عرضه وتقاضا وجود ندارد، خیلی ها دوست دارند تا به این شکل بازیگر شوند. من از کارگردانان کشورم می خواهم اگر نقسی برای این دوستان داشتند آن ها را در نظر بگیرند. یکی از دوستان محسن بروفر بود که به عنوان اولین نفر این کار را انجام داد و من از هیچ کدام از این بچه ها ناراحت نشده ام.  
عنوان شده که قصد دارید به عنوان مربی وارد فوتبال شوید.    من به عنوان مربی در فوتبال بوده ام و به گزارشگری رسیده ام. هفت سال قبل از اینکه به تلویزیون بیایم، سرمربی جوانان دارایی، سرمربی امید انتظام و سرمربی بزرگسالان شیشه و گاز تهران بودم.بعد از آن به تلویزیون آمدم و چون نمی رسیدم در تمرینات حاضر شوم، مربیگری را رها کردم. در چند سال اخیر به دلیل آگاهی هایی که در فوتبال دارم و دوستان از آن مطلع بودند، از لیگ یک برایم پیشنهادهایی می آمد، امّا چون اکثرا شهرستانی بودند و من هم نمی توانستم به شهرستان بروم، آن ها را قبول نکردم. امسال از سه تیم لیگ برتری و پنج تیم لیگ یکی پیشنهاد داشتم. با چهار تیم ب صورت حضوری صحبت کرده ام و به توافق نرسیده ام. حالا چهار پیشنهاد دیگر دارم و قصد دارم با آن ها مذاکره کنم. از آنجایی که در تهران زندگی می کنم حضور در تیم های شهرستانی برایم سخت است. خیلی ها فکر می کنند که من بحث مادی دارم امّا دلم شور خودم را نمی زند. اگر تیمی در شهرستان، زمین مناسب، تجهیزات کافی و پولی برای تیم داشته باشد، حاضرم بروم  و استعدادم را نشان دهم.   
 خیلی ها منتظرند تا شما در مربیگری با شکست روبه رو شوید تا شما را حسابی اذیت کنند.    این را خودم به خوبی می دانم امّا معتقدم که در بین مربی ها انسان های بزرگوار و خوبی هستند که دنبال بهانه گرفتن از این و آن نمی روند. خیلی ها دنبال این حرفه ها هستند و دوست دارند که من به موفقیت نرسم. اگر یکی مثل علیفر به موفقیت نرسد، آن ها ماکسیمم تا یک هفته سوژه دارند، امّا بعد از آن چه می شود.
اسم تیم هایی که با آن ها مذاکره کرده اید را می گویید؟    من اسم تیم را نمی توانم بگویم و این کار حرفه ای نیست. هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی افتد و فقط در ایران است که تا این حد از من سوال می کنند. نام بردن از اسم تیم ها حرفه ای نیست و تا وقتی تکلیف روشن نشده من حرفی نمی زنم.  
اینگه می گویند، سرمربی استقلال می شوید، درست است؟    برای جانشینی مظلومی کسی از استقلال مستقیماً با من صحبت نکرده است و قرار نیست جانشین او شوم.
انتقادهایتان از گواردیولا و مربیان بزرگ، تبدیل به سوژه اهالی فوتبال شده است.    اگر وارد عرصه مربیگری شوم به شما نشان می دهم که کار آن ها ایراد دارد. نه اینکه بگویم از آن ها بهتر هستم، امّا چون آقای فلانی معروف است دلیلی نیست که کارش درست باشد. بعضی ها از من می پرسند چرا از مربیان بزرگ ایراد میگیری. مگر تو از آن ها بیشتر میفهمی، من هم جواب می دهم، بله بهترم، اشکالی دارد؟قرار نیست هرکسی مشهور است کاربلد تر باشد. همین گواردیولا، در بارسلونا عالی بود، بعد ازآن مربی بایرن مونیخ شد، گواردیولا با دستمزد کلان به باشگاه پولداری رفت که بهترین بازیکنان دنیا را داشت و از هر لحاظ عالی بود، امّا فقط توانست بایرن را قهرمان بوندسلیگا کند. قطعاً هدف مسئولان بایرن از این همه هزینه فقط قهرمانی در بوندسلیگا نبوده است. اگر فلیپ لام تیم را ارنج می کرد و مربی بایرن هم می شد، آن ها باز هم قهرمان بوندسلیگا می شدند.  گواردیولا برخلاف نظر روزنامه ها کار عجیب و غریبی انجام نداده است، بلکه شبیه یک توریست بوده است. چرا فکر می کنید نباید از مورینیو انتقاد کنیم، او چلسی را دوازدهم کرد و اخراج شد.
در میان مربیان ایرانی و خارجی چه کسانی را قبول دارید؟    در بین ایرانی ها مجید جلالی و در بین خارجی ها، فرگوسن.      پس کی روش را قبول ندارید؟    او اصلا سرمربی نیست. به نظر من چه در عرصه ملی و چه باشگاهی، او می تواند یک نفر دوم قوی و موثر باشد. او این موضوع را در منچستریونایتد ثابت کرد و نشان داد که به عنوان دستیار اول و برنامه ریز تا چه حد برای تیمش مفید است، امّا در رئال مادرید و اسپانیا اتفاق دیگری افتاد و دیدیم که کی روش سرمربی خوبی نیست و من روز اول این را گفتم. به نظر من کی روش مربی با شخصیت، خوشگل و خوشتیپ و خوش اخلاقی است و من مشکلی با او ندارم.   
پس از عملکرد کی روش در جام جهانی راضی نیستید؟    فکر می کنید کی روش چه کار مهمی انجام داده که مربیان لیگ یکی ما نمی توانند انجام دهند؟ خیلی ها می گویند که تیم ملی دقیقه 90 ا آرژانتین یک گل خورده و فکر می کنند چون آرژانتین دقیقه 90 گل زده، کی روش و تیم ملی عملکرد خوبی داشته اند امّا اگر با عینک فنی به ماجرا نگاه کنیم ما از آرژانتین باخته ایم، چه با گل دقیقه 90 چه با گل دقیقه یک. فرقی نمی کند. کارنامه برانکو و کی روش بسیار شبیه هم است. با این فرق که با برانکو بعد از جام جهانی کاری کردیم که فرار کند و در خصوص کی روش، او را با سلام وصلوات از جام جهانی برگرداندیم. برانکو در جام جهانی با نماینده آفریقا مساوی کرد و کی روش هم همینطور، فرق کی روش این بود که از تیم درجه سه بوسنی، سه گل دریافت کرد، به نظرم کی روش در حد سرمربیگری تیم ملی ایران نیست.  
  ۹  
آی اسپورت
2016-05-26 14:24:55
نظر دهید

۹ نظر
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۱۵
کاملا مشخصه خبرنگار لنگیه
سرهنگ علیفر
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۱۶
من قراره مدیرفنی لنگ بشم تا این تیمو بفرستم فینال عاصیا
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۲۳
اینجا توهین به اموات مجازه که کامنت لنگیا و توهینشون به ناصر حجازی رو تایید کردین؟ خب بگین منم راجع به دوپینگ و سکته و ۲۴ بنویسم
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۳
به خدا همین کسخل هم از مظلومی بهتره!
برزو
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۴
علیفر باید بیاد لنگ دفاع خطیشونو درست کنه خخخخ
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۵۴
مظلومی و علیفر رو نیمکت کیسه چه کر کر خنده ای بشه دستشونو میدن به دست هم مثل دوقولوهای افسانه ای استقلولو به ... میدن .
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۱۷
نه لنگی جون, اینا ....ی تو رو به ..... میدن, البته منم هستما
-
پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۳۵
بوسنی با ادین ژکو و خیلی های دیگه شد درجه 3 واقعاً با این جمله مشخص شد که بهترین مربی جهانه!
-
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۱۳
مریضی بساط خنده ملت رو جور میکنی؟!
خدایا این قشنگارو از ما نگیر!
میگه مجید جلالی خوبه کیروش و گواردیولا بد!!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر