فهرست
امیدواری استقلالی‌ها؛ مجیدی شبیه‌ترین به استرا
امیدواری استقلالی‌ها؛ مجیدی شبیه‌ترین به استرا

امیدواری استقلالی‌ها؛ مجیدی شبیه‌ترین به استرا

آی اسپورت - اتفاقات پیش آمده میان استراما و مسئولان استقلال در آخرین مذاکره طرفین در نهایت باعث شد تا مدیران این تیم به گزینه اولیه خود برای نیمکت بازگردند. فرهاد مجیدی که تلاش کرده بود با کنار کشیدن خود از سرمربی‌گری آبی‌ها نشان دهد نمی‌خواهد روبروی هواداران ایستاده ومانعی برای توافق احتمالی با سرمربی ایتالیایی باشد حالا با خیال راحت به پست مورد علاقه‌اش می رسد. بعد از نیامدن استراما و مصاحبه‌هایی که انجام داد و خبر منتفی شدن حضور دیگر گزینه ایتالیایی حالا هواداران هم با توجه به زمان کوتاه باقی‌مانده تا شروع نیم‌فصل دوم چاره‌ای جز کنارآمدن با مجیدی ندارند. آنها به این امید نیم‌فصل دوم را با شماره ۷ سابق‌شان شروع می‌کنند که با ادامه روند بردها و بازی‌های خوب نیم‌فصل اول بتوانند خاطره تلخ جدایی استراما را از ذهنشان پاک کنند.

فرهاد مجیدی اگرچه از نظر کارنامه مربی‌گری و تاکتیک و سطح فنی قابل مقایسه با استراما نیست اما در یک زمینه شباهت زیادی به او دارد. شباهتی که شاید باعث شود سبک بازی استقلال شبیه به روزهای خوب نیم‌فصل اول بوده سکوها کمتر دلتنگ آن زمان شوند. استقلال در زمان شفر خط دفاعی رویایی داشت و با وجود این که در ۳ بازی پایانی فصل آنها گل‌های زیادی دریافت کردند اما توانستند رکورد دفاعی تاریخ لیگ برتر را جابجا کنند. استقلال در سه بازی آخر آن فصل با فرهاد مجیدی شش گل زد و سه گل دریافت کرد. یعنی در سه بازی، ۹ گل رد و بدل شد. این در حالی بود که در هفت بازی قبلی استقلال، تمام بازی‌ها با صفر یا یک گل رد و بدل شده و با حداقل اختلاف به پایان رسیده بود. گلی که یا سهم آبی‌ها بود و یا سهم حریف‌شان.

در سه بازی پایانی با فرهاد مجیدی اما این آمار به سه گل رد و بدل شده در هر بازی و دو گل زده برای استقلال رسید. این مدل بازی شباهت زیادی به استراما دارد که در بازی‌هایش زیاد گل می‌زد و گل هم می‌خورد. تیم استراما هم نیم فصل را با آمار کمی بیشتر از دو گل زده و یک گل خورده در هر بازی به پایان رساند. فرهاد مجیدی از نظر فوتبال تهاجمی در کارنامه کوتاه‌مدتی که در استقلال داشته شبیه‌ترین فرد به استراماست. به همین دلیل هواداران آبی می‌توانند امیدوار باشند که با حضور کاپیتان‌شان روی نیمکت همچنان بازی‌های پرگل و هجومی و هیجان‌انگیز انتظارشان را بکشد.

۱    
آی اسپورت
2020-01-03 19:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر