فهرست
چه بلایی بر سر کلینیک پرسپولیس آمد؟
چه بلایی بر سر کلینیک پرسپولیس آمد؟

چه بلایی بر سر کلینیک پرسپولیس آمد؟

آی اسپورت - همین چند روز پیش بود که باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کلینیک پزشکی خود را که در ورزشگاه درفشی‌فر قرار دارد، به صورت مزایده واگذار می‌کند. اولین سوالی که با دیدن آگهی این مزایده در ذهن‌مان نقش بست، این بود که چرا در سال‌های اخیر این کلینیک بلااستفاده ماند و باشگاه نتوانست از آن بهره‌برداری یا درآمدزایی کند؟

این کلینیک ابتدا به همت دکتر سودی و در زمان مدیریت عباس انصاری‌فرد در طبقه اول ساختمان باشگاه پرسپولیس دایر و در دوره مدیریت حبیب کاشانی به ورزشگاه درفشی‌فر منتقل شد. سپس در دوره مدیریت محمد رویانیان و به درخواست مصطفی دنیزلی سرمربی وقت پرسپولیس که خواسته بود کلینیک کنار زمین تمرین باشد، محل این کلینیک دوباره تغییر کرد و همزمان برای تجهیز ساختمان و خرید دستگاه‌های آن هزینه گزافی شد. برای تجهیز و مرمت ساختمانی که دکتر سودی می‌گوید مرغدانی بوده، بیش از صد میلیون تومان هزینه و با وجود محدودیت مکانی، دستگاه‌های مجهزی در آن تعبیه شد. تا جایی که این کلینیک 7-6 کابین الکتروتراپی، اتاق مکانوتراپی، اتاق معاینه، محل معاینات و جااندازی، اتاق کارهای کششی و تعادلی و ... داشت و شاید در نوع خود بین باشگاه‌های ایرانی کم‌نظیر بود.

این کلینیک اما حدود سه سال و یک ماه پیش بسته شد. برخی سایت‌های خبری اعلام کرده بودند که کلینیک باشگاه پرسپولیس با حکم دادگاه پلمپ شده و برخی هم نوشتند باشگاه آن را به آتلیه تبدیل کرده است که البته متوجه راست و دروغش نشدیم اما توضیحات صاحب این کلینیک می‌تواند خواندنی باشد.

دکتر سودی که صفر تا صد این کلینیک را هم خودش انجام داده، توضیح می‌دهد: «در تمام آن چند سال ما به صورت رایگان خدماتی را به بازیکنان، خانواده‌های آنها و پیشکسوتان ارائه می‌دادیم. الان جایی هست که پیشکسوت پرسپولیس آرتروز زانویش را درمان کند؟ یا تیم نونهالان باشگاه کجا می‌تواند خدمات پزشکی رایگان بگیرد؟ باشگاه پرسپولیس فقط مکانی را به ما داده بود وگرنه تمام دستگاه‌ها را خودم خریدم. آن زمان حدود 300 میلیون تومان برای خرید دستگاه‌ها هزینه کردم که شاید الان 5 میلیارد تومان قیمت‌شان باشد. امکاناتی که ما آنجا داشتیم، بی‌نظیر بود و حتی نمایندگان ای‌اف‌سی بخاطرش به باشگاه امتیاز دادند. تیم پیشکسوتان میلان هم که آمد، فرانکو باره‌سی با دیدن این کلینیک کلی از آن تعریف کرد.»

دکتر سودی سپس از اتفاقی می‌گوید که این کلینیک را به روزهای پایانی‌اش نزدیک کرد: «تمام مدیران باشگاه با کلینیک همکاری کردند و حتی بخاطر عملکردمان تقدیرنامه دادند اما با آقای طاهری به مشکل برخوردیم. من دو بار درخواست کردم که باشگاه به تعهداتش در قبال ما عمل کند و حتی آقای جعفر کاشانی پادرمیانی کرد اما وقتی باشگاه نتوانست به تعهدش عمل کند، در کلینیک را بستم. در واقع دیگر خودم مایل نبودم با باشگاه کار کنم و از آن موقع از پرسپولیس و ورزش فاصله گرفته‌ام. مدتی بعد بخشی از دستگاه‌ها را از این مجموعه خارج کردم اما بخشی دیگر از دستگاه‌ها که متعلق به من است و بابت آنها رسید دارم، در ساختمان کلینیک باقی مانده. الان هم باشگاه پرسپولیس قانونا نمی‌تواند از آن دستگاه‌ها استفاده کند و باید تکلیف‌شان را روشن کنیم. متاسفانه آقای طاهری مثل مسائل دیگر و مشکلاتی که برای دانشگاه پرسپولیس ایجاد کردند، در مورد کلینیک هم مشکلاتی به وجود آوردند و باعث تعطیلی‌اش شدند. ایشان خیلی ما را اذیت کردند که شایسته نیست آنها را بازگو کنم. فقط بدانید به گفته برخی پزشکان و مسئولان کلینیک، برخی بازیکنان استقلال و یا بازیکنان تیم‌های دیگر هم بعضا برای درمان به کلینیک پرسپولیس می‌آمدند اما مکان مجهزی که می‌توانست در خدمت تیم‌های باشگاه و همین‌طور پیشکسوتان باشد، به نوعی از بین رفته و حالا باشگاه پرسپولیس درصدد واگذاری‌اش به بخص خصوصی است.»

اما آیا شانسی برای بازگشایی دوباره‌ی این کلینیک وجود دارد؟ سودی این‌طور پاسخ می‌دهد: «من با آقای گرشاسبی دوست هستم. ایشان انسان بسیار خوب و شریفی هستند اما صحبتی درباره کلینیک با هم نداشته‌ایم.»

ایران ورزشی

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-10-08 01:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
SA ADI
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۰۱:۵۷
دوستان سال 2013 که استقلال به مرحله نیمه نهایی آسیا رسیده بود شهردار تهران به تمام بازیکنها و کادر تیم استقلال قول یک واحد آپارتمان تو بهترین منطقه تهران رو در صورت صعود به فینال دقت کنید صعود به فینال نه قهرمانی رو داده بود امسال و حتی پارسال چرا خبری از شهرداری نیست؟
۲
سرباز بی نام
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۰۲:۳۰
طاهری چه جنایت هایی که در حق پرسپولیس نکرده یکی یکی داره معلوم میشه رفیق خادم‌ و گودرزی که سر پرسپولیس با پنبه برید رفت
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر