فهرست
یادداشت سید لو: منتظر تحولات رئال برای فینال سن سیرو هستیم!
یادداشت سید لو: منتظر تحولات رئال برای فینال سن سیرو هستیم!

یادداشت سید لو: منتظر تحولات رئال برای فینال سن سیرو هستیم!

سید لوو
این هم از زین الدین زیدان؛ زیدان همیشه همین است. وقتی رئال مادرید برای نهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، او گلی زیبا زده بود که تیم را راهی فینال کرده بود. پایش تا جایی نزدیک به گوشش رسیده بود. وقتی آن ها به دهمین قهرمانی اروپا رسیدند دوباره این زیدان بود که گل برتری را زد. حالا دوباره وقتی رئال برای یازدهمین قهرمانی اروپا می جنگد، او آنجاست، این بار در کنار زمین و روی نیمکت مربی گری. او قبلا یک بار به عنوان بازیکن قهرمانی با رئال را تجربه کرده، یک بار به عنوان دستیار مربی و این بار به دنبال قهرمانی در سمت سر مربی تیم است. حالا او برای بازی ای آماده می شود که به قول خودش همه می خواهند در آن باشند.

البته مشخص است که فشار زیادی روی اوست. اما او هنوز به اندازه دوران بازی اش جنگجو است و روحیه رقابت حتی در دوران بازنشستگی در این ستاره دیده می شود. درست مثل همیشه در چشمان او برق اطمینان دیده می شود. درست مثل قبل همان صبوری را هم دارد و طوری با مشکلات رو به رو می شود که انگار از مواجه شدن با آن ها لذت می برد. زیدان حالا باید با دیگو سیمئونه ای رو به رو شود که به گفته خودش همه چیز دارد و می تواند از او چیزهای زیادی هم یاد بگیرد. اما او چه می خواهد یاد بگیرد؟ کسی که همه چیز دارد. حتی بازیکنان در مقایسه با بنیتس گفته اند که او روحیه تیم را هم بهتر از سرمربی قبلی بالا می برد. رئالی های معتقدند که ستاره سابق تیم خودشان چیزهای زیادی برای یاد دادن به آن ها دارد.

حالا رئال یک شماره 10 واقعی دارد. کسی که قبلا بازیکن و دستیار مربی بوده، با سرخیو راموس بازی کرده و شناخت خوبی از تیم و بازیکنانش دارد. کسی که در تیم بی بوده است.  واضح است که بازیکنان هم با او رابطه خوبی دارند. هیچ انقلاب تاکتیکی ای در مادرید حاصل نشده است. تغییرات نسبت به تیم بنیتس خیلی کم است و البته نتایج بهتری حاصل می شود. این یعنی چه؟

اما کمی از فانتزی های این مربی بگوییم. او علاقه شدیدی به تمرینات فیزیکی دارد و از طرفی پیامی که همیشه برای بازیکنانش دارد این است که همه آن ها باید در کارهای دفاعی تیم شرکت کنند. اما در تیم جو به طور کل تغییر کرده. حالا با آمدن او بازیکنان آزادی بیشتری دارند. چند بازیکن هم این را تائید کرده اند. رئال مادرید در 12 بازی اخیرش در لیگ برنده بوده. شروع مربی گری زیدان در رئال با کسب 53 امتیاز از 20 بازی بود، بهتر از هر مربی دیگری در برنابئو. حالا آن ها فینال لیگ قهرمانان را پیش رو دارند. زیدان گفته می داند بازیکنان قبل از این بازی چه احساسی دارند و نکته دقیقا همین است. این که او قبلا این شرایط را تجربه کرده است. حتی راموس هم گفته از داشتن این مربی خوشحال است چون بهتر از هر کسی شرایط آن ها را درک می کند.

زیدان برای مدتی کوتاه است که کارش را در مادرید شروع کرده، اما همه او را دوست دارند. همه مطمئن هستند او چیزهای زیادی از آنچلوتی یاد گرفته . همه هم دوست دارند که بدون توجه به نتیجه ای که از بازی با اتلیتکو کسب می شود، قرارداد او تمدید شود. اما رئال به فاصله کمتر از 2 ماه بعد از شکست یک بر صفر مقابل اتلتیکو مادرید، باید به مصاف این تیم برود و این بار در فینال لیگ قهرمانان اروپا. آن زمان زیدان لیگ را از دست رفته می دانست، اما حالا اوضاع فرق دارد. چیزی که از دو ماه پیش تا به حال در رئال تغییر کرده آمادگی شان، اعتماد به نفس‌شان و صبوری شان است. باید منتظر نتیجه این تغییرات در رئال در فینال سن سیرو بود.کد خبر 9404
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-27 13:06:57
نظر دهید

۱ نظر
برزو
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۰۶
دو ماه از اون شکست 1-0 جلوی اتلتیکو گذشته یا 4 ماه؟ بعید میدونم سیدلو اشتباه کرده باشه لطفا شما درست ترجمه کنید.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر