فهرست
تکنولوژی جدید در والیبال انتخابی المپیک/ با تبلت تعویض می‌کنند و تایم اوت می‌گیرند
تکنولوژی جدید در والیبال انتخابی المپیک/ با تبلت تعویض می‌کنند و تایم اوت می‌گیرند

تکنولوژی جدید در والیبال انتخابی المپیک/ با تبلت تعویض می‌کنند و تایم اوت می‌گیرند

آی اسپورت- تیم ملی والیبال ایران که برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو در ژاپن به سر می‌برد علاوه بر حریفان قدرتمند خود باید با تکنولوژی جدید نیز دست و پنجه نرم کند. فدراسیون جهانی والیبال و همچنین ژاپن به عنوان میزبان همیشگی مسابقات انتخابی المپیک تصمیم گرفته‌اند در مسابقات پیش رو از تکنولوژی جدید ارتباطی بین کادر فنی و داور بازی استفاده کنند به این ترتیب که یک تبلت در اختیار مربی تیم قرار می‌گیرد و هر گونه اعلام تعویض، وقت استراحت یا تقاضای ویدئو چک از طریق این تبلت به اطلاع داور می‌رسد. 

فرهاد شاهمیری،‌ داور بین المللی ایران که به تازگی از مسابقات انتخابی المپیک زنان به تهران بازگشته، گفت: کار سختی پیش روی داوران و کادر فنی است. چون ارتباط برقرار کردن با تکنولوژی جدید و استفاده از آن در نگاه اول سخت به نظر می‌رسد. برای مثال در مسابقه بین تایلند و ژاپن، تیم تایلند در ست پنجم با نتیجه 12 بر 6 از ژاپن پیش بود اما ثبت یک تعویض اشتباه و عصبانیت سرمربی و کوبیدن تبلت به زمین باعث شد تا شیرازه تیم تایلند پاشیده شده و بازی تقریباً برده را ببازند. در تیم ایران، رحمان محمدی‌راد مسئول کار با تبلت و ارتباط با داوران شده. من توصیه‌های لازم را به او کرده‌ و تذکرات کافی به او داده‌ام تا در مواقع حساس دچار استرس و اشتباه نشود.
همچنین در این مسابقات شرکت «فوجی تی‌وی» به عنوان پخش کننده تلویزیونی مسابقات انتخابی المپیک از داوران خواسته تا دوربینی را در زیر گوش خود نصب کنند تا برخی صحنه‌های بازی از دید داور به دید بینندگان تلویزیونی برسد، البته استفاده از این دوربین اجبازی نیست.

در زیر تصاویری از «تکنولوژی جدید» در والیبال را می‌بیند
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-27 13:55:39
نظر دهید

۱ نظر
برزو
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۰۲
همه ی دنیا از تکنولوژی استقبال میکنند اونوقت ما تو فکر روش های سنتی هستیم. متاسفم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر